Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Tényleg elfelejtitek...

Kismamák! Tényleg elfelejtitek a szülés fájdalmait, miután kezetekbe kaptátok újszülött gyermeketeket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem. A mai napig emlékszem rá, hogy mennyire fájt. De valahogy így visszagondolva teljesen kibírható volt. Akkor és ott azért nagyon rossz, mert nem tudod meddig tart még, és mi vár rád. Az ismeretlen miatt.

Bármikor újra csinálnám. Nekem a terhesség pl. sokkal nehezebb és hosszabb is volt, azt szívesen kihagynám.

2011. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
NEm az, hogy elfelejtjük, hiszen tudom, hogy fájt. Inkább úgy mondanám, amikor ránézel a gyermekedre, elfogadható válik. NEm is ez a helyes szó, inkább úgy mondanám, bármekkora is volt a fájdalom, most már megérted, hogy megérte és még kevésnek is tűnik, amit egy életért adtál érte... Leírhatatlan érzés...
2011. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem azonnal az biztos. De par het mulva mar nevettem egycsomo mindenen es kesz vagyok egy ujabb terhessegre:) Emlekszem, hogy nagyon durva volt, de ez nem szamit, mert elmult.
2011. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nem elfelejtettem, hanem elmúlt.

A mai napig emlékszem a fájdalomra, pedig másfél éves a lányom.

2011. máj. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez majdnem van igy csak.

Mindkét esetben, mikor végre utolsót nyomtam, és kijöttek. Bizony totál elmúlt minden fájás. Ott dolgozott rajtam még a doki összevarrogatni, de mit sem éreztem, csak nézegettük a babánkat és örültünk. Szóval rögtön utána olyasmi érzés.

Viszont utána ahogy az ember kész, időnként érzi, elsőnél érzékenyebb voltam talán, és hemoroidom is lett, jobban fájtam lent, de közel sincs a szülési fájdalomhoz. Meg a méhösszehúzódást érzi az ember, az fura, de ezek már semmik a szülési fájdalomhoz, ezek felépülő fájdalmak és közel nem fájások.

Másodiknál nem volt semmi fájdalmam felépüléskor. Kisétáltam a szülőszobából a saját lábamon, leültem a szobámban a fotelba keresztbetett lábbal. Apukám csak nézett. Nekem természetes volt. Elsőnél azért más, jobban figyeli az ember a testét, érzékenyebb, izgulósabab, és pici fájás van azért.

Évekkel utána már emlékszek a fájásra, de egész más emlékezni, mint átérezni. Ilyenkor az ember még akarna többet is azt hiszi nem is nagy ügy, dehogynem az ! Újra ott lenni biztos megint őrültül fájna, aztán átmenne szép emlékbe. Én szeretek visszagondolni a szüléseimre már így fájdalommentesen :-D

2011. máj. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
én 4 héttel a szülés után nem tudom felidézni h hogyan is fájt! azt tudom h baromira meg emlékszek mindenre de a fájdalomra nem tudok emlékezni, a kitolás volt nekem a legrosszabb akkor azt mondtam nem akarom még egyszer azt a fájdalmat átélni de most így már lehet h lesz pár év múlva tesó :)
2011. máj. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Elfelejteni nem fogom soha, hogy mennyire fájt, én inkább azt mondanám, hogy amikor a kezedbe kapod a gyermekedet, nem azzal fogsz foglalkozni, hogy úristen de fájt, de szarul vagyok, hanem azzal, hogy de gyönyörű ez a baba, és milyen jó, hogy végre itt van. Én legalábbis így voltam.
2011. máj. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
nekem nagyon fájt,de kibírtam.semmiféle érzéstelenítőt nem kértem.amint meglett,mondtam,hogy jöhet a következő.aztán elkezdtek varrni,na akkor már nem nevettem.az jobban fájt
2011. máj. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem felejtettem el, utána jött még csak a varrás. Az legalább annyira, vagy még jobban fájt. Legalábbis nekem. Úgy kellett a szülésznőnek leszorítania a csípőmet az ágyhoz.
2011. máj. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
10 hetes a lányom, de a szülési fájdalmakat nem felejtettem el. :( Egyenlőre úgy vagyok vele, hogy soha többé! Pedig a kislányomért bármit, úgy vagyok vele, hogy megérte, de nagyon rosszul éltem meg a szülést, úgyhogy 2-3 évet tutira várok, hogy végig csináljam mégegyszer.
2011. máj. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!