Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet csak úgy etetni egy...

Lehet csak úgy etetni egy csecsemőt, hogy lefejem neki az anyatejet cumisüvegbe?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 22:35
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Miért, mennyit lehet egy alkalommal?


Még nem született meg a kicsi, 3 hónapos terhes vagyok, de szeretnék majd hamar munkába állni. Ezért kérdezem.

2011. aug. 16. 22:56
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

A cumisüvegből való etetés is időt vesz el, ez alatt akár meg is szoptathatnád úgy hogy elvonulsz egy kicsit az irodában.

A maradék időt pedig inkább töltsd a babáddal, mint az állandó fejéssel. Sok idő és macerásabb, mint megszoptatni a picit.

2011. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

22:47 vagyok.

Mennyi idős a babád? Ha kicsi, akkor jobb neki az anyamell (mint írtam már) minden szempontból. Nem tudsz vele addig elvonulni, hogy kettesben legyetek a munkahelyeden? Ez egy gyönyörű szertarás anya és gyermeke között...szerintem ne hagyd ki ha tudod szoptatni:-)

2011. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ha félre tudsz ülni megcucliztatni, akkor szoptatni is, az valóban jobb, mert nem feszül a melled napközben. Időben ugyanannyi...
2011. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az elvonulás, diszkrét szoptatás lenne a megoldás.

A tejet éjjel fejhetnéd, napközben szétdurran a melled, vagy ha a melóhelyen fejnél, ahhoz is el kéne vonulni, az eszközöket elmosni. Az anyatej tárolása sem könnyű, egyes gyermektelen kollégák szerintem sírva futnának ki a világból, ha a rántotthusikájuk mellett ott lenne egy üveg anyatej.

2011. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért csak várd ki a végét......anya létedre majd sokmindent talán máshogy fogsz gondolni, és inkább szoptatni akarod majd, mint rohanni az irodába a csecsemővel a hónod alatt.....


Másik: ha üvegből eteted, gondolom akkor sem pl. ügyfelek előtt, hanem kettesben a babáddal. Akkor meg miért nem szoptatod inkább? Ha úgyis kettesben vagy vele, meg is szoptathatod.

2011. aug. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ja, még nincs meg a babóca...


Szóval nem lehetetlen, de iszonyat nehéz és macerás. Én utáltam a fejést, az első gyerekkel kellett, különben szétrobbant volna a mellem. Ha nem fejsz napközben és nem is szoptatsz, el fog apadni az anyatej...

Szóval inkább egy nyugodt irodát vagy más megoldást válassz a szoptatásra, mert hosszabb távon kimerítő.

2011. aug. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ha majd megszületik a babád, akkor szerintem rájössz, hogy könnyebb szoptatni, mert a babák a legjobb fejőgépek. :) Mert fejni nem is olyan egyszerű, sokkal megterhelőbb, bár biztos van olyan akinek ez is könnyen megy, de hidd el nem olyan egyszerű a dolog.

S amíg nem áll be a kereslet kínálat, addig valóban szét fog robbanni a cicid, ha nem szopizza ki időközönként a baba, vagy nem fejed le gyorsan. Úgyhogy inkább szoptasd meg az irodában, minthogy előkapd ott is a mellszívót, vagy a lefagyasztott anyatejeket, amik nem is állnak el túl sokáig...

2011. aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.


Akkor azt hiszem, marad a szoptatás az irodában.

2011. aug. 16. 23:10
 20/30 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egy etetésre valót tudsz lefejni, vagyis az irodában is muszáj, mert ha rendesen van tejed, akkor hiába a melltartó betét, folyni fog, foltos lesz a ruhád, fájni és feszülni fog a melled. Nekem a fejés jobban fájt, illetve azért apadt el a tejem, mert fejtem, és nem szoptattam, ugyanis a baba tudja a legjobban kiszívni a cicit. (Egy gyógyszeres kezelés miatt nem szoptathattam pár napig, fejtem, hogy ne apadjon el, de nem sikerült.)
2011. aug. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!