Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit vigyek be a szuloszobaba?...

Mit vigyek be a szuloszobaba? Etel? Ital?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 16:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak a kiscsajjal voltam.

Tényleg nincs messze Győr, kicsi a világ :) Pont ma tudtam meg, hogy 60 kismama van kiírva augusztusra. Szép lesz, mondhatom... :D De fő az optimizmus, talán akkor jön rám a szülhetnék, amikor épp üresek a szobák :)


Én le is haraptam volna a párom fejét, ha szülés közben kimegy... Eszünkbe sem jutott. Nem tudom, szerintem ha Ő is szeretné, akkor legyen bent elejétől a végéig, ne a legfontosabb pillanatnál menjen ki. De ez csak az én véleményem..


Na, akkor hányan is vagyunk itt kismamák? :) Hárman, ha jól számolom?

Most megyek, lefekszek, mert eléggé elfáradtam. Jó pihenést Nektek is, és boldog babavárást /és ha többet nem írnék, mert megszültem, akkor mindenkinek könnyű szülést kívánok :D

2011. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

én is a szent imrében szültem, lehetett bevinni szénsavmentes vizet a szülésre, és kortyolgatni.

szülés utánra vittem magammal én is egy kis doboz szőlőcukrot, kis energiapótlásnak és egy szelet sport szeletet, nekem nagyon jól esett.

Viszont amit nem vittem, - szendvicset. Persze szülés közben nem jutott eszembe a kaja, és szülés után sem rögtön, de este 7kor kerültem a szobámba, akkor már nem volt vacsora, nem ettem már 18órája, és reggelig majd éhenhaltam- szó szerint- olyan éhes voltam, hogy szörnyű. Kínomban megkérdeztem a szobatárasamat, hogy nincs e valami ennivalója- amit másnap visszaadnék neki - hozatok a férjemmel bármit- így az aznapi maradékait odaadta, mosolygott rajtam rendesen, ahogy túrom be a vajaszsemlét. Lehet szánalmas- de olyna jól esett. :)

Második szülésre vittem magammal két akkora kolbászos szendvicset- és mikor a szobámba kerültem este 8kor be is túrtam! Röhögtem magamban a régi emlékeimen! :)

Februárban szülöm majd a harmadik bébit- tutira viszek magammal kaját a szülés utánra. :)

Szép szülést nektek- mindenkinek aki előtte áll!

2011. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Szénsavmentes ásványvizet és ajánlom a kulacsos kivitelt. Én 6 db-ot vittem be, mert hogy én a szülőszobán vajúdtam.Vajúdás alatt csak 2 db fogyott, szépen, lassan kortyolgattam nagyon jó lesett. Szülés után iszonyatosan szomjas voltam és mind a 4 db vizet megittam egyszerre.Egyébként én az Istvánba szültem és laptopon dvdt néztem vajúdás alatt. Amit gondolsz vidd magaddal max párod kiviszi, ha nem lehet bent valami. A baba első kis ruháit is vinnem kellett a szülőszobára(56 és 62 méretben).A fényképezőgépet csak vaku nélkül használjátok, ha megszületik a baba.Ja, és vittem egy rózsaszín plüss takarót, mert amikor rám tették a lányom azzal takartam be és a mai napig imádja azt a kis takaróját.

Könnyű, szép szülést és csodás boldog pillanatokat kívánok neked és a szülés előtt álló kismamiknak!


8 hónapos kislány anyucija

2011. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a valaszokat:):)nekem aszt mondtak hogy a babanak egy CS pelust meg popsitorlo kell a korhazaba vinni, aki a szent imreben szult :)mikor szultel ?kinel??mit vittel magadal?? hany napig voltal bent?inni enni mit adtak a korhazban??
2011. júl. 28. 06:30
 25/31 anonim ***** válasza:

Szent Imrében szültem:

2008 tavaszán, és 2010nyarán Dr.Tasi Róbert-nél. Rendesek votlak a szülésznők, őket nem fogadtunk külön-de minden a legnagyobb rendben volt velük, kedvesek segítőkészek.

Babának én is kis csomag pelenkát vittem és egy csomag popitörlőt, ami jól jött még egy kispárna, hogy szopinál ki tudd támasztani, vagy párnára fektetve szoptatni, és kb 6-7db textilpelenka, mindenhova raktam alájuk.

Én is vittem kisplédet nekik- bár nyáron hulla meleg volt.Születése után még nem raktam rájuk- de a szülőszobán melegített lepedőt raktak rájuk, mikor a hasamon voltak. Másnaptól használtuk a kisplédet is.

Meg kiskesztyűt is vihetsz neki- nagyon kis karmolósak az első napokban. Ruha nem kell, csak amiben hazahozod.

Kaját adnak a kórházban- nem egy világszám- de ehető. Én 8napig ottvoltam a kicsivel-ki lehetett bírni. Meg én Kecskemét mellett lakom, de férjem és anyukámék felváltva feljöttek pestre látogatni, és hoztak enni... szóval nem éheztem. :) (csak a szülés után)

Sok embernek vannak rossz tapasztalatai kórházakról- de nekem kifejezettem szép emlék mind a két szülés, és a kórházi napok sem viseltek meg. A csecsemősök jönnek-mennek, sok a dolguk, de ha megkértem őket, mindig segítettek mindenben. Szépen kérni kell őket, és megköszönni- sokat számít ez is. Vannak köztük olyan nővérkék is, akik kevésbé kedvesek - de szerintám más kórházban is ilyen kb ez a részleg.

Nekem pl a kicsivel volt kis aggódás születése után- és így kicsit többet láttam őket, a doktornőket, sokat segíettek, nyugtatgattak, beszélgettünk többször. (sokat volt a baba náluk, így én is ottvoltam, kb az utosló két napot töltöttük csak együtt a bébivel, amikor már jól volt)

Kismama vagyok újra, februárban szülök és ugyanilyen felállásban szeretnék újra ottlenni.


Neked könnyű szülést, sok boldogságot kivánok!

2011. júl. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 porcukormókus ***** válasza:
Szia! 6hete szültem, igaz én a sote2-n, természetes úton. Vajúdás alatt ásványvizet ittam és néha ettem egy-két szem szőlőcukrot. Szülés után 2óráig még megfigyeltek, azidő alatt már ettem mást is,nagyon jólesett. (ha jól emlékszem győri Jóreggelt kekszet:) )
2011. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A Szent Imrében dolgozom az újszülött osztályon (mint önkéntes). Ha augusztusban szülsz, mindenképpen találkozunk majd (legalábbis én a babáddal biztosan:).

Jó kezekben lesztek!

Addig is minden jót!

2011. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
utolsonak jaj de jo!!!! komolyan mondod ??irj privin kerlek!!:):)
2011. júl. 28. 19:38
 29/31 anonim ***** válasza:
Írtam :)
2011. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nagyon kis édes lett a baba! Örülök, hogy semmi gond nem adódott.

Minden jót és jó babázást!!!

2011. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!