Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi fáj császáros szülés után...

Mi fáj császáros szülés után a szexben? Maga a behatolás, az aktus, vagy az orgazmus?

Figyelt kérdés
4 hete császároztak, a 6 hetes kontrollig az orvosom javaslatára tartózkodunk az együttléttől, és kíváncsi lennék arra, hogy miért írják sokan, hogy fáj a szex?
2009. márc. 20. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindhárom fiam természetes módon szültem.Sajnos volt gátmetszés is.A sebek begyógyulására nálam nem volt elég 6 hét.És elég fájdalmas volt az aktus.Utána ez azért hamar rendeződött.
2009. márc. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen, a természetes szülés után gondolom, hogy fájhat a gátseb és környéke, de a császárosnál nem érintkezik semmi közvetlen a méhhel (ahol a seb van), ezért lennék kíváncsi, hogy mégis mi fáj ilyenkor? Írna valaki, aki császáros volt?

Köszönöm előre is!

2009. márc. 20. 10:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Legalbbis nekem semmi nem fájt. Ha már a hasfal rendesen begyógyul, és a napi teendőid során se érzel fájdalmat, akkor ez sem fog gondot okozni.


Olyasmi viszont okozhat fájdalmat, ami természetes szülésnél is mint pl. a szoptatás alatti hormonális változások miatti hüvelyszárazság. Ez ellen két dolgot tehetsz: jó alaposan felizgulsz ( már elnézést, de így van ) vagy síkosítót használsz. Egyébként én mióta szültem sokkal jobban élvezem a szexet, mint előtte. Nem szabad félelemmel nekimenni, nw agyalj ilyeneken, mert a szorongás is árt a dolognak, méghozzá nem is kicsit! Puding próbája az evés :-DDD

2009. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ok, ok. Még két hét... :-))
2009. márc. 20. 10:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem az első császár után fájt de csak a behatolás és az is szinte másodperc alatt elmúlt a másodiknál semmi se fájt!
2009. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a szárazság okozott gondot-buta hormonok!Mi síkosítóval megoldottuk a dolgot,mert anélkül tényleg fájt a dolog.De aztán 2 alkalom után már síkosító se kellett.
2009. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszokat! AKkor van rá megoldás. Azt hittem, hogy a méh fáj, vagy a seb, de megnyugodtam.
2009. márc. 20. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem 2 1/2 hónapja, de még mindig rettentően fáj. Bár 14órás vajúdás, és majdnem normál szülés volt. Most én is sikosítohoz fogok fordulni, mert valószinű, hogy szoptatás miatt vagyok szárazabb. Remélem meg fog változni, mert már nagyon ki avgyok miatta.
2009. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!