Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ceglédi, Cegléd környéki...

Ceglédi, Cegléd környéki kismamák! Melyik szülészorvost választottátok, és miért?

Figyelt kérdés

Milyen szempont alapján választottatok magatoknak szülészorvost? Meg vagytok (voltatok) elégedve vele? Mennyire volt emberséges? Mennyit kér a vizsgálatokért, és mennyit a szülés levezetéséért? A pénzt a szülés előtt, vagy után kell odaadni? És a nővéreknek, szülésznőknek illik adni valamit? Mennyit?

Milyen tapasztalataitok vannak a ceglédi kórház szülészeti osztályával kapcsolatban?


2010. szept. 28. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Albu főorvosnál szültem, mert hozzá jártam szűrésre is. Tökéletesen meg voltam vele elégedve. Kedves, udvarias, de nem "lihegi túl" a dolgot. Azt soha nem kérdeztem meg tőle, hogy mennyit kér a szülésért, de azt mondják, hogy ált. vizsgálat összege x 10. De meg is kérdezheted, az sem gáz, sokan megkérdezik. Soha ne adj pénzt előre, mert nem tudhatod, hogy közbejön-e valami a dokinak. Ő is emberből van, neki is van magánélete, bármi adódhat. Utólag úgyis "meglátogat" :-))

Ja, és időben kérd fel a választott orvost, mert hallottam, hogy van aki egy hónapban csak 2-3 kismamát vállal. -Persze ez pletyka is lehet.- A nővéreknek nem adtam semmit, mert annyira nem törték magukat, bár voltak nagyon aranyos nővérkék is, a szülésznőm pedig nem tudom ki volt, sajnos nem a nevére koncentráltam akkor, így nem is tudtam kinek legyek hálás. Pedig nagyon jó szülésznő, kedves, de határozott. Abban a szituban pont erre van szükség.

A szülészeti osztály is jó, bár ha akarnék negatív tapasztalatot írni, biztos tudnék, de nem szoktam a kákán is csomót keresni. Nekem megfelelt, és a gyermekemnek is. Jók az orvosok, jók a szülésznők. Tiszta, rendezett a csecsemős részleg, korszerű a szülőszoba. Két barátnőm is nemrég szült itt, (az egyikük szintén Albunál) és mindketten elégedettek voltak.

Jó babavárást!

2010. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én szülésznőt fogadtam, nem bántam meg, bár császár lett a vége :(. 3 ügyeletes dokit vajúdtam végig, végül engem is Albu doktor műtött, nagyon odafigyelt, császárt rendelt, mielőtt nagyobb baj lett volna (műtét közben kiderült, lett volna), így ő is kapott pénzt (persze nem annyit, mintha fogadtam volna). Ha nem fogadsz szülésznőt, szerintem neki nem kell pénzt adnod. A szülés után kell a pénzt odaadni, általában varratszedéskor szokták. Az osztályon eltelt az a pár nap, semleges vagyok ezzel kapcsolatban, se különösebb negatív, sem kirívóan pozitív tapasztalatom nincs.
2010. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még nem szültem,de a Habony doktorhoz járok.Dec. 1-re vagyok kiírva.Korrekt,nem túl kedves,de azt mondja a szülésznőm,emiatt ne váltsak-gondoltam átmegyek a Kopár dr-hoz,mert ő állítólag nagyon nyájas-,mert szakmailag nagyon ott van.Sokan dícsérik.A szülésznő fontosabb,de azt mondta nekem,h sajnos nem engedik a ceglédi kh-ban,h csak szülésznőt fogadj,mert ez ugye a dokiknak nem tetszik.
2010. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan úgy jártam mint a 2.válaszoló.engem is Albu dr. császározott,de én ma Dr.Danis Dávidot választanám.volt egy kis gondom ami miatt egy nappal tovább kellett maradnom és egyedül ő rajta látszott hogy érdekli mi van velem.többen szültek nála és csak dícsérik.bár nekem Albu dr-al sem volt gondom...
2010. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mindenki más alapján válazt... én pl. a Pusztainál születtem, hát nem volt kérdés...bár ő csak magánrendel Cegléden, de nem drága, rendes, népszerű is.

Kopárt nem ajánlom, priviben megírom...

Jakobovics doktorúr is jó, szegényt éjjeli ügyeleti időben zavartam, mégis tette a dolgát:)

"Díjmentes dokik" az sztk-ban rendelnek, ők is rendesek, alaposak. A fiatalabb dokikat nem ismerem. Szülés után, csak a varratszedéskor adj pénzt, ha akarsz adni, de csak egy dokit ismerek, aki megmondja, mennyi az annyi.

Szülésznőkkel nem is találkoztam azóta se, iwiw-en köszöntem meg nekik a munkát. 1 szülésznőt ismerek, akit fel lehet kérni, ő fotózik is, a császárnál is bemegy veled...

Ajándékcsomagot adtam az újszülöttosztálynak fényképpel, illetve epret, abból rengeteg volt épp a kertünkben:) Ők is rendesek nagyon. Azt láttam, hogy sajnos sokan csak a rosszat látják bennük, pedig ha szépen közelít az ember lánya, bizony kedvesek, rendesek, segítőkészek. És a munka rendjét be kell tartani.

Tudom, hogy ezt nem kérdezted, de jobban örülnek néhány kedves szónak!!!

Ne aggódj, minden rendben lesz, inkább a szobatársak lesznek kiszámíthatatlanok, ha kifogod a frontot:P

remélem segítettem...

Mikor szülsz?

Éva

2010. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!