Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az aszthmások szülhetnek...

Az aszthmások szülhetnek természetes módon?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos elég durva aszthmám van.Egy kis futás,és már fulladok.Pedig majd természetesen szeretnék szülni.Esetleg járt már így valaki?
2009. márc. 4. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is aszthmám van, egy kis lépcsőzés is megárt, befulladok. Emiatt nagyon féltem a terhességtől.

Mikor a baba beköltözött a pocimba, egyre jobban lettem és bár híztam rengeteget, mégis alig volt fulladásom. A Pulmicolort nem alkalmazhattam.

Állandóan a szülés miatt nyaggattam a dokim, hogy most hogy lesz, de Ő mindig nyugtatott, hogy majd meglátjuk, de ez nem azt jelenti, hogy automatikusan császár lesz.

A szülés során semmi komplikáció nem lépett fel, én is jól voltam és simán megszületett a kisbabám.

Rá pár évre megszületett a második bébi is, komplikációmentesen.

De már hallottam olyanról is, hogy valakinek súlyosbodott az aszthmája és nagyon sok sorstársammal is, akiknek ugyancsak jelentősen javult az állapotuk.

Még egy érdekesség: egészen a szoptatás végéig alig volt gondom ezzel a betegséggel, de ahogy abbahagytam, nemsokára visszatért úgy mint régen volt. Ez csak a következő terhességgel változott meg kedvezően újra.

2009. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is aszthmás vagyok. 5 emelet lépcsőzéstől fulladok, pedig csak 26 vagyok.

én hüvelyi úton szültem, komplikációmentesen, 3 óra alatt meglett a lányom.


de a biztonság kedvéért majd szólj a szülésznőnek és az orvosnak is, hogy jobban oda tudjanak figyelni rád

2009. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon örülök,és gratulálok neked.Én azt hallottam,hogy a dokik, a császárt ajánlják jobban ebben az esetben.Meg azt is hallottam,ha fulladok,a vajúdás alatt,akkor nem szenvedtetnek, hanem megcsászároznak.De még sose kérdeztem erről szakembert.
2009. márc. 4. 16:28
 4/4 A kérdező kommentje:
A másodiknak is köszönöm a választ.Csak ez olyan hihetetlen,hogy egy kis futástól befulladok, a szülés meg komplikáció mentes.Mindenesetre én magamnak is ilyet szeretnék.
2009. márc. 4. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!