Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van közöttetek olyan, aki...

Van közöttetek olyan, aki preeklampsziával vagy toxémiával fejezte be az első terhességét és belevágott egy másodikba (többedikbe) is?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnének a tapasztalataitok! Olyan jó lenne hallani, hogy megpróbáltátok és mindenki egészséges maradt pl. szigorú orvosi kontroll mellett... Szeretnénk második babát, de én félek, hogy legközelebb nem "ússzuk meg" azzal, hogy a 36. héten császároznak meg, hanem beleszaladunk egy nagyon koraszülésbe.
2009. márc. 20. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még csak a szülés előtt állok toxémia gyanúval, már engem is ijesztgetnek programozott császárral, azt olvastam hogy második, többedik terhességnél nem jön elő csak az elsőnél mert akkor felismeri már az idegen sejtet a szervezet(apáét).Neten olvastam 35 hetes km
2009. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én második gyereknél lettem toxémiás..pedig ugyanaz az apa...az elsőnél nem volt gond,és mindkettőt spontán szültem.
2009. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretnénk még egy babát. De olyan sok kissúlyú babát láttam a Klinika intenzívjén. Sokakat előbbi terhességi héten császároztak, mint engem. Nálam is csak azért olyan későn, mert akkor vették észre a preeklampsziát... Állítólag a 34. hét után végetvetnek a terhességnek kérdés nélkül... De én sok korábbi esetet is láttam és féltem a második magzatom....


Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2009. márc. 22. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tavaly vesztettem el a babám preeklampszia miatt. Engem a 23. héten császároztak meg, mert már az én éltemet veszélyeztette a terhesség.

Nem ajánlják, sőt volt olyan orvosom is aki megtiltotta, hogy megpróbáljam mégegyszer. Én meg fogom jövőre. Addig edzem magam. Ha van kedved írj privit. Szívesen beszélgetnék veled. :)

2009. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az utolsó válaszoló vagyok, a preeklampszia majdnem úgyanaz mint a toxémia.Nekem magas volt a vérnyomásom plusz 150 volt a pulzusom,erre vérnyomás csökkentőt kaptam, fehérje volt a vizeletemben, tiszta ödéma voltam (15-16kg-ot "híztam a terhességem alatt....szülés után ebből 3kg maradt meg...) a lányom a pocakomban tachycard lett,én mneg lázas influenzás...ezekkel együttesen se császároztak meg, és a 41. héten szültem, egy 3730g-os 56 cm-es kislányt...szóval nem volt picit.Ezt csak azért írtam le hogy még így is van remény a spontán szülésre, rendes időben.
2009. márc. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pontosabban a 2. válaszoló voltam,mert azóta már írt valaki :-)
2009. márc. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Azt olvastam, hogy ha valaki hajlamos a preeklampszia kifejlodesere, de naponta 150 mg aszpirint szed a 14. hettol a 36. hétig annak 80% os esélye van elkerulni ez a betegseg kialakulasat.
2018. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!