Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden kismamának fájt a hasa...

Minden kismamának fájt a hasa a császár után? Mármint nagy fájdalmakra gondolok, hogy járni sem tudott, stb.

Figyelt kérdés
Bár nem akarok császárt, de sosem lehet tudni. Érdekelne, hogy épültetek föl utána, milyen gyorsan? Tudom, hogy emberfüggő. Illetve, a katéterezés fájt, azaz amikor kivették?
2010. dec. 28. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájt a katéterezés. Az sem, amikor kivették. A dréncső kivétele se fájt, én attól féltem nagyon de nem éreztem. Hát amikor kimegy a gerincérzéstelenítő akkor van egy igen kemény éjszaka (vagy nappal) de utána rohamosan javul. Először felkelni cirka félórácska volt nekem, de van aki feláll és kész. Szóval fáj utána nagyon, de pont le fogod tojni, mert igyekszel majd kifele az intenzívről, hogy a babáddal lehess.
2010. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Itt mar olvastam olyan valaszokat, hogy valakinek egyaltalan nem volt fajdalma csaszar utan es mar a korhazban szinte futva kozlekedett, de eloben hasonloval meg nem talalkoztam.

A baratnom szuleszno, o is azt mondta, hogy a csaszarosoknak szinte kivetel nelkul mindig nagyon kemeny az elso 1-2 het, a gyermekagyas osztalyon tobbek kozott ezert is volt az o munkahelyen kulon csaszaros szobak a noverszoba mellett, mert tobb segitseget, ellatast igenyelnek.


A sogornom peldajat kozelrol is lattam. Amikor latogatni mentunk be hozza a korhazba szules utani harmadik napon, akkor szegeny 5 percre jott ki hozzank, nem birt kiegyenesedni, nem mert nevetni, hangosan beszelni, leulni meg egyaltalan nem, mert azt mondta, hogy minden mozdulatnal faj a hasa.

Jarni azonban ketseg kivul tudott, annyira nem volt rossz a helyzet.

Hetekig eltartott a gyogyulasa, mert volt problema a sebevel, nehezen forrt ossze, valadekozott, szetnyilt egy resze.

A kateterezesre viszont egyaltalan nem panaszkodott, ugy tudom, hogy azt sok helyen akkor csinaljak, amikor mar hat az erzestelenito. A kivetelrol pedig az jut eszembe, hogyha a hasi seb nagyon faj mutet utan, akkor a kateter kivetelerol az biztosan elvonja a figyelmet.

2010. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet én vagyok a kaukktojás!

Nem mondom, hogy nem fáj, az első felkelés pokoli, de ha minél többet talpon van az ember és nem hagyja el magát, hanem kiegyenesedett háttal járkál a fájdalom ellenére, az nagyon meggyorsitja a felépülést!

Én a műtét után 3. nap mentem haza, a 6. nap autót vezettem, a picit és aháztartást is magam láttam el az első naptól. Nekem 2 hét elteltével semmi bajom nem volt! Jó érzékeny volt a heg, de éles fájdalmat csak az első 4-5 napban éreztem.

Katétert én már az érzéstelenités után kaptam, tehát nem fájt, a kivétel sem.

2010. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

ha a következőt szülhetem természetes úton, akkor mindenféleképpen úgy fogok szülni. Nekem iszonyatosan fájt a hasam, szülés után 24 órát kellett várnom, mert nem bírtam megmozdulni, utána pedig 2 hétig fájt iszonyatosan, alig bírtam mozogni és csak segítséggel tudtam felülni. Ez akkor volt vicces, amikor éjjel kelnem kellett a lányomhoz és nem volt szívem felébreszteni a férjem. Akkor akár 5 percig is sikerült idétlenkednem. Mindez kicsivel több mint 2 hétig tartott. De igen, jól mondod, emberfüggő. Tudok olyanról, aki 3 nap után akár el is felejthette volna, h császárral szült. Ja, és nem vagyok egy kényes típus, tényleg fájt...

A katéter kivételétől ne félj, szerintem annak csak a híre rossz, mert nem fáj, max.kellemetlen egy kicsit.

