Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ebben az esetben kinek és...

Ebben az esetben kinek és mennyi pénzt adnátok?

Figyelt kérdés
A fogadott orvosom elutazik május 9-21 között szabira, én május 23-ra vagyok kiírva. Bemutatott egy Őt helyettesítő dokinak a kórházban, ha előbb szülnék meg, mint, ahogy Ő hazajön. Ha valóban előbb szülök meg ennél a másik dokinál, akkor neki adjak pénzt a szülésért? Vagy fele-fele? Hisz, ha előbb jön a baba és az eredeti orvosom még szabin lesz, akkor tulajdonképpen Ő nem csinált semmit, viszont a 6 hetes kontrollt és a továbbiakat vele szeretném folytatni továbbra is. Eredetileg a saját orvosomnak 80e Ft-ot adunk, ha hazaér. Mit tennétek?
2011. máj. 5. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem fogadott volt a nőgyógyászom és a szülésznőm is. Mint kiderült a nőgyógyászom elutazott a hétvégére a Mátrába (úgy számolta, hogy ha idő előtt megindulna a szülésem, akkor is beér a kórházba hozzám). Nos nem ért be csak addigra, mikor már szoptattam a kislányomat. Én megkérdeztem a szülésznőmet, hogy ilyen esetben mit csináljak. Ő azt mondta, hogy adjam a pénzt, a fogadottnak, és majd ő fog adni belőle az ügyeletesnek. Én szerettem volna legalább egy bon-bont adni az ügyeletesnek, de ő annyira cseles volt, hogy amikor látta, hogy adnék valamit, akkor mindig elszaladt gyorsan. Én a terhesgondozásért nem fizettem, pedig mindig előre megbeszélt időpontban fogadott a nőgyógyász, nagyon alapos is volt. A szülésre is megpróbált beérni, csak nem sikerült neki. A Te eseted azért más.
2011. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha 80ezret szántatok, akkor én 40-40-et adnék a 2 dokinak. De szerintem az is elég, ha ilyen esetben 30-30-at adsz.
2011. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én szerintem max a helyettesítőnek adnék. Ha egyszer a tiéd nincs is ott,akkor miért is kapja a pénzt?

Jársz hozzá magánrendelésre, havi 8-10000ft-ért, majd mikor szülni kéne nincs ott, de adnál neki 80at? Aztán a 6 hetesen megint fizetsz a magánrendelésért?

Persze ha nagyon sok a pénzetek...

2011. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok


az ügyeletesnek is max akkor adnék pénzt, ha nagyon rendes. Mert egyébként miért? Mert munka idejében ellátja a feladatát?


szerény véleményem, hogy el lettek kapatva a dokik. 80000 ft? az az egész havi keresetem.

Másrészt Te sem kapsz plussz pénzt azért a munkahelyeden, mert megcsinálod a feladatod...


(félre értés ne essék, nem a kérdező ellen szól, csak már felháborítónak tartom, hogy ennyi pénzt kell kifizetni a tb mellett, ha azt akarod, hogy rád nézzenek...)

2011. máj. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Osztom a véleményt az előttem szólóval!Tényleg nagyon el lettek kapatva!És szégyen a részükről,hogy ha nem látnak plussz pénzt benned,akkor tojnak rád de nagyon!Én pénzt nem adnék max 1 bonbont az ügyeletesnek!
2011. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha most is fizetsz a dokidnak a vizsgálatért és nincs ott a szüléskor nem adnék neki semmit, aki jelen van a szüléskor annak 20-30 ezret maximum.

És egyetértek azzal hogy el vannak kapatva az orvosok.

2011. máj. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én annak adnék, aki jelen van a szülésnél, bár ő meg ügyeletes, tehát mindenképp bent kell lennie. Mert ugye a pénzt azért adjuk, hogy éjjel-nappal készenlétben áll a fogadott doki a 36. héttől a 42. hétig. Ez valóban érdemel némi pénzt, mert hát senki nem köteles mondjuk a karácsonyi vacsora mellől felugrani és ott hagyni a családját egy szülésért ingyen. Ezért szerintem megérdemelné a 80 ezret, de mivel a Te orvosod előre tudja, hogy ha a szabadsága alatt szülsz, akkor nem tud bemenni, így ő semmiképp nem érdemli meg a 80 ezret.

Az ügyeletesnek én akkor adnék valamit, ha meg lennék vele elégedve.

2011. máj. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreértettetek vagy nem fogalmaztam jól. Akinek bemutatott az orvosom, az nem ügyeletes lesz, hanem Ő fog bejönni amikor rám jön a szülés. Tehát tulajdonképpen ua fog funkcionálni mint a fogadott dokim. Ha éppen nem dolgozik aznap, de én szülök, akkor őt értesítik és jön be, ha éjjel, ha nappal. És igazatok van, el vannak kapatva....ezzel én is egyetértek.
2011. máj. 6. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!