Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen komplikációd adódott...

Milyen komplikációd adódott császármetszés után, esetleg akkor, ha már a második császár?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 01:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerencsere nem volt komplikacio a csaszarom utan. 6 honappal a csaszar utan a heg ugy elhalvanyult, hogy csak nehezen lehetett eszrevenni, 2 ev utan pedig mar nem is latszott, max. nagyitoval. Neha szokott viszketni idojaras valtozas elott. A dokin is nagyon mulik, hogy milyen lesz az eredemeny. Egyik ismerosomnek 20 eve volt csaszarja es olyan neki a seb, mintha 1 honapja lett volna a mutet.
2011. febr. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem seb, hanem heg. Bocsanat.
2011. febr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem 2.után sajnos volt komplikáció. Én már azon a napon sejtettem,hogy valami gáz van,mikor lekerültem a gyerekágyas osztályra.Nagyon nagyon nagyon fájt,minden mozdulat,de betudtam annak,hogy ez a 2. ugyanott vágták és biztos azért. 5.napon haza engedtek,az orvos megvizsgált rendbe talált mindent. 7.napon éjjel ügyeletre kellett mennem mert mikor felálltam kin keservek között alattam vértócsa volt,a férjem vette észre,és sajnos szétnyílt a seb és onnan csepegett szépen a váladék kifele :( nem kell elmondanom mennyire féltem,ott az 1 hetes baba mi lesz vele,ha bent fognak a kórházba.Éjfélkor jött a húgom,ő maradt a babával míg engem a párom az ügyeletre vitt. Megvizsgáltak,megnézték.Hátigen 2cm-en szétnyílt,akkor ott lekezeltek,nem fájt semmit,én csak annyit láttam,hogy egy szép nagy tűvel a seb felé közelít,annyit mondott a doki az asszisztensnek hogy inkább forduljon el,ne nézze....nagyon féltem. De mondom nem fájt amit csináltak. A hasam feltelt vérrel és egyébbel.Nekem műtét után nem raktam be csövet amin ezeknek távozniuk kellett volna,az volt a gond,mint utóbb kiderült:( 2hónapig jártam kezelésekre mire helyre jött,ez volt 28hónapja...

Jelenleg is babát várok,ő nem tervezett volt,a 16.hétbe vagyok,próbálok nem ezekre gondolni,remélem most minden rendben lesz. Neked is csak azt kívánom,hogy semmi gond ne legyen :)

2011. febr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az első császár remekül gyógyult, szinte nyom nélkül, de most félek, hogy megsértenek valamit(belek, hólyag), vagy összenövésem lesz.( A súlyosabb dolgokra nem is gondolok...)A seb szépsége nem motivál.

Sajnos nincs saját orvosom...:(

2011. febr. 28. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem 2 év különbséggel voltak a császárok és a második közel nem féjt annyira mint az első. Az első után még hetekkel sem tudtam mozogni úgy fájt a fejem, a másodiknál 15-én vágtak és 23-án már takarítottam vidáman. Az elsőnél felkelni sem volt erőm, a másodiknál azon bosszankodtam, hogy miért nem vittem be hajszárítót magammal. Amikor anyósom meglátott a második után, azt kérdezte, hogy mégsem máátöttek, nahem természetesn szültem? Olyan jól néztem ki. A másodiknál megnyugtató volt, hogy tudtam pontosan mi fog történni velem, persze néha boldogabbak a tudatlanaok, de nálam ez nem íg yvolt. Sokkal jobban felkészültem a kórházi napokra és otthon meg nem is volt téma a császár már. Nekem az első seb levedzett eléggé, a második úgy gógyult, mint a könyben leírtak. Most is érzéketlen a bőröm ott, de a heg már nagyon halvány. Tervezünk 3. babát és hát ugye az is császár lesz, de ettől a részéről már nem tartok egy cseppet sem :) te se aggódj szerintem, úgy állj hozzá, hogy te már rutinos vagy :)I
2011. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 császárom volt.

az első és a második között 20 hó, a második és harmadik között 15 hó telt el. a harmadik volt a legrosszabb. komplikáció nem volt, ugyanott vágtak. lassabban gyógyul a heg, még mindig nem szép. és rálóg a bőr.

2011. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!