14 hónapos baba anyukája

2010. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem nem volt nagyon rossz!A katétert már akkor tették fel amikor megkaptam a gerincérzéstelenítéstmikor meg kivették akkor a hasam azért jobban féjt,így a katéterre nem figyeltem!:DSzerencsére hamar felépültem!Itt nálunk(debreceni klinika)nem kell feküdni sokáig,ha kiment az érzéstelenítő mehetsz fürödni.Délben műtöttek,délután 5-kor lezuhanyoztam.Aznap már a babámmal aludhattam!Nagyon jó volt!Egy hetes volt a kicsi mikor sétálni mentünk először és kb.1 órát voltunk kint és egész jól bírtam!Ez tényleg alkat függő!Nekem szerencsém volt!De azt tudnod kell,hogy én tudtam mire számítsak,mert volt már hasi műtétem előtte is!
2010. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Katéter: nekem a felhelyezés kellemetlen volt, a kivétel nem. Nos, a hasi fájdalmat abszolut ki lehet bírni. Én abba a kategoriába tartozom, akinek soha nem hiszik el, hogy simán keltem, jöttem-mentem, amint fel kellett kelni. Az öcsém teljesen kiakadt rajtam, mikor látogatni jött az egy napos babámat a kórházba, hogy én mit össze ugrálok, röhögök. Neki vakbélműtéte volt, tehát arra számított, hogy fetrengeni fogok az ágyban. :) De nem...
2010. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Akkor én is kivétel vagyok. Tényleg rossz volt az első nap, meg mondjuk még a második. Nagyon gáz tüsszenteni, köhögni, nevetni, stb, tehát minden, amihez hasizom kell. De kibírható emlékeim szerint. A műtét után 12 órával már mentem a folyosóra a látogatóim elé, a gyerek folyamatosan a kezemben volt, lehet, hogy azért is, mert rá is voltam utalva, a kórházban letojtak, két nap után haza is küldtek.

(és akkor is küldtek volna, ha rosszabbul viselem, mostanában két napos a császáros bennlét is sokszor)

Nagyon sok minden múlik a hozzáálláson.

ja, hozzáteszem, hogy programcsászárom volt, nem tudom, milyen lett volna, ha vajúdok előtte egy napot mondjuk.

És ha lehetne, nagyon szeretném a következőt megszülni.

2010. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia


Engem hajnali 1kor császároztak. A katéterezés nem fáj, az érzéstelenitő beadása sem. Másnap saját felelőségre hazajöttem... (egy percet se tudtam aludni) és hát nem igazán vok az a tipus akit érdekel, hogy meddig javasolt benn maradni.

A vágás az nem fájt, ha csak feküdtem, de ha megmozdultam akkor igen. Az elő héten a párommal, anyukámmal jártam wc-re meg zuhanyozni. De nem vészes, ne gondolj elviselhetetlen fájdalomra. 1 hét után már mentem a kutyusaimmal sétálni. A szülés elötti fájdalmakat meg se közelitette a császár utáni.

Lehet hogy hüye példa de én ahhoz tudnám hasonlitani, mint amikor elalszod a nyakad valamelyik felét és másnap ha arra forditod, akkor hirtelen szuró érzés. na hát ez is vmi ilyesmi, abba a pillanatba hogy megmozdulsz fáj, de ahogy mondtam nem vészes... én a császárom után örültem is hogy nem kellett megtudnom milyen a természetes szülés..

2010. dec. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a katéterezés csak kellemetlen volt,de nem is igazán tudtam avval foglalkozni,mert két és fél nap vajúdás után rohantak velem a műtőbe és kapkodtak össze vissza! Császár után nagyon fájt a hasam.Nem birtam kiegyenesedni,így a derekam is nagyon fájt! Pár nap után kezdtem jobban lenne!
2010. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit félek azért a műtéttől, ha lenne, de a lényeg, hogy ki lehet bírni. Persze, az ember nem választhat, hogy érzi magát utána, de azért nem szeretnék hetekig csak feküdni vagy ilyesmi.
2010. dec. 29. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!