Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a terhesség alatt cukros...

Aki a terhesség alatt cukros volt, szülés után már nem kell a diéta?

Figyelt kérdés
Lehet enni bármit, vagy valameddig még kell a diéta? A babával van utána valami különleges bánásmód, külön figyelem, vagy gyógyszer?
2009. febr. 11. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is cukrot állapítottak meg mikor terhes voltam. Elég magas lett 10-es érték jött ki. A szülésig diétáztam, utána, már nem volt rá szükségem. itthon miután kijöttünk a kórházból megmértem, és már teljesen normális értéket mutatott, és ez azóta is változatlan. A babákkal sem volt semmi különös, igaz előbb jöttek 5 héttel a kelleténél, de nekem az ikerterhességből kifolyólag indult meg előbb a szülés. Nálam a terhesség idézte elő a cukorbetegséget, reméljük nálad sem lesz másként, csak figyelj a diétára! Boldog babavárást!

Ikres anyuka

2009. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is terhességi diabetesem volt és inzulinoztam magam és persze még ez mellett is diétázni kellett. Szülés alatt és utána is mértem a cukromat. Mire megszületett a kislányom addigra a cukrom is beállt, igaz az éjszakai inzulinom ami hosszan tartó hatású volt az még bennem volt. De attól a pillanattól kezdve helyreállt a cukorszintem. A lányomét is nézték a kórházban óránként és az enyémet is. Az inzulint azonnal abba kellett hagynom. A diétával sem foglalkoztam de mivel nálunk ez örökletes hajlam ezért nekem egész életemben diétázni kell mert már az ötödik orvos mondja hogy cukros leszek csak még van pár évem.

Minden esetre szülés után is mérd a cukorszintedet mert ha ez terhességi diabetes akkor el fog múlni. Azért nem árt óvatosnak lenni. Sok boldogságot és jó egészséget kívánok. 9,5 hós kislány anyukája

2009. febr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondták minap a kórházban, mikor eéllenőrzésen voltam a cukor mitta, hogy a szülésig tartani kell a diétát, utána lehet rajta lazítani egy kicst, de nem szabad hirtelen megterhelni a szervezetet.

Tanácsos a 6 hét letelte után csináltatani egy terheléses cukorvizsgálatot.

2009. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A babának rögtön szülés után, és fél óra mulva, majd másnap kell vérvétel, hogy kizárják a gondot. (de ha a cukrod rendben volt, a babával sem lesz gond)

A dietetikus nekem javsolta, hogy még 6 hétig diétázzak, majd menjek el egy kontrollvizsgálatra.

Én nem tartottam a diétát, és nem érzem, hogy gond lenne. A dokihoz nem jutottam vissza, mert elköltöztünk, itt meg lehetetlen volt felhívni őket és időt kérni.De nem adom fel, és próbálkozom bejutni.

2009. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!