Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Négy hete szültem, természetes...

Négy hete szültem, természetes úton. Szeretnék már együtt lenni a párommal, ha nem élvez belém, akkor lehet már?

Figyelt kérdés
A hegem szépen gyógyul, és már nincs vérzés. Tudom, hogy veszélyes a fertőzések miatt, de elvileg, ha nem bennem megy el, akkor nem kerülhet fel fertőzés, vagy mégis?
2009. jan. 2. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
A fertőzés még a wc papírról is átkerülhet. Úgy meg főleg ha már benned van a párod! Nem az élvezéstől kerülnek fel a dolgok oda. Én nem tenném a helyedben.
2009. jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, kivárom a hat hetes kontrolt akkor.
2009. jan. 2. 08:43
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Mindenképp várd meg a 6 hetet, hiszen nemcsak a hüvelyednek kell meggyógyulni, hanem a méhednek is. Ahol a méhlepény tapadt ott egy nyílt seb keletkezik a méhfalon, annak tökéletesen be kell gyógyulnia és a méhszájnak is be kell záródnia. Egy fertőzés nagy problémákat tud okozni. A gyógyulásra való a 6 hét.

Türelem.

2009. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Én is 4 hete szültem,eü. dolgozó vagyok,várjátok meg a 6 hetet,több kárt okoznátok,addig kényeztesd a párodat,biztos nagyon hálás lesz érte.BUÉK!
2009. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Én külföldön élek, itt más elvet vallanak, mint otthon. Nincs hat hetes szabály, az, hogy mikor lehet először szeretkezni az anyuka állapotától függ. Nem csak testi, hanem lelki dolgoktól függ.

Nekem annyit mondtak, hogy ha már nincs gyermekágyi vérzésem és mindent olyannak érzek, mint régen, valamint mindketten felkészültünk rá, akkor szeretkezhetünk, óvszert a fogamzásgátlás miatt kell használni.

Igaz, nekem gátsebem egyáltalán nem volt, sem vágás, sem repedés, mert itt a gátvédelmet részesítik előnyben. Mi négy hét után voltunk együtt először.

Nem bátorítani akarlak, cselekedj a legjobb belátásod szerint, de tudj róla, hogy ezt a hat hetes tilalmat a világ legtöbb országában nem ismerik...

2009. jan. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Máshogy kényeztetjük egymást a párommal, csak már az igazi együttlét is hiányzik. Azt hiszem azért inkább kivárom mit mond a dokim a kontrol vizsgálaton.
2009. jan. 2. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok. A válaszomat negatívan értékelőknek írnék egy-két érdekes dolgot.

Nagyon bízom benne, hogy a válaszom lepontozása csak a szűk látókörötöknek köszönhető és egyáltalán nem annak, hogy frigidek vagytok és számotokra a hat hét tilalom valójában megváltás. Ha ez így lenne, akkor nagyon sajnálom a kapcsolataitokat és a partnereiteket.

Ha az első feltételezésem igaz, akkor egyszerűen csak arról van szó, hogy a saját magatok által eredetileg ismert verziókon kívül semmi másra nem vagytok nyitottak, egyáltalán nem tudjátok elfogadni azt, hogy egy dologhoz két különböző módon is el lehet jutni, vagy csak simán nem hisztek nekem. Amennyiben nem hisztek nekem, akkor elárulok egy titkot: nem éppen szeretett Magyarországunk és az ott bevezetett szabályok szolgáltatják a világ számára a követendő példát, tehát igen, ezeregy olyan dolog van, amit máshol másképp (és nem hinném, hogy rosszabbul) csinálnak. Szóval igen, nem mindenhol szokás ez a hat hetes szextilalom, egyáltalán nem. Sőt, épp ellenkezőleg: kevés helyen létezik. Lehet, hogy rossz ezzel szembesülni, de igaz.

Ha mégsem hinnétek csak pusztán az én írott szavamnak, akkor itt van néktek egy-két link, kételkedők, ahol a saját szemetekkel olvashatjátok, hogy bármilyen borzasztó is, nem egységes a világ:

[link]

[link]

Egy kis magyarázat: az első link a központi egészségügy honlapjára visz, szóval gondolom ez elég megbízható forrás. Ennek már talán hisztek.

A második linken pedig egy midwife (szülésznő) éppen azt feszegeti, hogy az 1970-es évekig élt itt is a 6 hetes szabály, aminek létezését azzal indokolták, hogy a méhbe a hat hét lejárta előtt fertőzések juthatnak. Azóta azonban rájöttek, hogy a méhszáj szülés után kb két héttel bezár, épp ezért a hat hét várakozásra semmilyen szükség nincs. Azóta azt tanácsolja az anyukáknak, hogy akkor szeretkezzenek először, amikor késznek érzik magukat.

2009. jan. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ne mérgelődj, nem hiszem, hogy az itt író anyukák pontoztak le, sajnos vannak olyanok, akik ezzel szórakoznak. Én mindenesetre pozítivan értékeltelek, mint minden válaszadót, aki megtisztelt azzal, hogy válaszolt.
2009. jan. 3. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!