Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatokat várok. Milyen...

Tapasztalatokat várok. Milyen volt a harmadik szülésed?

Figyelt kérdés
Leginkább azok válaszaira lennék kiváncsi akik már háromszor szültek, hogy élték át, esetleg nehezebb/könnyebb, rövidebb/hosszabb volt mint az első kettő.
2009. febr. 28. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Első nagyon rossz, infúziós, kézzel tágítós hosszú. 1988-ban folyamatos fektetés mellett.

A második magától zajlott, sétálhattam és sokkal pozitívabb élmény volt a tapasztalat miatt is.

A harmadikat a másik kettő után 13 évvel cukorproblémák miatt indukálták, tehát ismét oxitocin indította.

Ez volt a legérettebb élmény lelkileg. Bár eléggé fájt, mert az első kettő után volt egy méhszájplasztikám, ami a tágulást nehezítette, de a háromórás priming ( előkészítő oxytocinos infúzió) után magától zajlott.

Tudatos voltam a harmadiknál, jól tudtam irányítani a fájdalmat csak a legvégén győzőtt le. 20 perces tolás után megvolt a fiam.

2009. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első szülésem 16 éve volt. Akkor még nem volt szülésfelkészítő tanfolyam meg ilyesmi, így csak anyukám "készített fel" a nagy eseményre. Elég rémisztő volt minden..nem tudtam mikor mit kell csinálni, hogyan tudok a babámnak segíteni. Szerencsére mégsincs rossz élményen róla, mert nem voltak elviselhetetlen fájásaim, viszonylag gyorsan megszületett a baba is stb. A második szülés már sokkal tudatosabban és emiatt sokkal gyorsabban ment. Amikor a 3. babámat szültem, már nem féltem és sokkal jobban fel voltam készülve fizikailag és lelkileg is a szülésre. Amikor hajnalban (4 óra körül) arra ébredtem, hogy fájásaim vannak, úgy gondoltam, bőven van még idő.... Próbáltam húzni az időt, nem akartam túl korán bemenni a kórházba.. Riasztottam anyukámat, mert ő vigyázott a nagy gyerekeimre, a barátnőmet, mert ő jött be velem a szülésre..(a férjem épp külföldön volt). 8 óra körül indultunk a kórházba, ami 28 km-re van tőlünk. Barátnőm eü-s, így félúton már frászban volt- ahogy később elmondta-, mert már 2 perces fájásaim voltak. Én akkor eszméltem fel, hogy mennyire előrehakladtunk a szülésben, amikor a kórházban azt mondták, hogy a méhszáj eltűnt, nincs idő az előkészítésre és a szülőágyat automatikusan szétszedték, mielőtt felfeküdtem volna rá:))) Fél óra múlva már ki is toltak a szülőszobáról. Addigra meg volt a fiam és rendbe is tettek..A szülés sokkal könnyebb volt, mint az előző kettő, biztosan az is belejátszott, hogy pontosan tudtam, mikor mit kell csinálni, így jobban tudtam magunkra figyelni.Most, a 4. babánál már óvatosabb voltam, ahogy beindultak a fájások, azonnal indultunk a kórházba:) Ő is nagyon gyorsan megszületett, pedig a két kicsi között 10 év korkülönbség van.
2009. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!