Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Járt úgy valaki, hogy a tgyás...

Járt úgy valaki, hogy a tgyás kevesebb lett mint a gyes? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
végigdolgoztam az életemet, de sehol nem jelentettek be rendesen, és most úgy állnuk, hogy 26ezer ft tgyásra számíthatok.
2011. márc. 1. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem voltál bejelentve rendesen, akkor már semmit...

Csak az igazolt (bejelentett) jövedelmeid után számolnak szociális ellátásokat!

2011. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban nem tudsz mit tenni. Az egészségbiztosítás pénzbeni ellátásira az alapján a jövedelem alapján vagy jogosult, ami után befizették az egészségbiztosítási járulékot.

Ha nem voltál bejelentve, akkor az annyi, amennyire be voltál.

És a gyed még annál is kevesebb lesz, mert még 10%-al többet vonnak belőle.


Annyival kapsz kevesebbet, amennyivel többet kerestél amiatt, hogy nem adóztál a jövedelmedből. Gondolom nem te akartad, hanem nem volt más lehetőséged, de az államkasszából akkor jár vissza, ha tettél is be:(

2011. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyes is ennyi :S - ilyen formán rosszabbul nem járhatsz.

Persze magadhoz képest mindenképpen rosszul jársz-hiába dolgoztál... :(

2011. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ez tök gáz, a hülye munkáltatók miatt én meg a családom szív.

persze senki nem jelent be annyira amennyit kapsz.

Gáz ez úgy ahogy van.

2011. márc. 1. 16:10
 5/5 A kérdező kommentje:

pedig én ki is fizettem volna, a járulékom rám eső részét ha hajlandó lett volna valaki bejelenteni.

Köszi a válaszokat.

2011. márc. 1. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!