Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet csak úgy etetni egy...

Lehet csak úgy etetni egy csecsemőt, hogy lefejem neki az anyatejet cumisüvegbe?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 22:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Lehet csak lefejt tejjel etetni a babát, én az első gyerekemnél csináltam 6 hónapig, nem volt hajlandó szopni alig valamit, és állandóan elaludt közben. De nagyon gyakran kellett fejni, hogy legyen annyi, hogy ne kelljen tápszert adni, és ne menjen el a tejem. Nagyon macerás a fejés, sokáig tart, reggelt kivéve egyszerre csak keveset tudtam. Állandó mosogatás, fertőtlenítés + egy hasfájós gyerek. Én nem dolgoztam közben, de mégis teljesen kimerültem.

A második gyerekem már szopizott rendesen (egészen 2 éves koráig), és óriási könnyebbség volt. Az első pár hétben nagyon sokáig tartott a szoptatás, de utána mikor belejött, pár perc alatt végzett mindig és sokat evett! Mikor visszagondoltam hogy nekem rég mennyi időbe telt kb. ezt a mennyiséget lefejni melegíteni, megetetni!


Hidd el mielőtt még nem született gyerekem el sem tudtam képzelni hogy milyen nehéz egy kisbabával. Majd ha megszületik meglátod. De az is lehet minta gyereked lesz, aki eszik, alszik, alig van vele gond, ilyen babák is vannak, de ez a ritkább.

2011. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A sógornőm így csinálta, mondjuk neki befelé forduló a mellbimbója, és azért ezt választotta, hiába beszéltem cakkosra a számat. 2 hónapos korára már tápszeres a gyerek, mert sikeresen elapasztotta a tejet a fejegetéssel.

Úgyhogy kedves kérdező, azt javaslom, ha megteheted, inkább élvezd ki a babázás minden velejáróját otthon, még egyszer hangsúlyozom, ha megteheted, ha mindenképp dolgoznod kell, akkor számolj azzal, hogy nem sokáig lesz tejed.

2011. aug. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kicsi baba 6x-8x eszik egy nap,annyit nem tudsz előző este lefejni,hogy másnapra elég legyen...

A másik meg ,hogy mivel a tej folyamatosan termelődik,így az irodában is fejned kellene,akkor nem mindegy ha inkább megszoptatod?

2011. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Irodában elvan a kicsi amit viszel neki(utazóágy, szőnyeg stb) kajaidőben pedig fogod felveszel egy kendőt, bébi bele, cicit elő, és csinálod tovább a dolgod.

Annyira rüheltem, hogy fejés, cucliztatás, mosogatás, megint fejés, ami maradt hűtőbe be, utána melegíteni, néha sterilizálni a cumit, veszekedni a "naggyal" mert ő is cumizni akart...

És csak 2hétig csináltam:S Azóta szoptatom a lányomat, és van, hogy séta közben a kendőben szopizik...

2011. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nekem befelé forduló mellbimbóm van, ezért nem tudtam szoptatni az elején. Fejtem fejtem ugy adtam neki, mikor éhes volt. De ugye addig sírt, míg nem fejtem, a kettö nem megy egyszerre. Végül elhajítottam a fejöt és addig eröltettem a babának a rendes szopizást, hogy sikerült. Elöször beletartott 10 percbe is, mire sikerült ugy bekapnia, hogy jó legyen, de ahogy belejött... Nagy segítség volt töle, hogy megtanulta és egészen 17 hós koráig szopizott. Szopizott volna tovább is, de gyógyszer miatt el kellett választanom. Még most is odabujik és puszilgatja a cict, mert nagyon szereti.

A másik, hogy a szoptatás segít a méh összehuzódásában. Igaz fájdalmas is lehet, de sokat segít a gyors helyreállásban.

2011. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Tök jó munkahelyed lehet, hogy beviheted a babát napközben! Irigyellek!
2011. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Lehet, de valoszinubb, hogy igy hamar elapad! En is fejtem, mert le volt tapadva a babam nyelve, hetek utan vagtak csak fel, azutan meg mar keso volt. Orditott amikor megkinaltam cicivel, en meg nem voltam eleg eros, nem birtam ot sirni latni... aztan jott a hasfajas es a reflux, eloszor nem tudtuk, mi baja van. Aggodtam nagyon, idom se volt igy annyit fejni, igy szep lassan elapadt. A babam 2 honapos es tapszeres. Ez az en kudarcom.

Hidd el, ha megteheted, a szoptatas a jobb! Annyiszor hallom, hogy milyen jo... es ez nekunk sajnos kimaradt :( Sokat gondolkoztam, hol es mit rontottam el, mik vezettek idaig, es a kovetkezonel mar talan ugyesebb leszek. Te meg nagyon elotte allsz, hasznald ki az idot, olvass, tajekozodj sokat!

Szep terhesseget, konnyu szulest es boldog babazast kivanok neked!

2011. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
A sógornőm ezt csinálja. Szerintem értelme nincs (tudna szoptatni csak cumizavaros lett a baba mert összevissza etetgették) egyszerűbb, higiénikusabb, egészségesebb a szoptatás minden szempontból. Ő napi 3x feji le szóval nem viszi túlzásba és működik, van teje. 4 hónapos a baba.
2011. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Szerintem jó válaszokat kaptál, nagyon barátságosak a nyilatkozó anyukák. Én egy dolgot fűznék hozzá: jó szoptatni. Semmihez sem fogható érzés, amely számomra megkönnyítette a babától való távolodást, aki amíg meg nem született, "csak az enyém" volt, egyedül én éreztem őt igazán, és valahogy ennek a folytatása a szoptatás, ami csak az ő és az én dolgom. Jó érzés, hogy a testemből tudom táplálni, és csodálatos, amikor egy szopizás után elégedetten ellazul a baba, és mosolyog álmában. A kisfiam 4 éves elmúlt, és álmában még most is cuppog, pedig két éves koráig szopott, az meg elég régen volt. Ha teheted, ne hagyd ki!
2011. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Persze,hogy lehet.Én 16 hónapig csak fejtem s közbe vitték is,mivel anyatejleadó voltam.Havi szinten 30 litert elvittek az utolsó pillanatig.

Csak már annyira fájtak a melleim,hogy már sírtam,így elapasztotta gyógyszerrel a nőgyógyász.

2011. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!