Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van szülés közben az a...

Miért van szülés közben az a rész, amikor nem szabad nyomni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 18:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia,nálam még nem tűnt el teljesen a méhszáj a baba viszont nagyon jött már.Vissza kellett őt tartani,mert különben szana-szét szakadtam volna (mondjuk így is),pedig volt gátmetszés.Visszatartani úgy tudtam,hogy amikor jött a fájás mély lélegzetet kellett vennem és így tényleg jobb lett,de amíg ezt nem mondták,addig egyszerűen nem sikerült.Csak kiabált velem az orvos,hogy ne nyomjak,mondtam,hogy jön a gyerek magától és akkor mondta a légzést.
2011. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen arra gondoltam, amikor van tolofájás és mégsem szabad nyomni! Gratulálok 19:25 a kisfiadhoz!:)
2011. júl. 4. 20:21
 13/15 anonim ***** válasza:
Légzéssel és magával a légzésre való koncentrálással tudod a nyomást visszatartani. A légzőgyakorlat (és nem csak a pihegő, felületes, hanem a többi is, amire szülés közben szükséged lehet) nagyon könnyen elsajátítható, érdemes megtanulni!!!
2011. júl. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem már órák óta tolófájásaim voltak de nem nyomhattam,mert még látszott a méhszáj pereme! El kell lihegni,el kell sóhajtani,ez volt a legnehezebb része a szülésnek,hogy ne nyomjak!Majd jött a doki,utoljára megvizsgálni,a szülésznő beöltözött,hogy szülünk erre közölte a doki,azonnal császár:(
2011. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hogy lehet elkerülni, hogy inger hatására ne nyomj?


Nehezen. Második szülésemnél már a tolófájások jöttek, de a méhszáj nem tűnt még el, fél órán át kellett elviselnem a fájdalmat, miközben nem nyomhattam. Én ordítottam, annyira fájt, de a személyzet csak mosolygott rajta. Amikor már nyomni lehetett, nem is volt vészes a fájdalom.

2011. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!