Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terminus idejének pontos...

Terminus idejének pontos kiszámítása az együttlét alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan megszületik az első kisbabánk. :) Viszont a szülés várható időpontjának meghatározását nem teljes mértékben értem. Amennyiben pontosan tudom, hogy mikor volt az együttlétünk (2024.01.11.) akkor napra pontosan ti hogy számolnátok ki a szülés várható időpontját? Nyilván tudom, hogy jöhet a Picúr előbb és később is, de pontosan hogyan kell kiszámolni?


Az utolsó menstruációm alapján számolták ki a kiírt dátumot, de nekem a menstruációm nem volt pontos és kisebb mértékben változó dátumokban jelentkezett. Azt is tudom, hogy a korábbi ciklusaim is befolyásoljhatják a kiírt időpontot.


Tehát a fő kérdésem, hogy ha 100%-ig tudom, hogy 01.11-én volt az együttlét, akkor ez alapján ki lehet e számolni a szülés időpontját vagy a menstruáció és a peteérés időpontja teljesen "átírja"?


Előre is köszönöm a válaszokat!



tegnap 11:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azt azért nem árt tudni, hogy a 12 hetesen mért CRL-ben is simán van +-5 nap. Ha kicsit jobban ki van nyújtózva a magzat, már nagyobb, ha össze van gömbölyödve, már kisebb. Nem véletlen 7 nap a határ a korrekcióban…
ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11! Persze, de nekem azon túl, hogy az ország legjobb szonográfusa mérte, többször is az uh.alatt, 5hetes korától minden héten látta valaki és akkor még baromi nagy különbség 4 nap és mindenki szerint mindig kisebb volt. Valamint ovuteszteltem is, amiből szintén kiderült, hogy egyértelműen később volt ovum.

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy innentől hiteltelen az érvelése. Ha a magzati halálozás olyan nagy mértékben nő, 40.héttől, akkor miért lényegtelen 6 nap eltérés? Ez alapján lehet a mazgat valós kora 40+6 az indításnál, tehát veszélyeztetik...

ma 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért valami értelmes “szabályt” kell hozni erre..

És azért valljuk be, nem minden nő követi a ciklusát LH teszttel és nem minden nő egyszer szexel egy hónapban.

Rendszeres ciklus esetén az utolsó vérzésből számolt időpont megbízható, ha meg rendszertelen vagy nem tudja az utolsó vérzést, vagy nagyon eltér az UH-tól, akkor módosítanak.


Ha meg az UH alapján nagyobb lenne, mint vérzés alapján és azt vennék figyelembe, akkor meg az lenne a bajod.

ma 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13! Persze, kell szabály. Ezzel a szabállyal nekem a világon semmi bajom nincs. Nem is tudnék jobbat.

Nekem az értelmetlen protokollal és a gyenge lábon álló logikátlan érveléssel volt bajom.

Meg az ennek érdekében történt átfirkálásnak nem láttam értelmét. Ok.,ez a szabály, de egyszer már kiírtak egy terminust, amiről lehetett tudni, hogy jó. Lehetnének annyira rugalmasak, hogy akkor már nem piszkálják, csak azért, mert másnál mondjuk nem lehet tudni.

ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!