Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ideig tart a szülés...

Mennyi ideig tart a szülés igazán kemény része?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, de valahogy olyan kép él bennem, hogy a szülés elején jelentkező fájások még ritkábban jelentkeznek és nem is olyan erősek. Aztán gondolom, van olyan, amikor szinte egyfolytában és nagyon fáj. Ez mennyi idő kb.? A kitolást már megint egy kicsit könnyebbnek gondolom, mert ott már van "értelme" a dolognak és közre is tudsz működni a minél gyorsabb megkönnyebbülés reményében.

Tényleg így van? Vagy teljesen rosszul gondolom?


2011. febr. 24. 12:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem 1,5-2 óra volt a végén extra durva. És bizony énnekem a kitolás is rettentő fájdalmas volt, és nem hasonlítanám piknikhez!!! :) Most már megszépült az egész, de akkor bizony én is azt éreztem: ott maradok.
2011. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én 53 órát vajúdtam abból az igazán kemény rész az utolsó kb 6óra volt! És ez mind "értelmetlen szenvedés" volt,mert utolag kiderült,hogy sehogy sem tudtam volna megszülni a babát,így császároztak!
2011. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs két egyforma szülés, csak hasonló. Most 5 hetes a kislányom, első baba. A szülés napján reggel még nst-n voltam, sőt meg is vizsgáltak, mert azt hitték, hogy szivárog a magzatvizem, de semmi nem volt, előjegyeztek a következő hétre, magzatvíz vizsgálatra. Szépen hazajöttem, porszívóztam, tettem, vettem, majd délután 1kor annyira álmos lettem, lefeküdtem aludni, és fél 4kor arra keltem fel, hogy nagyon kemény a hasam, na mentem pisilni, ahogy felálltam a WC-röl, elfolyt a vizem. Felhívtam a szülésznőmet, azt mondta hogy induljak befelé, na a férjem értem is jött a munkából. Semmim nem fájt, fél 5re értünk be, pont a legforgalmasabb időben jött rám. Mire felvettek az osztályra 5 óra is elmúlt, aztán megvizsgáltak, szűk 1 ujjnyira voltam kitágulva, aztán csak vártuk hogy minden szépen beinduljon. fél 7kor kaptam meg a beöntést mert akkorra bő 2 ujjnyi lettem, aztán negyed 8kor bejöhetett már a férjem is, ahogy ö bejött, rögtön 3 perces fájásaim lettek, akkor megkaptam az oxit, 20 percen belül percesek lettek a fájások, na ezek igen is fájtak. De 19 óra 15 percig semmi bajom nem volt, semmi nem fájt, olyan volt, mint ha csak pihenni mentem volna be. Kérni akartam edát, (pedig ellene voltam nagyon) de mire lejött a doki hogy megszúrjon, megszültem, aminek nagyon örülök, hogy így alakult, mert maga a szúrástól féltem nagyon, de a fájdalom ellen abban a pillanatban mindenre képes lettem volna, de nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy minden féle fájdalom csillapítás nélkül csak sikerült szülni. A toló fájások nekem nem nagyon fájtak, akkor már annyira nem tudtam a világomat sem, hogy a fájást meg sem éreztem, csak azon járt az agyam, hogy mi lesz ha vége lesz, és megfoghatom a babámat. Nyomtam egy párat, aztán 20 óra 47re meglett a kislányunk. Viszont szerintem mindenkinél egyforma érzés lehet, az a pillanat, amikor kibújik a pici, és egyszerűen elmúlik minden fájdalmad, na meg amikor rád teszik, szülés után közvetlenül. Ha tudnám, hogy minden szülésem ilyen könnyű és gyors lenne, bevállalnék vagy 20at, csak attól még nem lesz könnyebb a megélhetés. Ne aggódj, minden jön majd magától, én egy cseppet sem féltem az egész terhesség alatt, végig vártam a pillanatot, hogy szüljek. Magamban néha megpróbáltam a legrosszabbra felkészülni, de végül a legjobban sikerült minden. Az lebegett mindig előttem, hogy biztos hogy sokáig vajúdok, vagy hogy császározni kell... Még a Klinika dolgozói is meg voltak lepődve, hogy már meg is lett a babám. Annyira gyorsan ment minden. Neked is ilyesmit kívánok, vagy még könnyebbet!!!!!
2011. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Énnekem az igazi kemény rész a 2 perces fájásoktól tartott, de nem a szülés végéig, hanem csak a kitolási szakasz elejéig.Arra annyira felspanoltam magam, hogy az nekem abszolút nem fájt.Sőt, megkönnyebbülés volt a fél perces fájások után.De mindenki máshogy éli meg, nem lehet általánosítani!

2011. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem a vajúdás legkeményebb része kb. 1 órán keresztül tartott, kaptam oxitocint, és akkor már nagyon vártam, hogy jöjjön az orvos és kösse be az edát. Mire beszúrta, addigra tolófájásaim lettek, szóval tök felesleges volt. Alig akarta elhinni az orvos, hogy már szülni is fogok! :) A kitolás egyáltalán nem fájt, megkönnyebbülés volt és kb. 15 perc volt az egész. Azt mondta mindenki, hogy első babához képest gyors szülés volt. Utólag én sem érzem nagyon vészesnek, rosszabbra számítottam.
2011. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem 8 órán át tartott:S
2011. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én az elsővel 30 órát vajúdtam,ebből az igazán kemény része 5-6 óra volt. A másodiknál összesen 9 órát,ebből az utolsó egy óra volt kemény. Mindkettőnél a burokrepesztést követően lettek nagyon erősek a fájások. De tervben a harmadik :)
2011. febr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Igazából egyáltalán nem félek a szüléstől. Sőt, annyira szeretnék már teherbe esni (ez a 4. próbálkozós hónapunk) és babázni, hogy vágyom is rá. Gyönyörű dolognak tartom a rettenetes fájdalom ellenére is.

Aztán majd ha sikerül és szülés közelében leszek, lehet hogy megváltozik ez az érzés. :) Mindenesetre most még nagyon várom!

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 25. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!