Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az az appgar? Mennyinek...

Mi az az appgar? Mennyinek kell lenni? Az én kisbabámnak születése után 7/8. volt. Az mit jelent?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2009. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is 7/8 volt.Hát ez nem valami problémamentes szülést/születést jelent.Nálunk oxigént kellett,hogy kapjon.Nálatok minden rendben volt?
2009. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nehéz szülés volt.Oxigén hiányban is szenvedett ,de nem adzak neki oxigént.Nem kellett.És nálatok a későbbiekben nem volt probléma?Mi voltunk ultrahangon 1 honapos korban és már rendben volt minden.És nálatok?Remálem jo lesz minden.Jó babázást.
2009. ápr. 16. 10:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hétig az intenzíven volt és ebből egy hétig géppel lélegeztették és addig azt sem tudtuk,hogy túléli e,de hála sikerült.Most már 11 hónapos.Járunk vissza a fejlődésneurológiára és eddig azt mondták,hogy minden rendben, bár szerintem a mozgásfejlődése egy kicsit lassúbb,mint a többi 11 hónaposé.Nálatok mi volt a gond?
2009. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nálunk nem volt ilyen sulyos szerencsére.Csak szirupot irt fel az orvos,azt kellett neki adni más semmit.A picurka most 8 hónapos és vakummal picit segiteni kellett a születésekor, mert 4 kg volt. Első szülés volt.Két napot vajudtam és nagyon nehezen nyilt a méhszájam.Hogy már bennem vagy szülés pillanataiban. kapott oxigénhiányt,azt nemtudom mai napig sem. És te mit vettél észre a mozgásfejlődésében?
2009. ápr. 16. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak annyit,hogy egy kicsit lassabban fejlődik,mint a többi baba(szerintem).Például 6 hónaposan fordult át először és 8 hónapos koráig csak párszor "mutatta" meg.Most 11 hónapos és még nem igazán akar mászni,csak hátrafelé kúszik.Ülni már régóta ül,de magától csak egy hónapja tudott felülni.Felállni,lépegetni stb.még nem tud.A fejlődésneurológián csak azt mondták,hogy egyenlőre akkor lenne baj,ha nem is próbálkozna a mászással.Azt nézték még,hogy ha felállítják,akkor lépeget e,de nem(de az még nem is volt baj).Most gondolkodom egy Dévényes állapotfelmérésen,hogy menjünk e el.Itt sokan azt írják,hogy jó ez a fejlesztő gyógytorna.Ti,hogy álltok a mozgással?Az oxigénhiányos állapotot mikor ismerték fel?Mert nálunk légzésnehézségek miatt szorult gépi lélegeztetésre és a nővérek mondták,hogy lehetett akár oxigénhiányos állapotban is,de ezek után rákérdeztem az orvosára és ő azt mondta,hogy nem gondolná,hogy ez nála felmerülhet.Hát,tényleg ijesztő,hogy az embernek nem mondanak semmit,szinte azt sem tudja mi történt a szülésnél ill. a babájával.Nekünk még a 3. napig azt sem mondták meg,hogy válságos az állapota(konkrétan),csak a kérdéseinkre mindig azt válaszolták,hogy egyenlőre nem tudnak mit mondani.Jó,lehet,hogy ebből kellett volna,hogy tudjuk,hogy súlyos,de abban a helyzetben szerintem bővebben is tájékoztathattak volna.De ma már mindegy az a lényeg,hogy jól vannak a babáink.
2009. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!