Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-s szülésnél milyenek a...

EDA-s szülésnél milyenek a tolófájások?

Figyelt kérdés
Indított szülésem volt, mert két héttel túlléptem a a terminust. 4 oxytocin infúzió is lecsöpögött, mellékhatásként pedig valami izomgörcs-szerű tört rám a fájások alatt, mintha valami "rohamom" lett volna. Nem kértem, de végül nagyon örültem, hogy a szülésznő hívta az aneszteziológust és bekötötték az EDA-t. Nagyon vártam a végét, de sajnos a baba szívhangja alacsony lett, így sos megcsászároztak. Azóta is gyakran gondolok arra, milyen lett volna a vége. Mennyire fájt volna?
2011. máj. 22. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
én edát kaptam, és sok oxyt én is, majdnem császároztak, de gyors kitoltam :) hát totál, mint mikor hasmenés, és már alig várod, h a wcre érj. és akkor az a has összehúzó és toló érzés. edável én ugyanazt éreztem. nemtom mennyi ideig tartottak ,és mennyi idő volt 2 között, de kb annyi, h kis levegő csere, és kövi. azt hiszem 4-5 tolóm volt, kb 1 óra alatt, v vmi ilyesmi ,de nem az órát néztem. amúgy fájni nem fájt, de éreztem mikor kijött a feje, és mikor a teste kicsúszott, mai napig "érzem" az érzést és imádtam!!!!! már 11hónapja szültem.
2011. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Húúú nekem nagyon rossz volt.Mig teljesen el nem tünt a méhszáj adták az edát,aztán épp kértem volna még,mikor szólt a szülésznő hogy nem lehet,jönnek a tolófájások.Teljesen olyan mintha egyszerre kéne kis és nagywczni,csaK nagyon erősen.Én azt hittem szétszakadok.másfél órán át kinlódtam,könyörögtem a császárért,mikor úgy döntött a dokim hogy vákummal kiszedi,hát az egy pillanat volt.De szerintem mindenkinél más,nekem megakadt a baba amiatt nem csúszott előre.
2011. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ln is EDÁval szültem, nekem nem voltak tolófájásaim. Azt hiszem ezt másodlagos fájásgyengeségnek nevezik. Egyetlen egybefüggő fájdalom volt a vége, kakilási inger nulla. Az orvos szólt, hogy mikor kell nyomni, fogta a hasamat és így figyelte mikor jön a fájás. Nem tudom, hogy az EDA volt-e az oka.
2011. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem semmiféle fájdalmam nem volt kitolásnál, sőt, még kakilási ingerem sem, amit a szülészorvos hiányolt is ...

Viszont mindig éreztem, amikor jöttek az összehúzódások, így tudtam, mikor kell nyomni, és 5 - 6 nyomásra kint is volt a Babám, tehát nem lassult le a szülés folyamata, csak nem őrültem meg a fájdalomtól.

Szerintem az EDA egy csodálatos "találmány"!

2011. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az első babámnál kaptam Edát.Nagyon bevált.Akkor már kb. 16 órája megkezdődött nálam a szülés.Nem tágultam szinte semmit pedig liter számra nyomták belém az oxyt.A fájdalmaim már egybefüggőek voltak amikor is döntöttünk az Eda mellett.Megkaptam kb. fél óra múlva koppant a feje és kb. a következő fél óra múlva kint is volt.

Én tök jól éreztem az összehúzódásokat, a tólás nehezebb volt mert az izmaim teljesen ellazultak.De kijött és szerintem ha nagyon ki van valaki merülve és nem tágul akkor jó dolog!Persze nekem azt mondta a doki, hogy egy nagyon jó adag, jó helyre, jó időben beadott Edát kaptam.-azért volt ilyen hatásos.(jó doki kell hozzá)

A másodiknál nem kaptam semmit.Homeophátiás bogyókkal szültem (szerintem az még szuperebb!) Kemény volt de rövidebb és természetesebb!Ajánlom neked is!

2011. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló. Illetve mindenkinek szülés elött áll!!!!
2011. máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mai napig nem tudom teljes biztonsággal eldönteni, hogy kitolásnál hatott-e még az EDA vagy sem, de én folyamatosan kakilási ingert éreztem és éreztem azt is, amikor nyomni kellett, én mutattam a dokinak meg a szülésznőnek, hogy mikor jön a fájás... klasszikus értelemben vett fájdalmat nem éreztem, a gátmetszést sem éreztem fájdalmasnak, de hogy ez most az EDA miatt volt-e, vagy azért, mert valamiféle transzban voltam már, nem tudom... nálam elhúzódott a kitolás, azt hitték, a köldökzsinór rántja mindig vissza a babát, de kiderült, csak a kezét is kituszkolta a feje mellett... és szerintem is nagy találmány az EDA:DDDDDD
2011. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!