Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Közvetlen hüvelyi szülés...

Közvetlen hüvelyi szülés utáni 48 óra milyen? Érzel mensi szerü fájdalmat?

Figyelt kérdés

Miután megszültél, tényleg olyan mintha elvágnák a fájdalmat? És picit sem fáj már?

Vagy fáj, csak a vajúdási fájdalomhoz képest semminek mondható a mértéke?

Az olyan hihetetlennek hangzik, hogy utána már nem fáj semmi.


2010. okt. 21. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatáskor hasonlít a méhösszehúzódás a vajúdáskor levő fájdalomra, aztán pár hét alatt egyre csökken. (Általában első babával még ez nem olyan vészes, de minden többedik gyerekkel egyre erősebb. Eddig két gyereket szültem, és ez igaz volt.)

Gátseb, aranyér, sok minden van/lehet még, ami fájdalmat okoz, szerencsétlen esetben hónapokig is...


Kívánom, hogy Neked ne legyen ilyesmivel gondod!

(És akkor a császárosok kínjairól még nem beszélgettünk, de erről nem tudok mit írni, nekem nem volt részem benne...)

2010. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szüléskor akkora a fájdalom,hogy utána tényleg olyan,mint ha elvágták volna.Főleg,mikor odafektetik melléd a babát,akkor csak rá tudsz figyelni.Persze fáj utána is,nem is kicsit,csak akkor annak örülsz,hogy vége az egésznek,és nemsokára egy cuki babával mész haza,aki csak a tiéd,meg a párodé.Szóval fáj,nagyon is,de nem arra figyel az ember,nem tűnik olyan erősnek.

Miért kérdezed?

2010. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után, amikor a megfigyelés után vittek le a gyermekágyas részlegre, én egyből tusolni mentem. Mindenki csak lesett, hogy mi van? Olyan nagyon jól esett. Picit gyenge voltam, de semmi nem fájt. Ahogy írod.......az első 48 óráig. Na utána jött nekem a nemulass. Ahogy húzódott a seb, úgy lett egyre rosszabb nap, mint nap. A poklok-poklát éltem át a szülés után 4. hétig. Nekem személy szerint a gátseb ezerszer jobban fájt, mint maga a szülés.
2010. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A szülés után, ahogy "kipottyan" a baba megkönnyebbülés, és fellélegzés, ezt vártam!

Aztán felkelni sem bírtam, annyira fájt a gátmetszés helye, meg a méhem, ahogy ment össze, az is nagyon rossz volt, görcsölt a hasam, sokkal jobban, mint mensikor.

Nekem nagy csalódás volt, nagyon vártam már a szülést, hogy megkönnyebbüljek, de nem igazán...

2010. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy én nem éreztem mensi szerű fájdalmat sem szülés után, sem pedig szoptatások alkalmával.
2010. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mensi szerű méhösszehúzódás császár után is fennáll!
2010. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Két dolog miatt kérdezem

1. Többször olvastam azt, hogy szülés után minden fájdalmat ,mintha elvágtak volna, és ez olyan hihetetlenül hangzott, hogy majd meg keped az ember aztán 1 percre rá már semmi fájdalom és utána sem, hanem ,,szinte szalad"

2. Angliában fogok szülni és itt még aznap vagy másnap hazamegy a kismama a kórházból és kissé bepánikoltam,hogy mi lesz itt velem egyedül ha fájdalmaim lesznek. A párom sajna dolgozik , más segítségem pedig nem lesz.

nem tudom mi lesz így, ha ilyen fájdalmak lesznek még a szülést követő napokban-hetekben :(

2010. okt. 21. 11:42
 8/14 anonim ***** válasza:
De ezt a fájdalmat ne úgy értsd, hogy nem tudsz megmozdulni, összecsuklasz stb, szüléshez képest semmi, mint egy hétköznapi mensi olyasmi, ettől ne félj!
2010. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Első vagyok. Én is 3, majd másodjára két napot töltöttem kórházban, és nem segítettek felkelni, a babát ellátni, és semmit. Annyi, hogy adtak enni.

Ha tudod, akkor ezt szervezd meg előre, hogy legyen otthon RENDES ennivalód, mert szendvicsen élni nem jó ilyenkor, főtt kaja kell, hogy legyen erőd. Emellett el fogod tudni látni magadat és a babádat, mert szép lassan csinálsz mindent, ahogy az erőd engedi. A baba meg sokat alszik, és azalatt tudsz Te is pihenni. Férjed meg gondolom eténként elvégzi a mosást esetleg takarítást, meg hétvégén. Újszülött mellett még nem baj, ha nem csillog-villog minden a lakásban, csak a baba helye kell tiszta legyen, de az sem steril!


Szép szülést Neked!

2010. okt. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem a gátmetszés eléggé fájt 4-5 napig.

A hasam csak akkor fájt, amikor szoptattam, pont olyan volt, mint a mensis görcs, fájt fájt, de ki lehetett bírni. Ez eltartott vagy 2-3 hétig minden szopinál.

A gátmetszéstől kb 1 hét múlva már abszolút semmi bajom nem volt.

2010. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!