Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni napokban/hetekben...

Szülés utáni napokban/hetekben hogy, érezted magad testileg-lelkileg?

Figyelt kérdés
Tényleg hosszú idő mire felépülsz?
2011. máj. 24. 14:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előre nem lehet tudni.

Az első szülés talán a legkülönlegesebb lelki szempontból, mert az ember először tapasztalja meg az egészet, és azt, hogy milyen is egy babáról gondoskodni, és az élet általában ekkor változik meg leginkább.


Fizikai szempontból pedig attól függ, hogy sikerül a szülés, és ez minden szülésnél más lehet.


Én kétszer szültem eddig, de nagy különbség volt így is.

Másodjára könnyebben ment (fizikailag is), és a babával is utána.


Hogy mikor érezzük magunkat "felépültnek", az is egyéni, van aki talán soha, van aki meg azt mondja, hogy egy héttel utána a "régi" volt.

2011. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 krisztivan ***** válasza:
100%
Én azt hittem hogy sose lesz már többet belőlem ember.A nőről már nem is mertem álmodni.Nem tudtam menni,ülni rengeteg vért vesztettem ezért ha kimentem a konyhába a fiammal a kezemben,a felénél le kellett ülni pihenni.Nagy fiam született,természetes úton és sajnos tönkre vágott alul mindent.Sokat sírt mert mindig enni akart de mindig a felét visszabukta.Néha rettenetesen nehéz volt,de aztán néztem amikor jól lakott és nagyon büszke voltam magunkra.Kellett nekem kb.1 hónap mire már nem fájt minden mozdulat.De megérte,most 8.5 hós és gyönyörű és okos és szép és ügyes.És imádom.Újra végig csinálnám.
2011. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Csütörtökön lesz 4 hete, hogy császároztak. Hogy érzem magam? Ramatyul. Minden kórság utolért: székrekedés, aranyér, begyulladt a sebem és most genny szivárog belőle, fáj a hasam még mindig, fáj a mellbimbóm a sok fejéstől és hulla fáradt vagyok az éjszakázástól. Remélem hamarosan rendbe jövök. Lelkileg hogy vagyok? Már jól, mert kiengedték a babát a kórházból, de mégsem vagyok felhőtlenül boldog, ugyanis mindig jön valaki babalátogatóba és az anyósomat is sűrűbben kell látnom, mint szeretném.

Egyéb gondom nincs. Örülök, hogy van egy szép kislányom, a sok testi bajom meg majd elmúlik valamikor.

2011. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Borzalmasan....:-(
2011. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nagyon jóóól!Ám szerintem én több,mint szerencsés vagyok.Az első fiamat 4 óra alatt szültem meg(vajúdással együttí9,ici-pici gátmetszéssel.Már a kórházban simán ültem...a 2. fiamat 3 óra alatt szültem(szintén mindennel együtt),infúzió,gátmetszés(repedés)nélkül.Már aznap este se volt semmi bajom,rá 2 napra már haza is mentünk.A következő héten már a barátainkat láttunk vendégül(május vége volt,kertes házban lakunk),és semmi gondot nem okozott.Mondjuk a családomban minden nő (nagymamám,anyukám,nagynéném)is ilyen típus(könnyen szülünk,és utána gyorsan épülünk fel).Jövő hónapban rástartolunk a 3. babára(szerintem nem kell sokat várni rá sem,mindkét gyerkőcünk elsőre összejött).Szóval szerintem én nagyon-nagyon szerencsés vagyok.
2011. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A 15.14-es vagyok:az előttem válaszolókat olvasva,tényleg mákom van:nem volt(és nincs is)aranyerem,és igaz,hogy a 2. babánál nem is vágtak,nem tágultam ki(a férjem szerint olyan vagyok,mint régen)
2011. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Furcsán. Engem fizikailag nem viselt meg annyira, 1-2 napg fájt a gátseb, mire hazamentünk a kórházból már elig éreztem. Szinte az összes felszedett kiló (14) lement rögtön, szóval fizikailag jól voltam, de nagyon furi volt, hogy csak néztem a babámat, hogy te jó ég, ő volt bennem??? Sokat sírtam mikor hazamentünk a kórházból, valahogy sirattam a kismamaságomat meg a szülést (pedig szülni irtó szar volt, mégis sajnáltam, hogy vége van.Mikor hazaértünk már kivirágzott a kert, tök meleg volt (5 napig voltunk bent és robbanásszerűen kitavaszodott) Kicsit olyan volt hazamenni, mint amikoer megjössze egy hosszú távollétből és nem tudsz magaddal mit kezdeni, idegenül érzed magad. Ez pár nap, aztán persze minden megy a maga útján.
2011. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Fizikailag nem viselt meg, amint kiszedték a varratot, már el is felejtettem, hogy szültem. Lelkileg azonban kiborultam nagyon. Folyton azt éreztem, hogy nekem ez nem fog menni. Állandóan sírtam, szomorú voltam. Aztán kb. 6-8 hét alatt elmúlt szerencsére. Most már sokkal türelmesebb vagyok, és tudom, hogy képes vagyok megfelelően ellátni a csemetémet. :)
2011. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

testileg az első két hét volt kemény. aztán fokozatosan egyre jobb. ez a hat hét gyermekágy nagyon jól ki van számolva, nekem pont addigra állt el teljesen a vérzés. a gát sajnos tovább marad érzékeny,(együttlétnél :() legalábbis amit tapasztalatból mondhatok. aztán pár hét míg a tejtermelés beáll, addig csöpög néha a mell. több pólócsere egy nap... ez kicsit kellemetlen.

lelkileg pedig: első pár hétben csak ránéztem a babára és potyogtak a könnyeim, annyira boldog voltam és így jött ki. szóval extra érzékeny voltam. (terhesség alatt ez nálam kimaradt)

2011. máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
császároztak. 1 hétig ültem kórházban, 1 hétig anyukámnál, ott már 3. nap odaálltam mosogatni, mert untam magam. 3. héten hazajöttünk, A-tól Z-ig végigtakarítottam a lakást, fát hordtam az udvaron, persze csak módjával. 5. héten voltunk együtt először és nagyon jó volt. Mindez 16 hónapja történt, másra (rossz emlékekre) már nem emlékszem. Ja, és utáltam szoptatni, meg hulla voltam éjjel, mert 3-4 óránként kelt a kisfiam.
2011. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!