Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van szülés közben az a...

Miért van szülés közben az a rész, amikor nem szabad nyomni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 18:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert esetleg szétszakadhatsz, és gondolom azért azt nem kívánod magadnak :)
2011. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! és azt hogy lehet megakadályozni, ha közben jön a nyomásinger?
2011. júl. 4. 19:07
 3/15 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy az előző írta. Nem véletlen az, hogy régen rutin volt, hogy ha kellett, ha nem csináltak gátmetszést. (Persze még akkor is szakathatsz itt-ott.)

Én pont ezért nem értem a mai anyukákat-főleg ahol első gyerek lesz-, hogy márpedig őt ne vágják, hanem gátvédelem legyen. Ott nagyon észnél kell lenni, és követni a szülésznő utasításait. Nem hiszem, hogy én lettem volna az egyetlen akinek ez nem ment. Mondjuk én nem is bántam, hogy vágnak.

2011. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nyomni akkor kell, amikor jön a fájás, mert igazából a fájás tolja ki, mi meg segítünk.

Közben nem kell nyomni, mert minek.


De van olyan, hogy nem szabad nyomni fájás közben sem, hanem el kell lihegni, ki kell bírni, vissza kell tartani, lehet hogy erre gondolsz.

Ez olyankor van például, ha gátvédelmet akarsz, és még masszírozzák vagy valami ilyesmi. Még nem elég tág, jobb, ha nem nyomod épp, hogy ne szakadjon.

2011. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én az elkerülésre azt a szót hallottam, hogy "el kell lihegni" a nyomási ingert.
2011. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Második 19.09 vagyok.

Nem tudom, hogy lehet megakadályozni, de én már kértem, hogy vágjanak, mert nem lett volna több erőm több fájáshoz, akkor úgy éreztem. A doki pedig gátvédelmet akart, azt mondta, simán át fog jönni.

De nem bántam meg a vágást, igaz, utána egy hétig fájdogált, és fájt, de túl vagyok rajta, most meg olyan, mint régen.

2011. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kapaszkodj bele a szülőágy karfájába és azt szorítsd, ha jön a fájás és nem szabad nyomnod.

Én pl. ezt csináltam, nem akartam a párom kezét eltörni :DD


Barátnőm vitt be egy kis babzsákot és azt szorította meg akkor.

2011. júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül csak a gát miatt nem szabad nyomni.

Amikor még nem simult el teljesen a méhszáj, akkor már elég erős nyomási inger van, ha ekkor nyomsz, akkor a méhszájad repedhet, ami nem jó, se repedés, se a későbbi varrás szempontjából.

A doki figyeli, és ha teljesen elsimult, akkor lehet nyomni:)

Utána a gátvédelem esetén szintén vissza kell időnként tartani, hát nekem nem ment, úgy jött kifelé a kicsi, mint a gyorsvonat:)

2011. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én két hónapja szültem: amikor éreztem h azt az ingert amikor kakilnom kellene, de nem az volt, a lényeg hogy a szülésznő utasításait csináltam, speciel én ugyanúgy vettem a levegőt mint eddig és elengedtem magam. nem lihegtem meg ilyenek..akkor épp azt sem tudtam hirtelen hogy melyik légzési technikát kell alkalmazni.. Első baba volt: 4310 grammal és 58cm-rel természetes úton gátmetszéssel megszültem.Iszonyúan fájt mikor kiment az epidurális hatása de túléltem és nem féltem a szüléstől!
2011. júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

19:25-ös vagyok: a fájások 12:00 körül jöttek és 13:26kor már megvolt a kicsi.

Kisfiam lett: Kristóf Dániel.

2011. júl. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!