Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Tényleg elfelejtitek...

Kismamák! Tényleg elfelejtitek a szülés fájdalmait, miután kezetekbe kaptátok újszülött gyermeketeket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 23:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem. 2008-ban szültem, hónapokig élénken élt az emlék, ma már annyi maradt meg, hogy fájt és ennyi.
2011. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem sem a vajúdást, szülést, sem ami utána volt.

Egyiknél sem:-((((

Valahogy nem emlékszem, hogy olyan kellemes lett volna

2011. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
4 hetes a kisfiam. Nem felejti el az ember, csak "de jó, hogy túl vagyok rajta" érzés fogott el. Másodlagossá válik. A fájások alatt meg végig az volt bennem, hogy nemsokára meglesz, meglátom őt.... Nem volt annyira nehéz szülésem egyik se, (2), az első után annak idején azt mondtam, soha többet, most meg 1 hét után azt mondtam, szívem szerint most most szülném a 3.-at.
2011. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem,nagyon hosszú vajúdás után császárral lett meg a babám. Júliusban lesz két éves de a mai napig emlékszek mennyire fájt,főleg a műtét utáni első felkelés! Most újra babát várok,és nagyon félek,mert nem halványultak az emlékek!
2011. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Dehogy felejtettem el.

Max. idővel enyhülnek az érzések.

8 hónapja szültem, most már kicsit enyhébben látom a dolgokat, de soha nem fogom elfelejteni.

Viszont most már értem miért mondják, azt, hogy elfelejtik, egyrészt szerintem van ebben némi jóindulat is a még nem szült nőkkel szemben, másrészt pedig tényleg sokkal szebb és jobb dolog, ha már megszületik a babád, és olyankor már nem (csak) a szülésen jár az ember eszed, hanem azon a kis csodán, ami 9 hónapig a pocakban volt. :)

Most pl. kicsi lányom éppen itt kúszik a szék alatt és mindenáron megakarja enni a szőnyeget, aztán ha rászólok, jót nevet rajtam. Szóval mindegy is mennyire fájt a szülés, már nem ez számít.

2011. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ahogy kijött belőlem a baba és a kezembe adták,már nem is éreztem semmit,még a fáratság is elmúlt,anniyra jó volt túlleni rajta és a kezembe fogni a kisfiam.16 órát vajúdtam mire meglett,szóval elég sokat szenvedtem,de én hamar túlestem azon,hogy mennyire fájt az egész.De komolyan.Most várom a kislányom,tudom mire számíthatok és nem félek.Szeretnék már inkább túllenni rajta és újra fogni a kisbabám a kezembe.Én ezt legalább is így élem/éltem meg.:)
2011. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

hát én sajnos nem ezt tapasztaltam.,

nem adták a kezembe mert nehéz szülésem volt adtam neki egy puszit és vitték le az inkubátorba,

de ahogy kicsusszant vákummal született

annyira rosszul voltam hogy szinte nem is érdekelt mivan vele nagyon rossz állapotban voltam még puszit se én akartam adni hanem a nővér mondta hogy adjak neki

de ha az ölembe adták volna akkor se múlt volna el a fájdalmam mintahogy mondtam borzalmas szülésem volt...

2011. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerencsésnek érzem magam, mert nem fájt annyira a szülés, mint gondoltam. Az biztos, hogy amikor megszületik a baba egy pillanatról a másikra elmúlik minden fájdalom. De már amikor még varrtak, azt mondtam a férjemnek, hogy nem ez volt életem legnagyobb fájdalma. Lehet, hogy csak nem emlékszek rá?! :)
2011. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
úristen akkor én vagyok az aki ahogy kinujt a pici kimondtam azt a mondatot hogy na ezt bármikor megismétlem..és 22 óra volt a vajudásom :D csodás volt mikor rá rakták a kislányom és semmi fájdalom nem volt bennem ..:D
2011. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Fájt, tisztában vagyok vele a mai napig is, bár én még mindig a szerencsések közé tartozom, akiknél a vajúdás elviselhető fájdalommal járt másfél óráig, maga a szülés pedig egy negyed óra volt... de abban a pillanatban amint "kicsuszant" :) egy meg könnyebülést éreztem, pláne mikor megláttam, és megkérdeztem minden ok-e, mindene megvan-e. Egyből el is felejtettem,hogy előtte mi történt csak magamhoz akartam ölelni, végre a szemébe nézni... De tény a szülés fájdalmas,azonban én úgy gondolom mindent megér!!
2011. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!