Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek 3 vagy több gyermeke...

Akinek 3 vagy több gyermeke van, melyik szülése volt a legkönnyebb, legnehezebb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 4 van :) Legnehezebb az első volt, mert akkor még nem tudtam, mire is számítsak, emellett 18 éve volt, nem volt ennyi tájékozódási lehetőség sem, tehát akárhogy is szerettem volna felkészülni, nem volt rá igazán mód.

A legkönnyebb a 3. volt. Hajnali 6 körül éreztem az első fájást, 1/2 9-kor elindultunk a kórházba, ami 28 km-re van tőlünk... 9.10-kor megszületett a fiam :) Épp hogy beértünk... Igazán egyik szülésem se volt tragikusan nehéz, szerencsére könnyen tágultam mindegyiknél, mindegyik viszonylag gyorsan meg is született minden beavatkozás nélkül, sem fájdalomcsillapítót, sem érzéstelenítést nem kaptam egyiknél sem (nem is volt rá lehetőség egyik kórházban sem).

2010. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anyukám 4 gyereket szült. Pont tegnap mesélte,h. velem, azaz a 3. gyereknél volt a legrosszabb a szülés.

Az első gyereknél, 1 hét volt a kiírt időpontig, de mivel akkor még nem volt kocsink (23 éve), meg messze laktunk a kórháztól, így anyósa tanácsára lehívták a mentőt,h. vigye be a kórházba. De nem azért mert fájt valamije, vagy folyt a magzatvíz, csak úgy bevitette magát,h. hátha befektetik,h. mikor jön a baba, ne akkor kelljen szaladgálni. A kórházban megvizsgálták, közölték vele,h. 2 ujjnyira nyitva van, és h. mehet a vajúdóba. Anyám meg nen tudta mire vélni,hisz ő még nem érzett semmi fájdalmat. Akkor megrepesztették a burkot, jöttek a fájások, és rövid időn belül megszületett a bátyám. Gátmetszésre sem volt szükség.

Aztán a második szülésénél, otthon ment el a vize, de azt a babát is hamar könnyen megszülte.

MAjd engem is hamar, viszonylag fájdalom mentesen megszült, de az utána való 3 nap majd meg halt a fájdalomtól. 3 napig még fájásai voltak, mintha még nem szült vola még meg. Pedig én is átlagos baba voltam, mint a többiek, mégis jobban fájt minden neki. Azt hitte,h. valamit benne felejtettek szülés után. De 3 nap múlva, már minden okés volt. A 4. gyerek 61cm, és 4 kilóval született, őt is hamar, könnyen megszülte. Egyik szülése után sem kellett varrni.

Bízom benne,h. öröklöm a könnyű szülést tőle.::P

31hkm

2010. nov. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elsőt EDA-val szültem, 25 évesen, nem volt vészes. A második 7 évvel később, érzéstelenítés nélkül született, időben nem volt sokkal kevesebb, de nagyon jó élmény volt. A harmadik gyerekem 2 éve született, szintén érzéstelenítés nélkül, de már alig vártam, hogy vége legyen;) A várandósság is nehéz volt, de a szülés is.
2010. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!