Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten melyik kórházat...

Budapesten melyik kórházat nem ajánljátok szülésre? Rossz tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 11:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én 2008-ban a MÁV-ban szültem. Fogadott nőgyógyásszal, és szülésznővel. Egész délelőtt a egy váróban vajúdtam, mert éppen nem volt vajúdó. Az utolsó órában sikerült szobát kapnom, könyörögtem egy EDA-ért, de nem volt ráérő orvos. Az utolsó fél órában kaptam meg. A kislányom egy napos sem volt úgy besárgult, hogy intenzívre vitték. A második éjszakámat a kórházban az intenzív ajtaja előtt töltöttem. Semmilyen információt nem adtak ki a gyerekről. Mire másnap délelőtt megkegyelmeztek nekem, és bemehettem megnézni a gyereket 2 percre. Onnantól kezdve a 3. napig napi kétszer láthattam a kislányomat fél órára. A 3. napon megengedték, hogy három óránként fél órára bemehessek hozzá szoptatni, de ugye nem fogadta el a cicimet már, hiszen hozzászoktatták a cumisüveghez. A 8. napon mehettünk haza, összesen egy antibiotikum kúrát kapott a kislányom, no meg 3 napig kék fény alatt volt (az lett volna a gyermekágyas osztályon is), fogalmuk sem volt arról, hogy miért volt annyira sárga az elején. 6 hetes korára sikerült elérnem, hogy ne cumisüvegből egyen, hanem szopizzon. A kórházban míg az én gyerekem az intenzíven volt, addig én a többi frissen szült kismamával voltam, akiknél természetesen ott lehetett a baba. Nem tettek fel a nőgyógyászati osztályra, mondván minek, hiszen van lent is hely. Az nem számított, hogy én meg szenvedtem mint egy kutya, hiszen hiányzott a gyerekem és közben azt kellett néznem, hogy mások hogy babáznak. Nagyon nem volt bababarát kórház. Másodjára az Uzsokiban szültem, épp felújítás volt. Kétágyas szülőszobában, meghittségben, nyugalomban született meg a kisfiam. Ő is besárgult, de nem vitték el tőlem, hagyták, hagy szoptassam, hamar túl is volt rajta. Segítőkészek, kedvesek voltak, de a legfontosabb: a baba érdekeit nézték és nem azt, hogy még hány kismama lesz a nap folyamán.
2011. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
én kétszer szültem az Imrében, jó volt mindkétszer.
2011. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Láttam volt aki írta, hogy SOTE-t nem ajánlja. Én egy hónapja szültem a SOTE II-n, mivel az orvosomhoz ragaszkodtam és ő ott volt. Nagyon nem akartam ott szülni, nem oda tartozom területileg sem, ráadásul a vizsgálaton látott sok kisebbség is elriasztott. (Emiatt le lehet pontozni, de így volt.)

Négy egyágyas szülőszoba van, és úgy tudom van egy hatágyas vajúdó is, ha esetleg mindenki egyszerre akar szülni. A lényeg, hogy a szülőszoba nekem tetszett, jó volt, hogy a gyereket nem vitték el, hanem ott ellátták őt is. A gyermekosztályas rész valóban nem egy szálloda, de azt a pár napot kibírja az ember. 5 ágyas kórtermek vannak (vagy 6 nem tudom, a mi szobánkban 5 ágy volt), a szobában van a fürdő és WC, és láss csodát, amíg ott voltam egy kisebbséggel sem találkoztam. Nemhogy a szobába, de még csak ebédnél sem nagyon. Pedig anyósom szerint voltak, mert ő látott, de lehet hogy nekem csak nagyon nagy szerencsém volt.

A lényeg, hogy amennyire nem akartam a SOTE-n szülni, most úgy érzem, hogy ha esetleg lesz következő baba, akkor is a SOTE-t választom.

2011. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!