Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 40. hét betöltése után hogy...

A 40. hét betöltése után hogy zajlik a magzatvízvétel?

Figyelt kérdés
2009. márc. 1. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Amnioszkópiának hívják. Ez nem magzatvíz vételt jelent, hanem egy szerkezettel a magzatvíz tisztaságát nézik meg. Kórháza válogatja illetve orvosa válogatja, hogy mikor és milyen rendszerességgel végzik.
2009. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálam is csináltak 40.hét után,de nem tudom hogyan.Az biztos h nem szurtak a hasamba semmit.Viszont egyérteműen mondta a dokim,h megnézte és tiszta.

Talán a méhszájon keresztűl???mert a nyákdugót is eltávolította és volt egy kis barnázásom,utána pedig jöttek a fájások.

2009. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amnioszkópia=magzatvíz vizsgálat, hüvelyen keresztül nézik, a kacsa segítségével egy nagyítós végű vm-t tolnak fel (világít) és a magzatburkon keresztül nézik a víz tisztaságát, nekem a 40. hét betöltése után 1x csinálták (azt is látták, hogy van haja a babámnak :), másnap éjszaka megszültem :)


5 hós kislány anyukája

2009. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Az utolsó válaszoló írja jól.

Nekem is csináltak.

Viszont azt is tudni kell, hogy csak akkor csinálnak amnioszkópiát, ha a méhszáj már valamennyire nyitva van!

Egyáltalán nem fájdalmas, és csak egy pillanat az egész!

2009. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hüvelyen keresztül végzik. Kacsával tágítanak, és felvezetnek egy kis lámpaszerű világító valamit, amivel a méhszájon keresztül megvilágítják a magzatvizet, hogy milyen színű. Ha zöld, akkor az azt jelenti, hogy a baba már belekakált, tehát szülni kell. Ilyenkor (ha zöld) megindítják a szülést. A magzatvíz vizsgálatkor a magzatburok teljesen ép marad, tehát nem vesznek magzatvizet, csak megnézik!

Azért két dologgal vitatkoznék az előttem szólókkal:

- nálam gyakorlatilag alig nyitott (szinte nem is nyitott) méhszájnál is megcsinálta az ügyeletes doki,

- és emiatt nekem rettenetesen fájdalmas volt.

De ez lehet, hogy általában nincs így. Bocs, nem akartalak elrémíteni, csak azért írom, hogy jobb, ha az ember tudja, mire számít.

2009. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem teljesen zárt méhszájnál csinálták, és nem fájt. Nálam nem indította be a szülést sem. 12x csinálták, a végén voltam szűk 1 ujjnyira nyitva.

2009. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

12:22 vagyok


Azért írtam, hogy valamennyire nyitott méhszájnál csinálják, mert nekem a kórházban a dokik és a szülésznők is ezt mondták!

Ha belegondolok, nem hülyeség.

Ha nincs nyitva sehogysem a méhszáj, akkor a világító szerkentyűvel hogy világítanák meg a magzatvizet?

Ha másképp nem, előtte mauálisan tágítanának...

2009. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én majdnem 2 héttel túlhordtam a babámat. Teljesen zárt voltam még szülés előtt is, és a doki minden nap megpróbálta megcsinálni az amnioszkópiát, de egy nap sem sikerült (a zárt méhszáj miatt). Ja és hétvégén ügyeletes dokiknál voltam nem a sajátomnál és egyik sem tudta megnézni és nem is erőltették.
2009. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egy hetet hordat túl, és 2naponta csinálták! Olyan érzés volt mint egy sima nőgyógyászati vizsgálat! Kacsával tágitás és lámpával nézik, hogy tiszta-e a víz! Kicsit én is véreztem utána de ez normális! Nekem nem szedték ki a nyákdugót sem, az szülés előtt 12órával esett ki nekem! De ez is mindenkinél mást hoz ki!Nekem is mondta a doki, hogy van akinél beindul tőle a szülés úgyhogy szóljak, ha rendszeres görcseim vannak!

Ne izgulj kibírható!:)

2009. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem pont ma csinálták először!

Ma töltöttem a 40.hetet,és mondta a doki,hogy CSAK akkor csinálja meg,ha valamennyire már nyitva vagyok!


Kicsit mondjuk kellemetlen volt,de abszolút nem fájdalmas.

2010. márc. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!