Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten melyik kórházat...

Budapesten melyik kórházat nem ajánljátok szülésre? Rossz tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés. Mert nem ismerünk Téged, nem tudjuk, Neked mik az elvárásaid. Én mentőorvosként tudom mondani (sok pesti kórházat látván), hogy talán ahova nem mennék, a Dél-Pesti Kh. Persze fejlődhettek egy év alatt, azóta nem dolgozom... A többinél mindeig van (meg persze biztos itt is), hogy ez, meg az az orvos szper, bunkók a csecsemősök... Szóval ha nem nagy elvárásokkal indulsz, mindenhol lehet jó, de mindenhol látsz majd olyat, amibe simán bele lehet kötni. Közhely, de a lényeg, hogy legyen egészséges a babád, meg Te, bárhol szülessen is meg...
2011. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Soha nem szültem a SOTE-n, viszont nem is tenném. Több munkatársam, ismerősöm szült ott, s bár jót is hallottam, a rengeteg rossz tapasztalat miatt (vetélés, ikermagzatok észre nem vétele, elhanyagolás, a szülészeti osztály részlegeinek átláthatatlansága, hatalmas mennyiségű szülő asszony) nem szülnék ott.

A Szent Margitban fogok, ahol kicsi a szülészet, egyágyasak a szülőszobák és nem futószalagon csinálják a gyereket, nem köteleznek császárra, szülésindításra, stb.

NEkem fontos az, hogy komfortosan érezzem magam, illetve ne kelljen attól tartanom, hogy a sötétebb bőrű szobatársak rokonai nem hagynak pihenni, netán kifosztanak, amíg elmegyek wc-re...

Ami a SOTE-n pl a nagy számok törvénye alapján is szinte lehetetlenség.

2011. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Ezt a kérdést is én írtam, ezért a mostani kérdésem. SE-m én se szülnék azt hiszem, nagy klinika, ahol nem a "beteg", adott esetben az anya és a baba a fontos, hanem a betegsége. Csak a "nyalánkságokat" szeretik.

2011. jan. 7. 11:41
 4/13 anonim ***** válasza:
én a dél-pestiben szültem,nem volt fogadott orvosom,szülés előtt 1 héttel már bent voltam,de én meg voltam elégedve mindennel.
2011. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Szent István kórházat nézted már? Szerintem az elég közel van (mármint amit ismerek és pesti és kicsi szöülészet, 3 ágyas kórtermekkel) hozzátok.
2011. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a dél-Pestiben szültem 2 éve.

Volt fogadott szülésznőm, kedves volt, a felújított-kádas szobában szültem.

Az nem tetszett, hogy a mai napig nem derült ki, hogy az egészséges 9/10 appgarú kisfiamat miért tették 6 napra a koraszülött osztályra. 40. héten indított szülés, 3600 gr, streptococcus fertőzésem volt. Babán semmi jele a fertőzésnek, mégis elválasztottak tőle 6 napra. Napi 2x fél órát nézhettem. Csoda, hogy 14 hónapig szoptattam ezek után.

Ezt leszámítva más gondom nem volt. Egyébként szinte 100% biztos vagyok benne, hogy ott szedtem össze a bacit, mert amikor uh-ra jártam, mindig elmentem az ottani wc-be.

2. babánkat várom, most nem használom a wc-jüket, nincs is streptococcus fertőzésem.

Nekünk nincs kocsink, fogadott orvosom, így valószínű, hogy most is ott fogok szülni.

A legemberibb az osztályvezető főorvos, dr. Csákány György. Ahányszor írtam neki, mindig válaszolt, sőt ingyen, személyesen többször fogadott akkor is és most is.

Én is csepeli vagyok egyébként.

2011. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A dél-pesti védelmében:

Egyágyas vajúdó helyiségek.

Kettő extra vajúdó: egyikben bordásfal, másikban hidromasszázs sarokkád, szülőszékoo9o9o. Mindegyik (még a nem extrákban is) szoptatós hintaszék a könnyű vajúdásért, labda. Az extra szobákban apának ágy, ha túl sokáig húzódna a vajúdás :) Kedves szülésznők, jó dokik. Mindig van anesztes doki (császárhoz, edához).

A csecsemőosztály tényleg nem egy nagy durranás, van egy-kettő bunkó csecsemős (de hol nincs?), három alapítványi egyágyas szoba, annyit fizetsz érte, amennyit gondolsz, nincs fix tarifa. Itt voltam mindkétszer, a szobában szoptatós hintaszék. Az alapítványi szobába apa bármikor bemehet, gyakorlatilag majdnem egész nap velünk volt. A többi kórterem 5 v. 6 ágyas, ezt nem tudom, oda nem mehet be senki. A császárosok kétágyas megfigyelőbe mennek. A csecsemőket üvegajtón keresztül láthatja a nagyérdemű.


Ahova én nem mennék az Péterfy és az Imre. Mindkettőben a barátnőim szültek, mindkettő gyerek besárgult, az egyiket kiszáradás közeli állapotban adták haza, anya hiába kért tápszert és/vagy folyadékpótlást, nem kaphatott.

2011. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Rosszat nem tudok, csak jót: kistarcsai Flór Ferenc. Szuper jól felszerelt szülőszobák káddal, labdával... A kórtermet hagyjuk, de van alapítványi szobájuk, ami nagyon jó. Nekem a szülésznőm is nagyon kedves volt, az orvosról nem is beszélve. (Egy csecsemősnővérrel viszont nem szívesen találkozom ismét idén augusztusban)
2011. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a nagyobbik lányomat az István kórházban szültem,igaz 2007-ben,de oda soha többet még egyszer!!! Nagyon sok alapfelszereltség,gyógyszer hiány van/volt.Hiába szép és új a szülészet része,ha mondjuk nincs műtős ruha,gumikesztyű,vagy éppen epidurális érzéstelenítő... És a csecsemősökkel sem voltam elájulva,nem voltak túl segítőkészek.
2011. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is a Dél-Pestiben szültem tavaly és nekem jó tapasztalataim vannak.Most is ott fogok szülni.

Nekem sikerült a kikás szobában vagyis a sarokkádas szobában szülni és most is bízom benne hogy bejutunk oda.

Nekem a babám a a korára került,így én a patológián voltam,de az sem volt olyan vészes.Ahogy már írták minden kórházban lehet kötekedni.Én is a Dél-Pesti mellé voksolok.

2011. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!