Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor jonnek a fajasok, elobb...

Mikor jonnek a fajasok, elobb 10 perces, majd mind rovidul, hol erezheto? Mi faj olyankor?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kivancsi, hogy honnan fogom tudni, hogy ezek mar azok? A hasam hol fog fajni? Vagy esetleg huvelyemben erzem majd? Valaki el tudna magyarazni, hogy hol faj?
2010. nov. 25. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legelső fájás olyan volt, mint amikor megvan. Majd a többi is olyan, majd egyre erősebb. Végül sokkal-sokkal erősebb.

Barátnőmnek a dereka fájt.

És néztem az órám, így tudtam, hogy kb. hány percenként jön.

2010. nov. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem erős menstruációs fájdalmam volt. Mikor annyira fájt, hogy a szememet is össze kellett szorítsam, na, akkor tudtam, hogy ez tuti fájás. Ja, és mikor annyira fáj, szinte automatikusan elkezdesz számolni és várod, mikor lesz vége. De azért jó emlék maradt, annyira azért nem volt fájdalmas.
2010. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Es ez ilyen nyilallas, vagy gorcsolo? Kb egy fajas mennyit tart? Ugy 2-3 percig? Vagy nehany masodpercig? S ezek a szunetek mindig szabalyosak? marmint ha tegyuk azt 5 percenkenti fajasok vannak, es ugy jon, hogy 4 percenkent, aztan mondjuk 7 perc telik el az ujabb fajasig, akkor azt hogyan kell szamolni? Vagy ilyen nem lesz? :)

37 hetes vagyok, s keszulodok lelkileg :)

Az faj, amikor elfolyik a magzatviz vagy elmegy a nyakdugo?

2010. nov. 25. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő szerintem.

De velem úgy volt, hogy burokrepesztés utűn jöttek csak fájások.


Kb. 20 percre rá jött az első. Majd 20 perc múlva még egy. Aztán 10 percenként.

Majd 5 percesek lettek, utána meg 3 percesek.

A 3 perceseket figyeltem meg jobban. Kereken 3 percenként kezdődtek, és 40 mp-ig tartottak. És nekem ahogy elkezdődött 1 fájás, olyan 30 mp-ig stagnált a fájdalom, majd fokozatosan csökkent. (nem erősödött)


Inkább görcsszerűen, de nem tudom leírni. Ha eljön az idő tudni fogod. Vagy van már valami?


Nekem nem volt jóslófájásom előtte.


Első voltam.

2010. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy leirtad :)

Meg nincsenek fajasaim, csupan ejjelenkent mikor felebredek olyan neheznek erzem alol a hasam... (mikor kikelek az agybol, nehez elmenni a wc-ig is, olyan szorito erzes....)

De amugy meg nincs kulonosebb fajasom...

Csak uy tudni szeretnem, hogy mire szamitsak :)

2010. nov. 25. 18:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát nekem is ugy volt mint a legelsönek. Készülj fel rá mert eléggé kellemetlen, a fájdalmat csak a tudat teszi elviselhetövé, hogy tisztába vagy vele, hogy cserébe baba lesz. :) de tényleg a leggyönyörübb fájdalom, amire a legszivesebben fogsz visszaemlékezni. :) nálam is kb 1 percig tartottak a fájások. Ki is veszi az emberböl az eröt teljesen. :) Könnyü és gyönyörü szülést kivánok neked!!!
2010. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem méhösszehúzódásokkal kezdődött (a hasad minden irányból megfeszül), majd pár óra múlva társult hozzá mensi-szerű görcs is, ami folyamatosan erősödött.


Az ember tényleg azt hiszi, hogy nem fogja felismerni a szülési fájdalmat, de ez egy olyan dolog, ami semmi máshoz nem hasonlítható, szemed ketté áll...így tutira rájössz, hogy mi a helyzet. :)

2010. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 perces nagyon erösekkel kezdödött. az elsö kettö kb 10 percenként jött aztán olyan hamar gyporsult hogy imádkoztam legyen köztük szünet.

kb 5 óra alatt lett meg a bébim.

2010. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem a derekam a huvelyes es a hasam is fajt.

Csak akkor tudatosult bennem, hogy mi is fog tortenni amikor elfolyt a vizem (persze tudtam, hogy szulni fogok, csak azt nem, hogy akkor)Tudtam, hogy akkor mar nincs vissza ut...nem tudjak bent tartani (korabban szuletett a babam)

2010. nov. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 32 hetes vagyok, de nekem a védőnő azt mondta, ingó onnan fogom tudni hogy a fájások igaziak, hogy már nem fogom tudni azt mondani hogy aucs. Egyszerűen nem tudsz majd egy hangot sem kiereszteni.
2010. nov. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!