Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, anyukák! Aki semmiké...

Kismamák, anyukák! Aki semmiképpen nem akart EDA-val szülni és nem is kért, milyen okokból nem tette?

Figyelt kérdés
És, aki kért, milyenek a tapasztalatok?:)
2010. okt. 22. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Bennem fel se merült, hogy kérjek, bár nekem elég magas a fájdalomküszöböm.

Nagyon fájt a szülés amúgy, de nem bánom, teljesen felesleges lett volna az eda.

Mondjuk én nem vajúdtam sokat, nem is voltam fáradt, mire jöttek a tolófájások.

Most se fogok kérni edát, mára vagyok kiírva második babámmal.

2010. okt. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fel se merült...

Első szülésnél közben kérdezte a doki, mondtam, OK, adjon, de nem tudta bekötni többszöri próbálkozásra sem. A szülés már rég nem fájt, de a böködések helye iszonyatosan fájt még hetekig. Hát legközelebb már valóban fel se merült bennem, lehet bármilyen szuper arra a pár órára, ha utána hetekig ennyire fáj tőle a hátam, akkor inkább nem kell, simán túlélhető az a pár óra.

2010. okt. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elég gyorsan haladt a szülés és fel sem merült + nem is ajánlották fel.

Nem kötöttem ki előre hogy mit nem akarok mert tudtam hogy változhat de a lehető legtermészetesebben szerettem volna szülni és végülis csak oxitocint kaptam.

2010. okt. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Na én vagyok az ellenpélda.Én annyira féltem a szüléstől hogy megbeszéltem előre a dokimmal.Szerencsére debrecenben ez természetes,igy már kaptam a legelején(benttartottak nst után),így semmilyen fájdalmat nem éreztem csak a tolófájásokat.Nem szégyenlem hogy így szültem,szerintem a mai világban ha van rá mód a fájdalom csillapításra,miért ne éljünk vele?Utánna sem volt semmilyen gond az eda miatt.
2010. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elsőnek sok sikert és egészséget kívánok a mai és a következő napokra!:)

Utolsó, én is félős vagyok, így, ha lesz rá idő, akkor én is szeretném majd kérni mindenképpen:) A tolófájásoknál már egyáltalán nem adtak semmit, nem is lehetett kérni? És így mennyire fájt? Vagy ki lehetett bírni? Bocs a sok kérdésért, de kicsit félek is meg izgulok:)

2010. okt. 22. 08:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Ki lehet birni mert itt vagyok:-)Én 15 órakkor kaptam meg az edát,17-kor az oxytocint.Semmilyen fájdalmam nem volt,kb másfél óránként adagolják.Olyan fél 19,30 felé kezdtem éreznia fájásokat,szóltam hogy kérek még edát.A szülésznő megvizsgált és közölte hogy nincs,szól a dokimnak hogy szülünk.Este 8kor már nagyon fájt a doki szerint pár nyomás és kint van,de nem igy történt mert elakadt a babám,és 21.44kor született meg vákum segítségével.Szóval ez nekem kitolódott,fájt feszitett,de kibírható!!!Az én esetem nem általános,úgyhogy a tolóknál már lehet 2-3 nyomásra is kint a baba.Ne félj,nem lesz semmi baj!Mikorra várod?
2010. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én előre megbeszéltem a dokimmal, hogy abban az esetben, hogyha lehetséges, kérni fogom az EDA-t... jól tettem, mert első szülésem volt, indítottak oxival, burkot is repesztettek, de 10 óra hosszáig tartott, míg megláthattam a kislányunkat :))))))))))

Nem fájt a beadása, nagyon jó volt, mert tompította a fájásokat és a kitolásra maradt elég energiám, pedig az is elhúzódott... a hátam sem akkor, sem azóta nem fáj, fejfájásom sem volt... annyi, hogy miután összevarrtak, katéterel pisiltettek, de azt nem is éreztem...

Én csak ajánlani tudom, mert megkönnyítette a szülésem...

2010. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak: az elhúzódó szülésed valószinűleg a mesterséges inditás következménye.

Katétert nem EDA-nál is adnak, az az elv, hogy vagy egyedül pisilni tudsz rövid időn belül (még a figyelőben), vagy katétereznek. Mivel totálisan el vagy zsibbadva lenn (ezért is nem tudsz pisilni...), ezért a katéterezés rendszerint nem fáj.

2010. okt. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én nem is akartam kérni. ahogy a szülésznőm fogalmazott "a szülés a baba és a mama összmunkájának az eredménye. milyen az, ha az anya nem vállalja az ő részét".


én nem éltem meg szörnyen fájdalmasnak. amikor kezdett elviselhetetlen lenni, mindig jött egy lélegzetnyi szünet a fájások közt. a tolófájások meg kifejezetten élménydúsak voltak. éreztem, ahogy bújik ki a babám, és tudtam neki segíteni. csodás élmény volt! örülök, hogy átélhettem, részese lehettem!

2010. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fel sem merült bennem akkor, hogy kérjek. Olyan szépen haladt amúgy is minden.

De előtte azt olvastam, pont az a baj az edával, hogy nem érezni rendesen a tolókat, így nehéz rendesen nyomni.


Másodjára sem fogok kérni. Egyáltalán nem vészesek a fájások. És gyorsan el is múlnak. A tolók meg olyanok, mintha nagyon kéne kakilni.

2010. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!