Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megszületik a babám, és...

Ha megszületik a babám, és jönnek látogatóba a rokonok a kórházba az kb mennyi időt jelent?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a 3 nap alatt még pisilni sem lesz idő kimenni, mert özönlenek, ott ülnek az ágy mellett, meg agyoncsókolják a babát? Mert attól félek, hogy nagyon fáradt leszek, meg a baba is akkor bújuk ki, és nem lesz erőm a rokonokkal jópofizni. Van aki többször is jön (pl: anyós) vagy tapintatosak?
2010. nov. 11. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Általában a tapintatosabb látogató egyszer megy be a 4-6 nap alatt és félórát marad.

Jópofizni nem kell de kérdd meg a férjedet hogy ha fáradt vagy ne engedjen be senkit majd ráérnek otthon látogatni.


Agyoncsókolják? nem kell hagyni. V. vidd be a csecsemősökhöz és akkor csak üvegen keresztül láthatják őt.

Igen fáradt leszel és az lesz a legutolsó hogy évente egy -kétszer látott ismerősök és rokonok kérdezgessenek.

2010. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Mi a szűk családon kívül mindenkit megkértünk, hogy 6 hétig ne jöjjenek. Egyrészt influenza-szezon volt (tél kellős közepe), másrészt mi úgy hárítottuk el a "kéretlen" látogatókat, hogy még nem alakult ki nálunk rendszer, vagy szoptatok, vagy alszunk a Picúrommal. Nem igazán tudnék bárkinek időpontot mondani, mikor érünk rá, mert tulajdonképpen nem érünk rá. Amúgy pont ezért hívják az első 6 hetet gyermekágyas időszaknak, én pl. egész nap hálóingben-köntösben voltam, mert ha visszabújtam aludni, állandóan öltözködhettem volna. Ja, és 1,5-2 óránként szoptattam. A rokonság várhat. A szűk család pedig segíteni jött, nem vendégeskedni. Minden jót és boldog babavárást Neked!
2010. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: bocs, azt nem néztem, hogy a kórházat kérdezted. Nem tudom, mikorra vagy kiírva, de nov. végén már általában mindenhol látogatási tilalom van. A babákat pedig amúgy sem lehet kihozni az újszülött osztályról, ha látogatók vannak Nálad. Üdv.
2010. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt könnyen kiküszöbölheted, előre megkéred a szülőket, férjedet, hogy beszéljék le a rokonokat a kórházi látogatásról.Ezért senki sem fog megsértődni, legalábbis ép eszű ember nem. Én aug. végén szültem Kecskeméten, itt nem volt kérdéses a dolog, mert látogatók nem jöhetnek be a kórtermekbe, a lépcsőházi folyosón meg nem tudtam álldogálni sokáig műtét után,(egyébként a színesektől el se fértünk volna, ezren hemzsegtek) úgyhogy a férjemen és anyukámon kívül elküldtem mindenkit.

2010. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nalunk egyszeru volt.

Nekem kellet kimenni a varoba a rokonokhoz,ok nem johetek be,aki nem tudott felkelni annak szivas.

a babat csak az apukanak mutatakmeg egy uvegen keresztul,kb 1percig.

felesleges a korhazba menni,esetleg nyilatkozhatsz ugy hogy jobb lenne ha otthon latogastnanak meg,mert neked ugy kenyelmesebb.

2010. nov. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is frászt kaptam...nem is az zavart, hogy csókolgatják a gyereket, hanem az, hogy iszonyat fáradt voltam...de ugye senki sem érti meg mert iszonyat okosak:)
2010. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam hogy amikor már éreztem hogy fáradok akkor megkértem férjemet hogy mondja meg a további jönni szándékozó látogatónak hogy alszunk, szoptatok, stb.....mert mindig őt hívták kórházban fekvés ideje alatt.


Itthon meg mmidnenkinek megmondtam aki felhívott hogy sorry majd szólok ha lehet jönni.

De tény hogy mindenki jönni akart, volt aki állandóan, szóval nem könnyű :)


Én pl szüleimet és legjobb barátnőimet mindig szívesen láttam, meg persze tesómat is, mert ők segítettek is, de akik effektíve csak babázni jöttek, nekik boizony várniuk kellett. Kivéve anyósékat de ők nem étették meg hogy bocsi még ne.

2010. nov. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tapintatos rokon meg is kérdezi mikor jöhet látogatni, és tényleg nem marad sokáig. Nálunk szerencsére a babákat nem lehetett tapizni, csókolgatni, így legalább a picikém megúszta. Én viszont kevésbé...császároztak sajnos, a műtét után 10 órával már ott toporogtak páran a szülészet előtt. Az egyik barátnőm mondta, hogy menjek már ki...na hát majd' elküldtem őt a fenébe. Még csak egyszer keltem fel akkor az ágyból, de azt sem tudom hogyan, mert akkor még azért rendesen fájt a seb...de őt ez nem izgatta. S hiába magyaráztam neki, hogy nem lenne muszáj egyből bejönnie, nem érdekelte. Szóval vannak ilyen ismerősök is...
2010. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én mondtam a rokonoknak, barátoknak, hogy majd itthon látogassanak meg. Ezt még terhesen megbeszéltem velük.

A kórházba csak a nagyszülők jöttek be, de ők sem minden nap, és csak keveset maradtak, még egy órát sem.

Ez így volt mindkét babámnál.

Senki nem fogta meg a babát, puszit sem kapott senkitől.

Jó volt pihenni a kórházban,utáltam volna, ha percenként jön hozzám valaki, és dumálnom kell. Sokat aludtam, olvastam, pihentem a kórházban.

2010. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon örültem ha volt bent nálam valaki. (Persze ez csak a szűk családra, nagyszülők, testvérek, legjobb barátnő vonatkozott.) Sőt úgy osztottam be a látogatókat, hogy ne egyszerre jöjjenek, hanem "váltsák" egymást és mindig legyen bent nálam valaki. Ennek az volt az oka, hogy iszonyatosan kiborultam a kórháztól, az egész szülésben az volt a legrosszabb, hogy utána ezt a pár napot kórházban kellett töltenem, és így hogy sűrűn volt látogatóm valamivel gyorsabban ment az idő. Persze a babát nem nyúzták, őt csak megmutattam és tettem vissza aludni, meg persze ha ennie kellett, vagy dolgom volt vele, akkor zavartam el a kedves látogatót, de ugye egy újszüött baba azért elég sokat alszik, úgyhogy beszélgetni is volt időm. :)
2010. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!