Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata állva szülésről?

Figyelt kérdés
Az milyen? Nem esett össze????
2011. máj. 27. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mert akkor le kellett feküdnöm, de a vajúdás állva illetve labdán történt. Így is rohadtul fájt, de elviselhetőbb volt, mint fekve.


Talán a kitolás is könnyebb a gravitáció miatt, nem tudom.

2011. máj. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a vajúdás alatt álltam. kipróbáltam minden lehetséges pózt, de messze úgy volt a legelviselhetőbb. Persze közben támaszkodtam a falnak, de volt hogy a párom kapart fel a földről egy-egy fájás után.


A kitolási szakaszban már le kellett feküdnöm, az nem tudom milyen lehet állva.

2011. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szülésznő mondta hogy keljek fel az ágyból és állva nyomjak, hát nekem nem volt jó a férjembe kapaszkodtam és majd összerogytam a fájásoknál, alacsony székre is ültettek nekem az sem volt jó. Gravitáció végett ajánlják gondolom hogy így könnyebben jön a baba, nálam nem vált be.
2011. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem sok helyen van lehetőség a kitolás közben állni...

Nem készültek fel ilyenre a dokik, meg ugye a gátvédelem stb...

De vajúdni lehet állva is, ahogy jól esik

2011. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A primitív népek között vannak, ahol állva szülnek, pl egyes indián törzsek. Ott egy ágakból összefont "állványba" kapaszkodnak a szülő nők, úgymond "lógnak" rajta, meg ugye a bábák, segítők tartják a hónuk alatt.

Én szívesen szülnék így, de sajnos itthon az orvosok kényelme az első, nem a szülő nő és a gyerek érdekei...

2011. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én július végén szülök, állva/guggolva tervezem, az orvosom támogatja, majd meglátjuk, hogy menni fog-e.

Noll Andrea Vajúdástámogatás mindenkinek c. könyvében sok okosat ír a függőleges kitolási pozíciókról.

2011. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kaptam gázt, már akkor sem engedték, hogy felálljak. Aztán EDA, szóval szinte végig feküdtem, pedig én is állni szerettem volna, amíg birom. De végül császár lett egyébként.
2011. máj. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is felállítottak, de nekem nem volt egy fokkal sem jobb. Sőt. Szerintem annak úgy van értelme, hogy legalább kisterpeszbe állsz, de inkább nagyba. Én örültem, hogy egyáltalán megállok a lábamon.
2011. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!