Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megindíthatják a szülést, ha...

Megindíthatják a szülést, ha valahány ujjnyira vagyok nyitva (nem tudom, nem vizsgáltak még), baba becsült súlya nagyobb is, mint az elvárt, és 38 hetes vagyok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ezért nem indítanak.
2011. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha minden rendben van, akkor normális esetben nem indítják meg.

Mindig az a legjobb, ha magától indul meg!


Engem ennyi hetesen már elvből nem is vizsgált az orvosom, épp hogy ne ő indítsa be.

2011. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha valahány ujjnyi (2-3), akkor igen, esetleg, ha az orvos úgy dönt. Ha csak egy ujjnyi, akkor nem.

KÖnnyű szülést!

2011. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

uhh :D látom csak az utolsó értette meg :)


nem egyujjnyiról van szó, hanem ha 2-3 ujjnyira nyitva, és esetleg megrövidült a méhszáj.


Tudom, hogy orvos függő is, csak kíváncsi voltam, járt-e így valaki.


Mondjuk nem tartanám okos dolognak, ha pl. 3 ujjnyira nyitott méhszájjal elengedne, ki tudja, visszaérek-e, ha beindul a szülés.

2011. aug. 15. 15:26
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ekkora nyitottsághoz fájások is társulnak már, akkor persze nem kell haza menned.


Első gyerekemmel, amikor bent fogadott a szülésznő, 4 ujjnyira nyitva voltam, és még 4 órát tartott, második babával meg 2 ujjnyira, és akkor meg 3,5 órát tartott a szülés, de masszív 2 percesek voltak ekkor már vagy néhány órája mindig.


Szóval ne aggódj, kialakul ez.

Szép szülést!

2011. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38 hetesen 2cm nyitva voltam,39 hetesen 3-4cm,rá pár napra 4-5 cm,és semmi fájás, úgy döntött a doki megindítja,mégis hamarabb került rá,mert félt nehogy a baktériumok feljussanak. Befeküdtem a kórházban és akkor már 6 cm nyitva voltam semmi fájással,aztán ment az oxitocin.
2011. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

éppen ezért kérdeztem, mert múlt pénteken nagyon erős jóslófájásaim voltak (mint előző szülésnél a fájások), de éjjel elmúltak. Vasárnap szintén folyamatos jóslófájások, méhem is keményedett, derékba is kisugárzott, szabályos 5 percenként jöttek (pénteken is), 50 másodpercig tartottak, némelyik tovább, éjjel mégis elmúlt.


Szóval vannak fájások, ettől nyílhattam is, viszont a baciknak én sem szívesen engednék utat :(

2011. aug. 15. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!