Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik az utoló hetekben járnak...

Akik az utoló hetekben járnak azok készülnek arra hogy bármikor elfolyhat a magzatvíz?

Figyelt kérdés

Ugy értem hogy az ágyba gumilepedőt tesz,vagy mindíg betétet használ,vagy hasonlók...

Már szültem de a kórházban volt burokrepesztésem így megusztam a zuhit.

ki mivel készül? köszi a válaszokat. 36 hetes pocis


2009. ápr. 15. 15:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Eszembe sem jutott, hogy védekezzek ez ellen valahogy. Ez egy természetes folyamat, nem lehet befolyásolni, mikor hol hogyan folyik el.

Nekem fájásaim voltak, a kórházban repesztettek burkot, alig folyt ki valami...

A betét meg úgysem elég, ha folyik, és szerintem a lepedő, takaró, szemeteszsák is csak zörög, gyűrődik, és kényelmetlen. A magzatvíz meg megszárad.

Én örülnék, ha elmondhatnám a lányomnak, hogy "itt folyt el a magzatvíz, mikor születtél:-) "

2009. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem készültem erre, egyébként nem is magzatvízzel indult a szülésem, hanem fájásokkal. Annyit tettem a kb 38.héttől, hogy egyedül már csak max a boltig mentem. Ha autóval mentem valahova (vezettem az utolsó napig), vagy nagyobb bevásárlóközpontba mentem, akkor vittem magammal anyukámat, vagy a barátnőmet, hétvégén pedig a férjem volt velem mindig. Végül éjszaka indult be a szülés :)

Üdv, 4 hónapos édesanya

2009. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
persze jo is ha otthon de ha lehet ne csináljunk már plussz munkát a család "aggódó" tagjainak. engem speciel zavar ha a kisfiam belepisil az ágyba és ott a nyoma...sztem egy pasi még a szagát is érezné(még ha nincs is)
2009. ápr. 15. 20:40
 14/16 A kérdező kommentje:
kizártnak tartom hogy a lepedő megállítja...vagy igen?
2009. ápr. 15. 20:44
 15/16 anonim ***** válasza:

A magzatvíz


A magzatvíz édeskés illatú, színtelen folyadék, amely kitölti a babát körülvevő üreget. Összetételét tekintve a méhlepényből, vagyis közvetve az anya véréből származó folyadékból és a baba vizeletéből áll. Védi a babát a szélsőséges hőmérséklet-ingadozásoktól és az anya mozgásából fakadó sérülésektől. A magzat tizenkét hetes korától kezdve egészen a megszületéséig rendszeresen nyel belőle. Az érett magzat akár fél litert is lenyelhet 24 óra alatt. A kutatók úgy hiszik, ez segíti a magzati emésztőrendszer fejlődését. A magzatvíz mennyisége a 36-38. héten egy liter körül tetőzik, majd gyorsan csökken.


Na ezek után ki az aki azt mondja nem hagy nyomot a lepedőn??Igen is van benne vizelet!!!Nem vagyunk finnyásak,de azért hugyba ne hagyjuk már a párunkat,meg hát mi sem fogunk abban feküdni nem de??

2009. ápr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Jogos,én is erre gondoltam:D Köszi a választ:D
2009. ápr. 17. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!