Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a megfigyelési...

Szülés után a megfigyelési idő alatt amikor már összevarrtak akkor ott fekszem egyedül 2 órán keresztül? És hogyan? Felrakott lábbal hogy folyik belőlem a vér? Vagy adnak alám valamit?

Figyelt kérdés
Letakarnak esetleg?Vagy ha a párom visszajön a babával akkor én még mindig úgy vagyok és ő csak a vért látja?Egyáltalán lemosnak egy picit,vagy azt is csak akkor lehet ha már elhelyeztek a szobában?
2008. márc. 6. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
nem leszel egyedül, a párod ott lehet veled. Lemosnak és nem kell feltett lábakkal feküdnöd, és a vér sem fog folyni belőled. Enni, inni kell és vizeletet adni 2 óra alatt. Utána visznek át a szobába.
2008. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak egy órát kellett ottleni. Velem a szülésnél alapból anyukám volt bent, ő mondjuk utána ki is ment, mert ment megnézni, hová viszik a babát. De én olyan fáradt voltam, hogy csak feküdtem és örültem, hogy békén hagynak. Amúgy az orvos végig bent volt, csak behúzták a függönyt. Meg kaptam egy katétert, mert nem tudtam az ágytálba pisilni. Végülis ugyan ott feküdtem, a szülőágyon, ahol előtte, csak kicserélték a lepedőt, mert ugyebár véres volt. Amikor már nagyjából összeszedtem magam, akkor meg szép halkan telefonálgattam, meg sms-t írtam, hogy megvan a baba.
2008. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első babám után lemosott a védőnő, tiszta lepedőt tett alám, egy másikkal letakart, és én ott vacogtam 2 órán át. Pedig szeptember eeleje volt és inkább meleg idő. Bizti a fáradtságtól.


A másodiknál infúziót kaptam, mert túl nagy volt a baba. Akkor is lemostak, tiszta lepedő alám és fölém. Én pedig szépen elaludtam és kb. 2 órát aludtam a szülőágyon. Jah, és csak 4 óra megfigyelés után vittek a szobába, mert kicsit lassan húzódott vissza a méhem.

2008. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit negatívnak, aggódással telinek érzem soraidat, ezért leírom az én tapasztalataimat. Az a két óra maga volt a csoda. Mire összevarrtak (ami legnagyobb félelmem volt és nem fájt) már vissza is hozták a kislányomat. Ott volt velem végig, nyugodtan szipizott, én meg csodáltam őt, és szoktam a gondolatot, hogy végre ott szuszog mellettem. A fent írt pisilés nekem sem sikerült, de a katéter sem fáj! Tudom, vannak kórházak, ahol nincs baba-mamás ellátás, így nem mindenhol visszik vissza hozzád a Kicsit, de ha még van lehetőséged, válassz ilyet, megéri. Én 35km-t utaztam 2 perces fájásokkal, ami nagyon rossz volt, de most, hogy újra babát várunk ismét megteszem.
2008. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ahol nem szokás a 2 óra alatt a babával lenni, ott is kérheted, mert jogod van hozzá. Kérdezd meg a kórházban, ahol szülni fogsz. Ha nagyon negatívan állnak hozzá, válts kórházat, ha van még rá lehetőséged! A babának is fontos az első órákban az összebújás és a szopizás!

De hogy én is leírjam az élményemet: Amíg varrtak, a hasamon volt a babám maszatosan, ahogy kibújt. (Bár nem is volt igazán maszatos, én meglepődtem, milyen tiszta) Benne gyönyörködtem, így aztán csinálhattak velem bármit... :) Aztán elvitték mosdatni, meg felöltöztetni, ezalatt átfeküdtem egy tolható ágyra. Letakartak, kaptam betétet. Ide hozták vissza a fiam és együtt voltunk a 2 óra alatt. Ő szopizott, én meg csodáltam. Fel sem tűnt, hogy eltelt 2 óra. Aztán elvitték, vizelet (nekem sikerült), áttoltak a szobába és újra visszakaptam Őt.

Ez egy bababarát kórházban szokásos rendszer, remélhetőleg Nálad is így lesz!

2008. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a Máv-ban szültem. Varrás közben mellettem volt az apukájánál a baba. Szülőágyon voltam 2 órát, sűrűn jöttek megnézni, miden okés e. Meleg pléddel betakartak, és odahozták szopni a babit. Hármasban töltöttük azt a 2 órát. Felvittek a szobába, hoztak enni-inni, a babát elvitték fürdeni, és szólt a nővér, hogy szóljak, ha kell pisilni, kikisér, egyedül ne álljak föl. Nem sokra rá kellett pisilnem, megvárta, hogy valóban jött e pisi, és kész. Nem volt ágytálazás, sem katéter. Nem folyik vér, és letett lábakkal fekszel!

Szép szülést! :o)

2008. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
na de ha nem folyik vér akkor mikor fog?Lehet h hülye kérdés de én úgy tudtam h szülés után vérzel a legjobban.Akkor ha csak lepedő van alattam miért ne lennék tiszta vér?Csak azért kérdem mert mikor volt egy abortuszom a műtét után csak azért keltem fel kómásan/persze nem lett volna szabad/ h felvegyem a bekészített bugyimat a betéttel mert előtte láttam h akiket hoznak vissza mind tiszta véresek mert csak 1kis szalvéta szerűt raktak alánk.És nem bírom elviselni /nem a vért/ hanem csak ugy általában akármi bajom van legyek tiszta.
2008. márc. 7. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!