Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30 felet ha babat varok van...

Taisho kérdése:

30 felet ha babat varok van eselj termeszetes szulesre?

Figyelt kérdés
jún. 27. 06:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
32 éves voltam, túlsúlyos, toxémiás, és indítással simán szültem természetes úton
jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igazán értem a kérdést. Akkor szerinted 30 felett mindenkit császároznának? Ez nem a kortól függ. Én 34 és 36 évesen szültem természetesen, pedig benne volt a pakliban, hogy császár lesz, mert szemüveges vagyok. De ez sem minden esetben kizáró ok.
jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

30 felett szültem mindkettőt, hüvelyi úton, minimális beavatkozással, pedig az elsőnél fájásgyengeség volt és elhúzódó vajúdás, a második pedig farfekvéses volt, így akár mocoroghatott is volna az orvosok kezében a szike. Nekünk már tizensok éve is azt tanították, hogy 30 felett a regenerálódás rosszabb és egyes genetikai rendellenességek valószínűsége nagyobb, de hogy csak a kor miatt császározni kellene... a sógornőmnél 40 felett is csak azért volt programcsászár, mert azt szeretett volna (magánban szült, választhatott).

Egyébként anyukám is szült 30 felett, többször is, hüvelyi úton, pedig ennek már 30+ éve.

jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#12! Én is szemüveges vagyok és nem számít. Még csak nem is a dioptriától függ. Én a magam megnyugtatására elmentem megnézetni, mert folyton riogatnak, hogy nagyon romlik, nehogy olyan álljon a háttérben, ami kizárja a hüvelyi szülést. Úgy akarok, de nem mindenáron, megvakulni azért nem szeretnék. Semmi olyan, de a dokik le se sz@rták. Ha rajtuk múlna, ha lenne se tudnám.

#10

jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
33%
Nem függ a kortól, de inkább a pici fekvésétől és a szülőutaktól. Ez utóbbit azért írom, mert ismerek nőt, akinek a petefészke ketté volt osztva egy hártyával. Budapesten szült, ekkor a hártyát eltávolították és a 2. szülés természetes úton történt.
jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15-ös: ugye tudod, hogy szüléskor a petefészeknek még csak a közelébe sem kerülnek, semmi köze hozzá és nem is játszik semmiféle szerepet. (Legfeljebb a teherbeesésnél okozhatna valamit, de a terhesség-szülésnél nem.
jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tévedtem és nem a petefészek, hanem a méh volt ketté osztva. Persze, így a világosabb és a valószínűbb, ui. koraszülés volt, mert a fennálló helyzet miatt (nehogy a baba károsodjon) megindította az orvos a szülést és a császármetszést.
jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!