Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben nyilvanul meg a szules...

Miben nyilvanul meg a szules utani depresszio? Olyanok irjanak, akik atestek rajta.

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pont úgy néz ki, mint a többi depresszió, csak erről konkrétan tudják, hogy a hormonális változás okozza.

Keress rá neten, miből áll: sírós, mindig szomorú, elkeseredett az anyuka, mindent sötéten lát.

Tehernek érzi a gyerekkel foglalkozást, úgy érzi, nem képes ellátni a feladatát, legsúlyosabb esetben kifejezetten nem is akar a babával foglalkozni, vagy haragszik rá, őt okolja gondjaiért.

A család segítsége nélkül (és orvos nélkül) akár évekig, évtizedekig tart, amíg valaki kilábal belőle.


Ha nem múlik el ez a szomorkás érzés a baba 6 hetes koráig, feltétlen keresni kell legalább egy barátot, vagy az apát, vagy akárkit, és mesélni neki a kételyekről, és ha eddig nem vette észre a család, hogy gond van, akkor segítséget kérni.

2011. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszkedvűség, lehangoltság. Nem tudsz örülni a gyereknek, legszívesebben visszapergetnéd az időt, és mégsem lennél anyuka, újra a régi néletedet akarod, kötözködsz a pároddal, nem akarsz törődni magaddal, adott esetben elhanyagolod magad, a gyereket,vagy a háztartást, előfordulhat, hogy nem akarod felvenni, ha sír a baba egyáltalán, nem is érdekel, úgy érzed, mintha ez az egész nem is veled történne, csak belecseppentél ebbe a családba, és kivülállóként látod magadat.
2011. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
En ezeket nem erzem,csak neha uresseget.Akkor ez mi?
2011. jún. 7. 11:43
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fáradt vagy! Attól hogy szültél és már anyuka vagy, nem KELL mindig Madonna-mosollyal az arcodon járni-kelni. Ember vagy, elfáradsz, néha dühös is lehetsz a gyerekre mert ordít és te nem tudod miért. Ez tök normális, aki ilyet nem érez az vagy hazudok vagy festi magát. Egy kisbaba gyönyörű és édes és csoda, de néha bizony akármennyire szereted is kiborulsz. Előfordul. Persze a tvben mindig azt hallod: mióta megvan a pici kiteljesedett az életem, meg boldogabb nem is lehetnék, csodás az életem. Oké ez igaz, de azért vannak rosszabb napok is. Hidd el nincs semmi baj azzal ha így érzel, ha kicsit többet tudsz pihenni jobb lesz ez is.
2011. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam például mindenért kétségbe tudtam esni és könnyen elsírtam magam. Azt mondtam nem vagyok jó anya mert nem veszek észre alap dolgokat. (első baba és az első 6 hétben amikor ismerkedtünk egymással)

Azt ugyan nem írtad, hogy mikor szültél, de a szülés után pár nappal szokott jelentkezni a rossz kedv ami egy pár nap altt megszűnik ez teljesen normális. A szülés utáni depresszió a gyerek egy éves koráig jelentkezhet, én voltam szakembernél mert nálam voltak ilyen pánik szerű rohamok ami annyi volt, hogyha ez rám tört akkor éppen ahol voltam mennem kellett onnan. Ha nem tudtam mert a lányom aludt akkor sírógörcsben törtem ki. A depresszió egyik tünete még, hogy nem akar az ember a lakásból kimozdulni és keresi a kifogásokat, hogy miért nem. Így utólag visszagondolva nagyon sokszor volt, hogy mehettünk volna sétálni csak éppen én nem tudtam. Fontos, hogy legyen kivel megbeszélni a dolgokat és eltudj menni sétálni. Kérdez rá olyan embertől aki ritkábban lát, hogy lát e valami változást rajtad, mert nem biztos, hogy te saját magadon észreveszed. Én legalább is nem rögtön ismertem be annak ellenére, hogy láttam a " tüneteket".

2011. jún. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
10hetes babam van:)
2011. jún. 7. 12:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Milyen pici. :)

Miket érzel, milyen a hangulatod?

Sokat vagy egyedül?

2011. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyok sokat egyedul.Csak az uresseg az ami negativ erzes...
2011. jún. 7. 17:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez is a depresszió egy formája de el fog múlni, ne aggódj! Tessék erőltetni is magad, hogy legyen kedved dolgokhoz, sokat sétálni, elmenni kajálni valahová, kicsit kimozdulni otthonról akkor is ha nincs kedved! Majd megjön!
2011. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most volt egy az ismeretségi körünkben, még az orvosok is meglepődtek rajta, ugyanis már fél éves a baba, és csak most jött ki az anyukáján! Azt mondták, hogy ez nagyon ritka, de előfordul. Kórházba került, mert teljesen kiborult idegileg, nem tudott foglalkozni a babával. De amit te érzel, szerintem normális, ahogy az előttem válaszolók is írták, vannak jobb és rosszabb napok.
2011. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!