Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ideig tart a szülés...

Mennyi ideig tart a szülés igazán kemény része?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, de valahogy olyan kép él bennem, hogy a szülés elején jelentkező fájások még ritkábban jelentkeznek és nem is olyan erősek. Aztán gondolom, van olyan, amikor szinte egyfolytában és nagyon fáj. Ez mennyi idő kb.? A kitolást már megint egy kicsit könnyebbnek gondolom, mert ott már van "értelme" a dolognak és közre is tudsz működni a minél gyorsabb megkönnyebbülés reményében.

Tényleg így van? Vagy teljesen rosszul gondolom?


2011. febr. 24. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az igazán kemény része a tágulási szakasz, ami kb. az 5 perces fájásoktól kezdődik és több óráig tart (pontosan a kitolásig). A szülés maga már csak egy levezető piknik a szabadban.
2011. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már összefüggő nagyon erős fájásokat érzel és azt hiszed ezt már nem bírod akkor már a végén jársz, onnan már nagyon hamar elérkezik a kitolási szakasz amit én nem is éreztem, megkönnyebbülés volt...
2011. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hogy kinek mi számít "igazán kemény"résznek, igazán egyénfüggő. Nekem az egész vajúdás mondhatni könnyű volt. Egy szisszenés nélkül bírta, végig, még akkor is, mikor már tényleg összefolytak a fájások. Sőt, egészen addig még viccelődni, beszélgetni, a szülésznőnek segíteni (tamponokat csináltunk) volt kedvem...

Aztán jött a kitolás és úgy éreztem ezt már tényleg nem... Igaz, az első néhány tolófájást el kellett "sóhajtani", mert nem tűnt el a méhszáj..., utána meg mikor kibújt a lányom feje, a nyakán volt a zsinór, azt le kellett szedni, így újra nem nyomhattam a késztetés ellenére... Akkor úgy éreztem, minta szétperzselnék az alfelemet :S Nem volt hosszú idő, de nekem annak tűnt (max. 20 perc volt az egész!). A vajúdás tényleg eleinte jól bírható, hiszen ritkán és nem hosszú ideig tart, az erőssége sem túlzott, persze ez egyre sűrűbbé és erősebbé válik...Nekem ez de. 9-től 1/2 3-ig tartott, utána már jöttek a tolófájások.

2011. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a fájások 6 körül jöttek kb egy perces szünettel, és nagyon erősek voltak. 11-kor szültem meg. Én már meg akartam halni, annyira fájt és rossz volt, a fájdalomtól már magamon kívül voltam. Többet nem is akarok szülni.
2011. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én 8 órát vajúdtam, ebből az utolsó 3 és fél óra volt nekem a legrosszabb. Na, nem mintha az eleje leányálom lett volna, de akkor még volt erőm, vidám voltam, izgalommal vártam a kicsit. Az utolsó órákban viszont tényleg egybefüggő volt a fájdalom, nem volt időm közben összeszedni magam, így a kimerültség miatt szörnyűnek éreztem azokat az órákat.
2011. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálam az igazán kemény rész 5óra hosszú volt. Ez a fele volt az egésznek nálam.
2011. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nálam a kemény része a burokrepesztés után jött és 3,5 órára rá megszületett a kisbabám :) a kitolás az 15 percig tartott és nem volt vészes.
2011. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálam az igazán kemény része mindkettőnél a 2 perces fájásoknál kezdődött, az elsőnél kb 1 óráig, a másodiknál 20-30 percig tartott, mire a kitoláshoz értünk. Minden elismerésem azé, aki ezt több órán keresztül bírja! A kitolás már tényleg tök jó, mert érzed, hogy halad előre a dolog és hamar vége van.
2011. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasgatok, egyre jobban megerősödik bennem, amit előzőleg is írtam... Azaz, hogy attól függ, kinek mit jelent a kemény rész... Én 2 perces fájásokkal mentem a kórházba.. azaz a gép ezt mutatta, viszont én alig éreztem... A szülésznő is csodálkozott, mikor megkérdezte, hány percesek a fájások és én rávágtam, hogy kb. 10... erre a gép 2-t mutatott. Nekem ekkor még nem fájt... Keményedett a hasam, húzott, de fájni nem fájt... Később is csak erősödött a húzó, nyomó érzés, de végig kibírható volt, mind az 5 órában... viszont a vége.. Tudom mindenki azt mondja az már semmi... nekem mind a 4 gyerekkel a volt a legnehezebb :)
2011. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

5 perces fájásokkal indultam a kórházba,ami kb 35 km-re van. Még mosolyogva mentünk, annyira nem volt vészes. Délután fél4körül volt, közbe szivárgott a magzatvíz. Este 10igjól bírtam, poénkodtam a tesómmal(ő volt benn velem), utána kicsit rosszabb lett, viszont amikor bekötötték az oxit fél 2kor, na attól a perctől egybefolytak a fájások és meg akartam halni:( majdkövetkezett a kitolás, ami 45percig tartott és rettentően fájt!!!!!!!!!!!Eredmény: egy csodálatos, imádnivaló 4kg-os kislány.

Hogy akarok-e még babát????Nem biztos, friss az élmény nagyon(4hónap)

2011. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!