Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki milyen fogamzásgátló...

Ki milyen fogamzásgátló módszert használ szülés után, ha még rövid időn belül (pl: 2 év) szeretne még egy babát?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 01:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Statisztikai alátámasztása van annak, hogy a spirál mellett több a méhen kívüli terhesség, viszont nem bizonyított az ok-okozati összefüggés.

Rengetegféle spirál van. A legelterjedtebb a Gold Lily (Silver Lily), ennek az ára kb. 5-7eFt attól függően, hogy milyen (réz, arany, plastic, stb.), az átlagos élettartamuk 5-7 év. Nekem plastic gold lily-m van, semmi gondot nem okoz. (Nagyon sok mindenre allergiás vagyok, biztosra akartam menni, hogy a spirálra nem leszek, azért választottam plastic-ot.)

Létezik olyan spirál is (a neve nem jut eszembe), ami helyileg hormont bocsájt ki, ugyan ez kb. 40eFt-ba kerül, de nem is menzeszel tőle az ember, ennek az élettartama 10 év.

Félévente ellenőriztetni kell a dokival, hogy nem mozdult-e el, minden stimmel-e.

2009. febr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!