Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni felnőtt pelenka...

Szülés utáni felnőtt pelenka használata vs. pisilés?

Figyelt kérdés

Figyelem, nem perverzióból született kérdés, légyszíves ne botránkoztasson meg senkit!

Azon gondolkodtam el, hogy miért van az, hogy a szülés utáni napokban, amikor Tena betét, vagy Tena felnőtt pelenka van az emberen a gyermekágyi vérzés miatt, miért kell külön kimenni pisilni is?

Tekintve, hogy a Tena Pants például, alapvetően nem is vérzésre, hanem bepisilésre, inkontinenciára vannak kitalálva.

Illetve időnként ígyis-úgyis cserélni kell a sok vér miatt.

Mi az oka, hogy nem azt csinálják, hogy ha pisilni kell, akkor elvégzem egyúttal azt is a pelenkába, és akkor rögtön cserélek utána? Azaz mindig pisilések után?

Mellette szól, hogy egyszerűbb, mint kimenni a mosdóba, fölé guggolni a WC-nek, célozni a WC-be, stb.

Mi szól az ellen, hogy a szülés után a bepisilésre kitalált felnőtt pelenkába, vagy Tena betétbe pisiljek?

Tájékozódásképp kérdezem csak. Normális válaszokat légyszi. Köszi.



ma 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nemhiszem, gogy van még ilyen agybeteg, mint te.


Szült az ember. Nem csecsemőnek ment vissza...

ma 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én laikusként azt gondolom, hogy nagy a fertőzés veszélye, ha a pisis-baktériumos pelenkán ülsz sokáig. Alapvetően azoknak se pisilésre van, akik idősek pl, hanem a balesetek elkerülésére, de nekik is cserélgetik, ha történik valami.

Másrészt, bár ez egyéni, nekem az első szülésem után annyi vér folyt, hogy ahhoz kellett az a nagy nedvszívó képesség. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy elbírta a pisi balesetet is, de nekem utána azonnal kellett cserélni, mert tele lett, nem bírt volna többet (mint mondjuk a gyerekek pelenkája).

ma 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Valami fertőzésveszély lehet...


Engem kísérgettek a WC-re szülés után, mert szédültem. Minden áldott pisilésnél lecseréltették velem a pelenkát, pedig alig volt benne valami.

ma 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Hat ha te magad ala tudsz hugyozni, hajra.

De en erre nem lennek kepes, amig nem muszaj.

ma 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt pelenka, hanem egészségügyi betét. Eszembe nem jutott volna rápisilni aztán kicserélni. Hiszen így is, úgy is fel kell kelni.
ma 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fertőzés veszély. Amúgy meg totál logikátlan, hogy azt írod, bekepisilsz, aztán kicsereled. Ehelyett kimesz szépen a mosdóba. Nem kell egyensúlyozni, még guggolni, letorlod a kagylót és elvegzed q dolgodat. Ennyi.
ma 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Képtelen lennék belevizelni. Egészséges emberben van egyfajta gátlás, ami ezt megakadályozza. Mármint az elméjében. Még kipróbálni sem jutna eszembe...

Most erről az ugrik be, mikor álmomban kimegyek a wc-re mert pisilnem kell, de egyszerűen nem akar jönni. Ennyire tudnék belevizelni egy pelenkába is. Szülés után meg azért képes voltam kimenni wc-re. Nem lebénultam, csak szültem.

ma 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem fétisből, csak eddig a nők egészsége topicban tobzódtál ugyanezzel az elmebeteg agymenéssel.
ma 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Logikátlan.

Ha úgy is egyből cserélnéd, mert egyből cserélni is kellene a fertőzésveszély miatt meg azért, mert ha belepisilsz, nincs hely a vérnek, akkor SEMMIVEL nem lennél előrébb annál, minthogy kimenj pisilni. Ugyanis cserélni se cserélhetsz az ágyadnál, lévén max. fizetős szoba esetén vagy egyedül.

ma 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!