Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenszentekkor fogok valószí...

Mindenszentekkor fogok valószínűleg szülni, ez pech a gyerekre nézve?

Figyelt kérdés

Az orvosom megállapítása szerint, akár ott november első napjaiban szülhetek.

Nagyon örülünk a baba érkezésének, de én nagyon nem örülök, hogy Mindenszentekkor érkezne!:(

Ugyanis számomra, az a hét mindig a lecsendesedésről szól, arról, hogy meglátogatjuk szeretteinket a temetőben és most még hála istennek nincs olyan szerettem eltemetve, aki miatt nagyon nehéz lenne ez a nap, de bele gondolok, hogy lesz.

Számomra a sír látogatás nem csak ezekben a napokban fontos, hanem egyébként is, de valahogy még is ezek a napok másabbak.


Úgy őszintén foglalkozott ezzel bárki is rajtam kívül?



2023. febr. 22. 23:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
10%
Én november közepére voltam kiírva és nagyon drukkoltam, hogy ne azon az egy napon szülessen meg. Valahogy furcsán jött volna ki, hogy temető látogatás és a halottainkról történő megemlékezés után szülinapi zsúrra kéne jönni. Vagy éppen születésnap után temetőzni. Szóval én tökre megértelek de ha elsején akar jönni majd akkor úgysem tudsz mit csinálni. 😊 Nekem egyébként végül majd egy hétre rá jött.
2023. febr. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
93%
Nagyszüleim szomszédjában volt gyerekkoromban egy magzati halál, a sügér anya nem ment be a kórházba, mert ő ugyan nem szül péntek 13-án, ráadásul Luca napon.
2023. febr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem manapság a többséget nem érinti meg ez a Mindszentek, nem is aznap megy ki a temetőbe, ha kimegy, és nem is kerekít nag fenekét belőle. Nekem eszembe sem jutna ilyesmi, mint neked, peches meg miért lenne tőle, az összefüggést sem értem :D
2023. febr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészről rohadt kicsi esély van arra, hogy éppen aznap fog születni.

Másrészről szerintem egy olyan időpont van, ami nettó szívás szülinapra nézve és az a karácsony. Én nemzeti gyásznapon születtem, soha nem zavart mitöbb, kifejezetten szeretem. A halott szeretteidhez bármikor máskor is ki lehet menni a temetőbe, egész évben lehet rájuk emlékezni, nem kell a sok banyaarcú vén qrvával közösséget vállalva drámaian kivonulni és díszkoszorúkat meg gyertyákat vinni, ezek nélkül is lehet valakit nagyon szeretni és szülinapozni is.

2023. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
7%

Oh ez tényleg pech :(

Így soha nem fog tudni rendes szülinapot tartani, mert vagy Halloween buliba mennek a barátai vagy egyáltalán nem megy sehova szórakozni a halottak napja miatt.

De ha nem pont a napján születik, akkor se fog szülinapozni, mert ilyenkor egész hétvégén temetőznek, megemlékeznek sokan.

2023. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
90%
16-os! Én november 4-én születtem és mindig is volt szülinapom, soha senki nem próbálta elb@szni a gyászával meg bőgésével. Nem is jutott soha olyasmi az eszembe, hogy milyen pech rögtön egy ilyen gyászünnep után születni. Komolyan a kérdés is értelmezhetetlen számomra
2023. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 babyboom567 ***** válasza:
80%
December 27-re voltam kiírva,szerencsére december 11.-én megszületett,ennek ellenére még nem volt rendes partis szülinap(csak itthoni,apa anya ,mama), mert kb soha senki sem ért rá, vagy megmondták, nem utaznak 2x egy hónapban(ha mi mentünk volna, azt is stornózták),nem kapnak 2x szabit(mindenki a saját karácsonyára fogja a szabiját kérni), stbstb.A gyereknek gőze sincs róla(még csak 6 éves), hogy ezt lehet másképp,de én tudom belül magamba, hogy miből marad ki.
2023. febr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 babyboom567 ***** válasza:
100%
Vagy egy Éva nevű vendégem,aki december 24.én született.Na ez a kics....eszés.Legalább egy másik nevet adhattak volna neki.
2023. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nov. 1-re voltam kiírva, de másfél héttel előbb születtem. Első gyereke vagyok anyukámnak. Ne aggódj, valójában nem valószínű, hogy pont aznap szülessen.
2023. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 babyboom567 ***** válasza:
39%
Jah, és rendes nagy családi karácsonya sem volt a gyerekemnek még(mondjuk ezt nem bánom, utáltam az állandó jövést menést).Amikor 1 éves volt ,akkor jöttek anyukámék ,anyósom, tesómék karácsonyra.Ez az egy volt olyasmi mint egy nagy családi karácsony.A következő évben (2 éves korában)kétoldali tüdőgyulladással voltunk itthon karanténba.3 éves korában skarlátos volt karácsonykor.4 éve korába koronavírus sz..arság volt,senki sem akart menni sehova.5 éves korában december 22.-én került kontakt-karanténba.Tavaly volt az,hogy na, menjünk át végre anyukámhoz, el is mentünk vonattal, át is cuccoltunk mindent.A gyerek meg nem akart ott aludni, ottmaradni, sírt kb 3 órán át,hiába nyugtattuk.Haza kellett jönnünk.
2023. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!