Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terminus idejének pontos...

Terminus idejének pontos kiszámítása az együttlét alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan megszületik az első kisbabánk. :) Viszont a szülés várható időpontjának meghatározását nem teljes mértékben értem. Amennyiben pontosan tudom, hogy mikor volt az együttlétünk (2024.01.11.) akkor napra pontosan ti hogy számolnátok ki a szülés várható időpontját? Nyilván tudom, hogy jöhet a Picúr előbb és később is, de pontosan hogyan kell kiszámolni?


Az utolsó menstruációm alapján számolták ki a kiírt dátumot, de nekem a menstruációm nem volt pontos és kisebb mértékben változó dátumokban jelentkezett. Azt is tudom, hogy a korábbi ciklusaim is befolyásoljhatják a kiírt időpontot.


Tehát a fő kérdésem, hogy ha 100%-ig tudom, hogy 01.11-én volt az együttlét, akkor ez alapján ki lehet e számolni a szülés időpontját vagy a menstruáció és a peteérés időpontja teljesen "átírja"?


Előre is köszönöm a válaszokat!



tegnap 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Én is 100%-ra tudtam, melyik együttlétből fogant a fiunk. (1volt abban a hónapban).

A méretei alapján is 10 nappal nagyobb volt végig, mint az utolsó mensi szerinti méret.

Mégsem foglalkozott ezzel a kutya sem, mensi szerint lettem kiírva.

39+6ra szültem.


Lányom is 11 nappal végig nagyobb volt (ott nem tudom mikor foganhatott), mégsem számolták át a dátumot. 39+5re szültem.


Szóval én úgy gondolom, hogy totál felesleges ezen kattognod.

tegnap 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem az együttlét napján termékenyül meg a petesejt, úgyhogy teljesen feleslegesen agyalsz ilyeneken. Az utolsó menzesztol kell számolni és kész. Ha nagyon nagy eltérés van, akkor szoktak a terminus napján módosítani.

Nem értem miért azonositjak még mindig magát fogantatást az együttléttel.

tegnap 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem, mivel egyáltalán nem biztos, hogy aznap volt a fogantatás. Én például biztosan tudom, hogy egy szerdai napon volt a próbálkozás, az egyetlen. És azt biztosan tudom, hogy utána leghamarabb vasárnap lehetett ovum, de inkább hétfő vagy kedd. (Korai mérete alapján kedd.) A spermiumok napokig várakozhatnak a tüszőrepedésre, esetemben extrém sokat.

Orvosilag meg senkit nem érdekel az együttléted. Menstruáció alapján írnak ki, ha nagy az eltérés 12. heti méret alapján, akkor meg aszerint.

tegnap 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Senkit nem érdekel, ugyanis attól, hogy akkor volt a szex, egyáltalán nem biztos, hogy akkor volt a megtermékenyítés is, hiszen a spermiumok akár 5 napig is életképesek lehetnek a nőben.

Ha nagy eltérés van a menzesz alapján számolt meg a 12 hetes méret alapján számolt között, akkor az UH-t kell figyelembe venni, ennyi.

tegnap 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Úgy látszik a 66%-os emberunknek nem tetszik az igazság, pedig így van. A loteri kutyát nem érdekli mikor szexeltél, akkor sem, ha csak 1 alkalom volt a hónapban. Nem akkor történik a megtermékenyülés, így teljesen irrevelans és fölösleges ezen varialgatni. Szomorú is kicsit, hogy felnőtt, gyereket vállaló emberek ezt nem tudják, és abban a hitben vannak, hogy magzat a petesejt a szex pillanataban termekenyul meg és képesek bírálni emiatt az orvos altal megmondott terminust. Nővérem is ezt csinálta.
tegnap 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

A spermiumok 5 napig életképesek a női testben, szóval október 3. és október 8. között lehet a valós kiírt dátum, ha abban a hónapban semmikor máskor nem voltatok együtt.


Én nem értem miért ragaszkodnak még 2024-ben az utolsó menstruáció szerinti dátumokhoz, miért nem az első UH-n mért méreteket veszik figyelembe alapból... Akinek rendszertelen a ciklusa és nem követi ovu teszttel mi történik nagyon csúnyán félre tudják vinni a dátumot, és a végén nagyon nem mindegy, hogy befektetnek egy valójában 39 hetest indításra, vagy stresszelik a kismamát IUGR-el, esetleg koraszülés esetén nem kap megfelelő ellátást, mert "koraszülöttebb" lesz a baba, mint amire számítanak...


(Én január 28-án menstruáltam utoljára és november 28-án szültem. Igen, az 44 hét, de a baba igazából 40 hétre született, mert értelmes volt az orvosom már az első vizsgálatnál és felfogta, hogy nem az az érdekes mikor menstruáltam utoljára)

tegnap 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet pontosan kiszámítani a terminust, főleg nem az együttlét alapján. Az utolsó menstruáció, vagy a 12 hetes ultrahang alapján írja be a kezelőorvosod a kiskönyvedbe. Mindenkit, aki a terhesgondozásban és a szülésben részt vesz, csak ez a dátum fog érdekelni, nem az hogy mikor volt a szex. Saját szórakoztatásodra beírhatod egy terhességi kalkulátorba a fogantatás legvalószínűbb napját, ami mint már írták nem feltétlenül az együttlét napja, sokkal inább az ovuláció. A "pontos" terminust senki nem tudja megmondani, még lombikos babánál sem, pedig semmilyen más esetben nem egyértelműbb a fogantatás napja. Ez azért is van, mert a babák nem születnek törvényszerűen kereken 40 hétre.
tegnap 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
6: Nem a menzesz alapján számolnak, csak akkor, ha rendszeres a ciklus és a menzesz alapján számított és az UH alapján számított között kisebb a különbség, mint 7 nap…
ma 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
#8 A végén 7 nap különbség is nagyon sokat jelent. Ha téged fektetnének be egy héttel korábban, mert a menstruáció szerint betöltötted a 40. hetet, indításra egy olyan helyre, ahol az indítások 90%-a császárral végződik akkor átéreznéd, hogy miért fontos...
ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9! Nagyon igaz! Teljesen jól karbantartott GDM-re hivatkozva akartak korábban indítani, mert az a protokoll. Nekem a menstruáció szerinti és a korai méret alapján 4 nap különbség volt csak. A 12hetes után a méret alapján adták meg a kiírtat. Majd a terhesség végén a kórházban ezt egy tollvonással áthúzták, merthogy nincs egy hét különbség. Noha ők is tudták, hogy a méretes közelebb áll a valósághoz, mert problémák miatt az elején gyakran voltam ügyeleten és mindig kisebbnek mérték, mint a menstruáció szerinti, az összes különböző orvos elmondta, hogy nem foganhatott a menstruáció szerinti középidőben. (A méret alapján volt a kiírt később.)

Na, ehhez képest az volt a nyomás, hogy a GDM-es kismamáknál, betöltött 40.hét után szignifikánsan nő a magzati halálozás esélye(ez így önmagában nem igaz, rossz értékek esetén lehet komplikáció és AMIATT nő, de nekem nem volt semmi), ezért 39hetesen indítanak. Ezen (is) látszott, hogy ez egy kamu, mert ugye lehetett volna fordítva is. Ha a menstruációt nézik és valakinek ez a 4 nap úgy jön ki, hogy aszerint van később a kiírt, akkor 40+0 indításnál(engem akkor akartak végül), az elméletük szerint 4 napig növelik az esélyét a magzati elhalálozásnak, hisz akkor már valójában 4+4 napos, de érdekes, ott nem zavarja őket🙄

ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!