Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem indul be a szülés?

Miért nem indul be a szülés?

Figyelt kérdés

Kezdek egy kicsit elkeseredni. Az első gyerkőcünk állami kórházban született, 41+1-en indították. Egyik nap még semmi extra nem volt, elutasítottam az indítást, másnap azt mondták kevés a magzatvíz, nem húzhatjuk tovább, de sosem derül már ki, hogy a protokoll miatt volt-e, vagy tényleg kellett... A bizalmam elég sok ponton megreccsent ott sajnos, nagyon rossz élmény volt az egész, nehezen dolgoztam fel.

Most magánba megyünk, ma vagyok 41+1, péntek reggelre írtak ki indításra, de már ma is mondták, hogy nagyon határeset a magzatvíz, még hazaengednek, de ha rosszabbodik szerdára, megindítják. Mindig más orvos vizsgál, ráadásul egy híresen természetesség párti doki volt ma bent, így most azt érzem, hogy nincs okom nem bízni benne és egyértelműen a babánk egészsége az első nyilván. Keményedések vannak, de semmi egyéb jel.

Nagyon szerettem volna, ha most megélhetek egy magától induló szülést és annyira örültem, hogy itt picit rugalmasabbak voltak a "határidővel"... Teljesen nyugodt voltam, de mostmár kezdem elveszíteni a reményt, pedig a mai napig abszolút nem is stresszeltem ezen.

Miért lehet az, hogy valakinek abszolút tudja a szervezete a dolgát, más meg másodszorra is belefut az indításba? :( Ma már a szülésznőnknek is hisztiztem egy kört, próbált egy kis lelket önteni belém, hogy higgyem el, itt igyekeznek sokkal "lágyábban" indítani, mint amilyen az állami élményem volt, megcsináljuk, minden oké lesz, és össze is szedem magam nyilván, de most egy kicsit "megreccsentem".

Mással is volt ilyen? Ti hogy éltétek meg?

Annyira irigylem azokat, akik fájásokkal besétálnak és néhány óra múlva kezükben a babájuk, nem kell szerencsétlenkedniük ott ballonnal fél éjszaka, meg tövig rágni a körmüket a reggeli oxi bekötésig...

(Praktikán már mindenen túl vagyunk, ne is írjatok ilyesmit.)


szept. 9. 09:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Attól is függ,hogyan indítják.

Az oxit én nem is engedtem,mert az tényleg brutál fájásokat csinál.

De pl kúp +burokrepi nekem egyáltalán nem volt durva,és hamar meg is szültem :)

szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ballon, másnap reggel pedig oxi. Az elsőnél is ballon volt, másnap pedig burokrepesztés, de sajnos két óra alatt nem lettek fájások, így ott sem lehetett megkerülni az oxit. Nem minden esetben van szerintem sajnos létjogosultsága az oxi elutasításának. Vagy is el lehet, de meddig!?
szept. 10. 09:57
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem burokrepi után jöttek szépen a fájások,így mondták h nincs is rá szükség.
szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ez szerencsés szitu, igen. :)
szept. 10. 12:48
 15/20 anonim ***** válasza:
Én mellszívóval indítottam be. Nst-n kaptam a tippet az ottani nővértől/nem tudom pontosan milyen vegzettségük van. Szombat este kézi mellszívóval 10-10 percet szívtam mindkét mellem (amúgy semmi se jött belőle), vasárnap hajnalban kezdődtek a fájások, kedd délelőtt lett meg a baba 40+6-ra.
szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Végül ma este indítanak, úgyhogy már mindegy. Alig van magzatvíz, valószínű szivárog, amit én picit "masszívabb" folyásnak gondoltam csak, nem egyértelmű. A babának pedig vizonylag magas volt a mai ctg-n a pulzus értéke, így még az is kérdés, hogy estig hazaengednek-e.

Ami megnyugtató, hogy minimális fájások is alakulgattak itt az elmúlt egy-két napban, ami ugyan a szüléshez nagyon harmatos, de megnyugtat, hogy már egyébként is készülődne kifelé a babánk. :) Az én lelkemnek ennyi elég.

szept. 11. 10:31
 17/20 anonim ***** válasza:
Kérlek írj majd, mi a helyzet veletek. :)
szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Megszületett a babánk indítással, brutál sok beavatkozással, de lágyan, kedvesen, természetes fájdalomcsillapítási praktikákkal, gátvédelemmel, természetes úton.
szept. 13. 08:33
 19/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok, jó egészséget! :)
szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Gratulálok én is! Boldog babázást!

#2,#8

szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!