Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek ennyire fáj a menstruác...

Akinek ennyire fáj a menstruációja, annak a szülése is?

Figyelt kérdés

Néha 1. nap, mikor megjön, olyan őrülten fáj a hasam, hogy nem bírok megmozdulni, de még hangot sem kiadni.

ez így egy napon keresztül szokott tartani ált., és olyan, mintha szabályosan kést forgatnának a hasamban.

akinek ennyire görcsölni szokott, annak a szülése is sokkal rosszabb, mint az átlegé? eléggé félek ettől, hogy nem bírnám ki.

(ahhoz képest alig bírom ezeket a görcsöket, hogy magas a fájdalomküszöböm, többször törtem már csontom, volt balesetem, és messze nem fájt semmi így, mint ez. )


2011. júl. 11. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a menstruáció nem volt soha nagyon vészes, de a szülés!!!! Szerintem nincs összefüggés.

Nekem menstruációkor nem a hasam, hanem a derekam szokott fájni és ezzel szüléskor is így voltam, csak akkor azt hittem megpusztulok! :S

2011. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szules fajdalma nem fugg a mensi fajdalmatol.
2011. júl. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Közvetlenül szerintem sincs összefüggés, de a fájdalomküszöbödet valamilyen szinten csak befolyásolja, hogy mihez vagy szokva. Egyik ismerősömnek nagyon-nagyon szokott fájni a mensi, és azt mondta, ahhoz képest a szülést meg sem érezte, csodálkozott, hogy már túl is van rajta.
2011. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

egyébként nem is fáj mindig, csak néha v.miért nem jön meg a szokott napra, és akkor fáj ennyire.

de akkor egy nap alatt "kész".

és a legrosszabb, hogy nemcsak a hasam fáj, hanem kisugárzik a derekamra, és a p.ncimhoz is.

egyedül talán az "vigasztal" hogy szülés közben azért vannak a fájások közt szünetek, itt pedig nem.

2011. júl. 11. 23:56
 5/10 anonim ***** válasza:
HA nagyon félsz kérhetsz érzéstelenítést is, de most ne szedjenek szét a természetes szülés hívei.
2011. júl. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nekem annak idején olyan menstruációs fájdalmaim szoktak lenni, hogy volt amikor elájultam!!! És érdekes, nekem is akkor, amikor pár napot késett...

Szüléskor nekem UGYANOLYAN fájdalmaim voltak - majd leszakadt a derekam. Egyszer a dokim elmagyarázta, hogy ha vkinek alacsony a fájdalomküszöbe, és az is ténylegesen fáj, ha a hajszálerek összehúzódnak menstruációs görcsökkor, akkor a méhösszehúzódásokat valószínűsíthetően hogyan fogja megélni... de a fájdalmat mindenki másként éli meg. Lehet hogy Neked meg se fog kottyanni! És különben is, a menstruációs görcsök értelmetlenek, szüléskor pedig tudod, hogy van értelme! Egyébként légzéstechnikával és koncentrációval simán át lehet vészelni. Nem azt mondom szándékosan, hogy leküzdeni, mert küzdeni nem szabad a fájdalom ellen, az a legrosszabb, amit vki tehet, ha ellene hadakozik: sodródni kell.

De milyen vicces, a második szülésemre már légzésből felkészülten mentem, szinte nem is fájt, csak az a rész, amikor már nyomnál, de még nem szabad, és szentül megfogadtam, hogy a légzéstechnikát a menstruációkor is alkalmazni fogom. Viszont azóta nem volt rá szükségem, mert egyáltalán nem fáj...

2011. júl. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is inkább a fájdalom küszöbbel hoznám összefüggésbe. nekem is nagyon fájt a hasam fogamzásgátló szedése előtt. a fejfájást ájulásig el tudom viselni gyógyszer nélkül, de ha csak egy kicsit is fáj a hasam már a megbolondulás határán vagyok, és legszívesebben levél számra venném be a fájdalomcsillapítót. Mindezekből adódóan iszonyatos szenvedésre készülök szüléskor.
2011. júl. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom...

A mensim első napja nekem is mindig pokol volt. Majd beszakadt a derekam, alig bírtam felállni, és nagyon sokszor volt hőemelkedésem is. De csak az első nap, utána észre se vettem, hogy menstruálok...

A szülésnél pedig abszolút nem voltak fájásaim, és nem tágultam 8 órányi oxitocin ellenére sem, császározni kellett.

Úgyhogy nem tudom, hogy mennyire fájt volna a szülés, de ha van összefüggés a kettő között, akkor lehet, hogy jobban is jártam a császárral...

2011. júl. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam így volt.
2011. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekkem is olyan kb a mensim első napja mint amiket leírtál!Néha ülni sem bírok annyira fáj a p.ncim!


A szülés 8 órát tartott nálunk, és az első 5-6 óra kb olyan volt mint a mensis (derék has p.nci....fájdalom),csak volt közte szünet!Rögtön 5 percesekkel indult 1,5 óra múlva már 3 perces volt, de nagyon jól tűrtem!Nem volt semmivel erősebb mint mensikor!

Utána 1 óra volt maga a pokol,(de csak 1 óra) és utána 50 perc a kitolás!De én sokkal rosszabbra számítottam!Mondjuk lehet az is jó volt, hogy csak az utolsó 3 órát voltunk bent a kórházban!

De én utána(még a szülőágyon) mondtam, hogy holnap szülném a következőt!Nem hittem el hogy vége!Fájdalomcsill nélkül szültem!Hátha Te is így jársz majd!

2011. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!