Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fájdalmas a burok...

Nagyon fájdalmas a burok repesztés?

Figyelt kérdés

Holnap kell bemennem a korházba, kedden már elkezdett nyílni a belső méhszájam. A dokim mondta, meglátjuk pénteken hogy állok, hogy bent kell e maradnom már vagy nem. Ha véletlen felajánlja hogy megindítja a szülést, ha már ott vagyok(hallottam már ilyet akik nála szültek), akkor gondolom burkot repesztenek?Az nagyon fájdalmas?vagy hogy zajlik a szülés megindítás?

Nagyon izgulok:)

40 hetes kismama


2010. dec. 2. 15:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

felfekszel egy vizsgálóasztalra és a doki egy kis eszközzel elcsipi a burkot nem lehet érezni nem fáj egyáltalán. Aztán figyelik hogy milyen szinü a magzatviz. Ha zöld akkor lehet hogy császár de nem feltétlenül ha szintelen és jól vagytok hagynak vajúdni.

Ha beindulnak a fájások akkor gyorsan megvan a baba ha nem tágulsz akkor kapsz majd oxitocint vénásan kb. 2 óra alatt csöpög le.

2010. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem indították a szülést, de burkot kellett repeszteni, mert nem akart elfolyni a magzatvíz. Abszolút nem fáj, nem éreztem semmit, csak elöntött a víz :O
2010. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem éreztem semmit, csak a meglévő fájásaimat.
2010. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is repesztettek, semmit nem éreztem.

Indították volna, de a méhszájlazító tablettától éjszaka beindult magától, gondolom, oxitocinnal kezdték volna.

2010. dec. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
2 hete így indították a szülésemet, semmit nem éreztem belőle. Az előtte lévő amnioscope is fájdalommentes volt. Neked az nem lesz?
2010. dec. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

velem is így volt, mivel 3 centire nyitva voltam, megbeszéltük, ha nem indul be a szülés, akkor 1 hét múlva megyek, és beindítják burokrepesztéssel.

1 hét elteltével már 4 cm-es volt a méhszájam, amikor burkot repesztettek. Annyit éreztem, mintha egy buborék kipukkanna, majd mintha bepisilnék.


Mivel én ilyen jól tágultam, az oxi sztem le sem folyt, mire kint volt a baba :)

én burokrepesztés után nem tágultam, csak amikor az oxit bekötötték. az oxitól egy hangyányit sem lettek erősebbek a fájásaim, viszont negyes óra alatt eltűnt a méhszájam, és jöttek a tolók.


Hasonlóan könnyű, gyors, csodálatos szülést kívánok!

2010. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájt a burokrepesztés, csak azt érzed hogy kifolyik valami a lábad között majd. Bennem ekkor tudatosult hogy szülünk. :D
2010. dec. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én vagyok a kivétel, nekem nagyon fájt!

De most már ezek után elgondolkodom, hogy mit is csináltak velem akkor, mikor azt mondták, hogy burokrepesztés??? Lehet hogy mégsem az volt? Bár magzatvíz folyt utánna rendesen...

2010. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha fájt, akkor neked rásegítettek a tágulásra...
2010. dec. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Semmit nem érzel,csak azt,hogy valami kellemes meleg folyik belőled:) aztán jönnek a fájások: ha indítják akkor a vajúdás,ha már a vajúdás végén repesztenek,akkor a toló fájásokra számíts.

Mielőbbi könnyű szülést!

2010. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!