Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem szeretnék a területileg...

Nem szeretnék a területileg illetékes kórházban szülni (Budapesten van). Tényleg oda mehetek ahova szeretnék?

Figyelt kérdés
Pl.: a Baross utcaiba vagy a Jánosba is, szó nélkül "besétálok" ha eljön az idő?? (Nincs fogadott orvosom, sztk-ba járok terhesgondozásra - az orvos már nem vezet le szülést)
2011. febr. 24. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
csak akkor mehetsz másik kórházba, ha a fogadott orvosod ott dolgozik.
2011. febr. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha orvost választasz, természetesen kórházat is. De ha csak simán eljársz a terhesgondozásra, és amikor megindul a szülés, bemész az általad választott kórházba, mondván éppen erre volt dolgod, amikor elkezdődött, nem hiszem, hogy elzavarnának. Mondjuk azért ennek van rizikója. Érdeklődj inkább náluk.
2011. febr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Az első válaszoló téved.

Magyarországon szabad orvos és kórházválasztás van, oda mégy terhesgondozásra és szülni is, ahová szeretnél, akkor is, ha nem fogadsz dokit.


Én gyöngyösi vagyok, és a Bajcsyba szültem, fogadott doki nálkül.

Senki nem kérdezte minek jöttem, bejelentkeztem terhesgondozásra, és az ügyeletes megcsinálta. Ennyi.


Válaszd ki a kórházat, és egyszerűen jelentkezz be, bárhová mehetsz, ahová tetszik.

2011. febr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is úgy gondoltam mint az utolsó válaszoló
2011. febr. 24. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:
én tavaj szültem elvileg az uzsoki kórházba kellett volna területileg, de a péterfybe mentünk be éjfélkor, mert azt ismertem jobban ott már jártunk előtte.senki nem szólt egy szót se, ügyeletesnél szültem ,nem volt orvosom.
2011. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg így van. Budapesten nem is fognak kötözködni. Vidéken kicsit másképp veszik. :(

3 hete kórházba mentünk a korai, 6 hetes terhességemmel. Épp megyehatáron lakunk. A megyeszékhelyünk 35-40 km-re van, a másik megyeszékhely kórháza 15 km, nyilván oda mentünk lázzal és erős görcsöléssel és számon kért az orvos, hogy mit keresünk ott. Persze végül elláttak, de akkor is felháborító!!!

Viszont Budapesten szültem, fogadott orvos nélkül, ezúttal is oda készülünk. Nem számítanak a kerületek, körzetek! :)

2011. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 24. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!