Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor szüljek? Érettségi...

Mikor szüljek? Érettségi előtt vagy után?

Figyelt kérdés

Már tervezzük a babát, de még nem érettségiztem le, jövőre fogok, és ugy szeretnénk, hogy valamikor pont az érettségi időszakban születne meg. Szerintetek? Vagy várjuk meg mig lezajlik az egész és csak utána? Annyira nehéz lenne? És melyik hónapot vagy évszakot találjátok a leg ideálisabbnak?

Köszi a válaszokat! (már elmultam rég 18)


2011. jan. 18. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én legalább az érettségit megvárnám.

Tavaszi babám van ami azért jó mert nem volt az első időkbe se túl meleg,se túl hideg és sokat tudtam vele sétálni ami akkor nekem is nagyon jót tett.

2011. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is megvárnám. Én elég stresszes vagyok vizsgaszinten, de nem tudom, te hogy viseled ezeket. Erre még jönne a rosszullétes kezdeti időszak, amikor tanulnod kellene, de az émelygéstől, hányástól fel se tudsz kelni... Vagy a nagy pocakos időszak, amikor már semmi sem jó, mindenhol nyom, szúr, pisilni kell, több orvosi vizsgálatra menni... Ráadásul nem tudhatod, milyen terhességed lesz, nem ítélnek-e fekvésre, korábban érkezik a baba stb.

Az az egy év meg gyorsan elszalad...

2011. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én rengeteg egyetemi vizsgámat tettem le terhesen is és pici babával is. Semmi komoly nincs belőle. Most is babát tervezünk, nyáron államvizsgázok. Úgy számolom, hogy majd kb. 5-6-7 hónapos leszek akkor. Én a helyetekben is így tennék, bár valóban csak te tudod, menyire vagy stresszes. Én is izgulós vagyok, mégsem volt semmi gondom.
2011. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem vagyok izgulós, ha nem tanulok semmit akkor 2-3as vagyok, ha tanulok akkor 4-5, szerintem ezzel nem lesz gond csak ha terhes az ember az más, főleg ha jön a gyerek. Köszi a válaszokat!
2011. jan. 18. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább érettségi után szülj. Újszülött - ne adj isten, hasfájós - babával néha a legkisebb tennivaló is nehézséget okozhat egy tapasztalatlan anyukának.

Meg hát az is lehet, hogy nagy hassal egy kis együttérzést váltasz ki a vizsgabizottságból:)

Az évszak érdekes kérdés. Mindegyiknek megvan a maga varázsa.

Ősszel még nincs túl hideg, és tavaszra már erős,nagy babád van.

A téli baba is megerősödik, mire a jó időben csavaroghatnékod lesz.

Tavasszal pont kellemes az idő.

Én mégis a nyáron született babával viseltem a legjobban. Gondolj bele, nincs egy csomó vastag cucc rajtad, és nem kell cipőt kötni.

2011. jan. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tavaszi a fiam 21 voltam mikor terhes lettem. Szerintem a legjobb időben született március 20 influenza időszak vége jön a nyár, nyáron lehet erősödni és kb egy 8-10 kilós gyerekkel kezded meg a telet akinek azért ha minden jól megy erős az immunrendszere. Én pl be is oltattam magam attól független, most 10 hónapos adom neki most télen a vitaminokat d vitamin az kötelező és multivitamint kap még. Szerintem várd meg a vizsga végét. Nekem szigorúan 3 óránként kelt. eltelt egy hét és azt hittem meghalok a fáradtságtól. A mikroba beraktam a sterilizálót hogy kigőzölöm a cumisüveget cumit mellszívót stb ez 25 ezer alaphangon és nem melegítésre kapcsoltam hanem grillezésre.... Elolvasztottam mindent és csak szimatoltam hogy mi ez a bűz... Várd meg míg a kezedben az érettségi mert ha olyan lesz a tiéd is mint az én fiam... Véged lesz 1-2 hónap alatt ha még érettségire is készülni akarnál, bár mondjuk biztos hogy nem sikerülne... Én se gondoltam hogy sok dolog van egy pici mellett...
2011. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én tuti érettségi után szülnék, mert mi van ha valami ok miat pl korábban érkezik és akkor meg lemaradsz a vizsgákról... lányom novemberi és minusz fokokban jártunk rövid sétákra már 6 napos korától egész télen (németben élek, itt nagyon hideg tud lenni)-sose volt beteg, most először 13 hónaposan. Nyáron volt 6 hónapos kröül, sokat jártunk vele nyaralni, mert lehetet. Most viszont amint tavasz lesz már egyedül fog járni biztos lábakon és ennek örülök, mert ez is egy új korszak lesz. Örültem, hogy nem a nyári melegben van nagy pocakom, meg is pusztultam volna.
2011. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!