Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, akinek 3v több...

Anyukák, akinek 3v több gyermeke van- melyik szülésed volt a legkönnyebb és melyik a legnehezebb? Írnátok sorrendet?

Figyelt kérdés
Köszi!!
2011. márc. 7. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyértelműen az első volt a legnehezebb, leghosszabb, a 2. kicsit necces volt, mert faros, de gyorsan kibújt (volt oxitocin is gyorsítónak pluszban), a 3. a legharmonikusabb, beavatkozásoktól mentes "nagykönyvi" szülés.
2011. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem 4 van.3 sima szülés 1 császár.igazából a 3 sima mind könnyü volt.a harmadiknál annyi volt a külöbség hogy ő volt a legnagyobb és ő lett meg a leggyorsabban.4100gr volt és 20 perc alatt megvolt.a legnehezebb igazából a negyedik volt.ő volt a császáros.ő nem testileg volt nehéz hanem lelkileg.mert n.s.t.-én voltam 36 hetesen és hirtelen nem volt szivhangja.belekeveredett a köldökzsinórba spirál szerüen.a rendelőből vittek mentővel 20 km-rel arébb mert nálunk nincs kórház.és azért viselt meg lelkileg mert nem tudtam hogy sikerül e kivenni időbe vagy megfullad.de jól végződött.igaz perceken mult.most már 16 hós nagy lány.
2011. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
.
2011. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


4 gyereket szültem.A legnehezebb volt a második szülésem,pedig ő volt a legkisebb 3350 55 cm.Utánna követte az első,aki 3750 és 56 cm.Aztán a negyedik aki indított volt 4300 62 cm,és a legkönnyebb a harmadik volt fél óra alatt épp hogy beértünk a kórházba felfeküdtem az ágyra 3-at nyomtam s már meg is született a kisfiam, 4300 és 58 cm-rel.

2011. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is 4 gyerekem van. Az első 4 órás volt, a második és a harmadik szóról szóra ugyanolyan (1 óra 40 perc), viszon ehhez képest a negyedik hosszabb és nehezebb volt, de ez inkább pszichés okok miatt, ugyanis nem volt szabad szülőszoba, így gyakorlatilag végig azon stresszeltem, hogy a folyosón fogok szülni... Mikor 2,5 óra után végre kaptam szülőszobát, már nagyon kivoltam. Felfeküdtem az ágyra, és "mérgemben" egy nyomásra kinyomtam a babát, a kis drágának tele is lett bevérzéssel az arca, tiszta lila volt (persze 1-2 nap alatt elmúlt). Úgyhogy nekem a 4. elég nagy csalódás volt, azt hittem, még könnyebb lesz, mint a 2. és 3., de tévedtem!

(Természetesen mind a négy ugyanúgy piszkosul fájt. Fájdalomcsillapító és rásegítés nélkül született mind a négy.)

2011. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. inditott halvaszülés, kb. 6-7 óra, a kitolás volt nehéz.

2. inditott termin után, 2 óra, brutál nehéz kitolás (ő volt a legnagyobb), borzasztóan szétrepedtem.

3. természetes magától indult, ha nem számolom a jóslókat, az 5 perceseket amik kibirhatóak voltak, akkor mondhatni 1,5 órát szenvedtem csak és egy nyomásra kint volt a baba, könnyű volt.

4. idő előtt inditott, ez volt a legkeményebb fájások terén, ezt szenvedtem meg a legjobban, igaz csak 2,5 órát tartott, a kitolás is nagyon brutál volt, pedig csak 3 kg volt. De valószinű ha magától indult lett volna akkor nem lett volna ilyen.

És te kérdező? :)

2011. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!!

Nekem két gyerekem van- tervezzük a harmadikat, azért érdeklődök!

BÁr nekem két kifejezetten könnyű szülésem volt, az eslő 3óra a második- 40perc, és alig fájt- de ahogy leszűröm a válaszaitokat a harmadik szülés "szokott" lenni a legkönnyebb?? :-)

Ennek roppant örülök!!

Szóval innen is csak erőt akarok meríteni!

MIndenkinek gtratulálok a gyerekekhez, és jó egészséget kivánok!!

2011. márc. 9. 21:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!