Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagy babát lehet gátvédelemmel...

Nagy babát lehet gátvédelemmel szülni?

Figyelt kérdés
Első babám 4400 grammal született, ráadásul elég gyorsan jött, így vágtak és repedtem is. Második baba is valószínű nagy lesz (férjemmel mindketten magasak vagyunk, nagy babák voltunk mi is), így érdemes próbálkozni gátvédelemmel? Vagy ekkora babánál esélytelen?
2023. jan. 31. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
4290 gm, 61 cm volt a fiam, és gátvédelemmel szültem. Második gyereknél nagyobb az esélye. Elsőnél szinte kizárt. Az első nekem is kisebb volt, de azt mondta a doki, hogy túl gyorsan jön, és nagy, muszáj vágni.
2023. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Szülőszobán dolgozom, láttam már első babát 4720 grammal, gátvédelemben megszületni:D Egy icipici repedés lett, 2 öltés.

De azért persze, ritka, elég jó gát kell hozzá.

Második azért szokott menni gátvédelemben, de attól is függ, milyen a heg, Van, hogy annyira rugalmatlan, hogy bereped.

2023. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Inkább attól függ, hogy hagynak-e természetes ütemben, normális pózban szülni, mint a baba mèretètől. Első gyereknèl is simán mehet a gátvèdelem, ha együttműködő a szemèlyzet.
2023. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

4030 g-os babót szültem, semmilyen beavatkozás nem volt, nem repedtem.

158 centi vagyok😊

2023. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A testvérem 4,6 kg-os első babát szült gátmetszés nélkül. Egy kicsit repedt, de azt mondta, hogy nem volt vészes. Nálam sem volt gátmetszés az elsőnél, repedés sem, de ő átlagos tömegű volt.
2023. febr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol dolgozom, ott csak akkor vágunk ha nagyon muszáj, nagyon ritka a gátmetszés, első szülésnél sem jár automatikusan, gyerek méretétől független a dolog. Hogy kell-e, az a legvégén derül ki, amikor a fej feszíti a gátat. Akkor látszik, hogy mennyire tágulékonyak a szövetek. Az, hogy nincs gátmetszés, természetesen nem jelenti azt, hogy sérülés sincs, de nagyon sokan megszülnek kis horzsolásokkal, amit nem kell varrni, nem ritka az első és másodfokú gátrepedés, néha előfordul harmadfokú is, és az eddigi évek során 1 darab negyedfokút láttam, de az sem a baba méretei miatt lett, hanem mert annyira gyorsan jött, hogy a gátnak nem volt ideje alkalmazkodni.
2023. febr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Sokan szültek már nagy babát gátvédelemmel, de nyilván fel kell rá készülni, hogy egy nagy babánál nagyobb az esély, hogy szükség lesz beavatkozásra.
2023. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!