Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez lehetne a legjobban...

Mihez lehetne a legjobban hasonlítani a szülési vájdalmat?

Figyelt kérdés
Szeretnék anyuka lenni,mindig is nagy családban gondolkodtam.Viszont ettől a részétől kicsit félek.Mihez tudnátok a legjobban hasonlítani ezt a fájdalmat ami igazàból végeredményben megéri?

tegnap 07:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Semmihez :D

Bírom a fájdalmat. Nekem a mensi görcseim is pokoli erősek.

Ennek ellenére kb belehaltam mind a 2x

tegnap 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Valóban semmihez. De ott és akkor nem tudod magadat sajnálni, mert muszáj csinálni, hiába fáj. Én a végén ilyen transz-szerű állapotban voltam, valószínűleg a fáradtság és a kimerültség is rátett, de néha azt éreztem, hogy nem vagyok a testemben. Amúgy én kicsit se bírom a fájdalmat, ha benő a körmöm a lábujjamon, már annyitól nagyon tudok szenvedni. Ezt mégis megcsináltam simán. Szerintem ne félj tőle.
tegnap 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Állítólag az epegörcs hasonló, ha nem durvább. De olyanom még nem volt, így nem tudok nyilatkozni.


Nekem a jellege a menzesz fájdalomhoz hasonló volt, csak sokkal kiterjedtebben, az egész hasban érezve, és sokkal durvább.

tegnap 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Ha volt vesekoved es gorcsod, akkor valami egeszen hasonlo erzes egy adott ponton.

:D

Ennel kozelebb nem tudom hozni.


Brutalis fajdalom, valoszinuleg eletedben nem eltel meg at ilyesmit, ha amugy nem volt mas fajdalmas betegseged.


De a noi test nagyon sokat bir. Optimalis esetben az a “jo” a vajudasban, hogy fokozatos. Eloszor csak kezdodik egy enyhebb fajdalommal, ami meg ugy birhato, aztan fokozatosan erosodik. A vegere mar persze kegyetlen, de csinalod, mert muszaj, nincs mas valasztasod, viszont en egy ido utan mar megszoktam, beletorodtem hogy faj es kesz. Ettol fuggetlenul szornyu volt, de mentalisan elviselheto igy, hogy egyre erosodott.


Aztan megszuletik a babad es semmi mas nem szamit, csak az, hogy o vegre itt van :)


De en itt most egy altalanos termeszetes szulest irtam le. Nyilvan mas megint, ha csaszaroznak vagy sok oxitocint kapsz. Az utobbi esetben akkor a fokozatossag elve sajnos annyira nem valosul meg.

tegnap 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a vajúdás teljesen más volt mint a mensi görcsök. Nagyon erős menstruációs fájdalmaim szoktak lenni, nekem a vajúdás annál jobb volt sokkal.
tegnap 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Mindig azt szoktam mondani, hogy anyám elájul, ha elvágja a konyhában az ujját, mégis szült három gyereket :)
tegnap 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Volt vesegörcsöm.

Inkább az, mint a szülés :D

tegnap 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt. En csak azt mondtam, hogy talan ahhoz tudnam hasonlitani egy adott ponton. De az se mindegy miert, nekem vesekovem volt, azert az eleg brutalis fajdalom. Es sokaig tartott. Nem valasztanam meg egyszer, de a szulest se.

Mindkettobol nekem boven eleg volt egy 😂🤷‍♀️

tegnap 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

Én kaptam oxit, utána repesztettek burkot, plusz szúrtak EDA-t is.

Nekem csak a vajúdás eleje hasonlított a menstruációhoz (ami nekem a legritkább esetben jár görcsökkel), utána inkább olyan volt, mintha elkapott volna egy brutális hasmenés, és nem engednének kimenni a wc-re 😀

A kitolást megelőző időszakban hagyni kell kimenni az érzéstelenítőt, de nekem nem fájt akkor jobban, sőt, a kitolás felüdülés volt, mert végre nyomhattam 😊

Így azt tudom mondani, hogy nekem nem is fájt igazán, csak borzasztóan kellemetlen érzés volt. Ez mindenkinek más.

tegnap 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
Nekem ahhoz hasonlított, mint amikor beszorul a puki és szorít 🙂
tegnap 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!